LILITH... jak ji nenajdete v publikacích.. ***


Úvod
o cilitvých ( arabských) bodech v natálu, Lilith. Dračí hlavě a Dračím ohonu
================================================

Fiktivní body- čili citlivé neplanetární jsou nejčastěji uvažované dvojeho významu.

Běžně se rozlišují tyto citlivé abstraktní body:
¨
na- senzitivní ( někdy nesprávně nazývané arabské)- čili jsou to zvýrazněné stupně ekliptiky získané jako výslednice propočtu mezi dvouma planetama a AS v natálu( nejznámější je bod štěstí, duchovní, bod smrti)

- a body horoskopické- čili astrologicky zvýrazněné stupně ekliptiky.

Nejznámější jsou osy Velkého kříže- čili AS-MC.

karmické- ke kterým novodobá astrologie přiřazuje Lunární uzly a Lilith( pravou i zprůmerovanou).

*

Ty tři příklady co jsem uvedla jsou zaměřeny na propojení jak Sev. Lu uzlu s planetami do konfigurace, nebo lilith + planety do konfigurace, nebo osa AS-DS + planety do konfigurace.
Jedná se o tudíž ony citlivé- abstraktní body, které jsem ujvažovala v zastoupení neplanetárních konfigurací.
Můžu tady samozřejmě uvést i konfigurace vytvořené i např. s bodem štěstí + planety a podobně.
Ještě bych chtěla uvést takovou zajímavost, že paní astroložka Caterine Aubierová ve své Encyklopedii astrologie uvádí např. Lilith jako fiktivní Bod smrti. Propracovává její význam v jednotlivých znameních a domech a usuzuje na její velký vliv zvláště-

..."jeli v horoskopu dominantní. např. angulární, nebo v konj. nebo v aspektech se Světly, kdy se stává důležitým zorným úhlem pro osvětlení osobnosti. Tenhle vliv se velmi liší dle toho, jestli je v mužském nebo v ženském horoskopu. Tam kde se nachází bude pól absolutní jasnozřivosti, světla tak oslňujícího, tak intenzivního, že lze odmítat jej vidět. V neharmonických aspektech bude znamenat zlom,nedostatek, odmítnutí, prázdnotu. Ale u osoby, kterou ovlivňuje bude vždy příznakem něčeho rušivého i zároveň fascinujícího pro ostatní..."...
citace ze str. 49 uvedené knihy.pozn:

vyňato z diskuse Pacifik- můj příspěvek.

Večernice
Večernice


    # Zasláno: 23 Čec 2007 19:19
Citát
ÚVOD:
=====


Lilith26 odpověď odeslal(a) Iva


Prosím nešlo by pokračovat na fóru? Je to velice zajímavé, příklady vypadají důvěryhodně a ona pověst o Lilith je nejlepší co jsem slyšela a četla.Poklona panu Zawadzkému-:)). Jen bych připodotkla, že mi přijde, že přesto všechno má ta Lilith ještě v rukávu i něco dobrého.Viz třeba roky před, v diskusi
o ní například s paní Večernicí kdy nám Lilith trochu supluje zemřelou matku.I když i tady bysme ovšem Lilith mohli "přišít", že tu ztrátu matky způsobila nakonec ona.Ale soudě podle svého radixu, platí skutečně to co píšete ale přeci jen tam onu náhradnost taky vnímám...

Re: Lilith
27 odpověď odeslal(a) Iva

Možná je to v tom, že bez matky si musíme trochu osvojit ono ženství sami.To ženství, které je jaksi všeobecné až mýtické nebo jak to říci-:))).
Rozhodně je v tom něco svobodomyslného nebo to trvání na tom nepokoření nebo něco v tom smyslu...-:)))
Re: Lilith
28 odpověď odeslal(a) Večernice

http://vecernice.wz.cz
*
Milá Ivo,

reaguji na vaši poznámku na Večernici, jak jste si vzpoměla na to co jsem podobně psala jako pani kolegyně D.Závodná.
Taky jsem spojovala Lilith jako " zástupnou Lunu"- černou matku- která když pravá matka-Luna-nemůže " pomoct" přijde na pomoc Lilith- viz ten příspěvek o mém porodu předčasném- a mamince- viz porovnání k porodu v termínu a tom předčasném...na Astrolábu zpřed dvou let...ale musela bych ho dohledat- jestli byste mi ponohla, byla bych ráda.*D)
...
Taky jsem brala konsultace u Leona Z. - který razí tuto tezi- ale bylo to už dávno, ještě jsem měla jiné příjmění- dle kterého mě kdysi znal.
Myslím že se onen můj příspěvek na Astrolábu tehdy jmenoval Černá Luna( Lilith) - zástupná role matky Luny- v hotoskopu... tak nějak.
Bylo dost obšírný- a musela bych ho psát znovu--jednoduchší je ho vyhledat a zavěsit tady pak znovu k tématu.
*
Zdravím všechny a přeji krásný večer Tříkrálový * * *
LILITH- Ćerná Matka v horoskopu- zástup pravé Matky Luny
29 odpověď odeslal(a) Večernice

============================================


Tak jsem to našla nakonec a vytáhla z diskuse to podstatné, co bylo k Lilith ( a taky něco málo k Chironu) uvedeno- je to z roku 2005 z Astrolábu.
*
Prosím všechny které tady uvádím v diskusi- o jejich pochopení a vstřícnost,když jsem si dovolila tady otisknout i jejich názory tak jak v diskusi k Lilith postupně zazněly- jinak by návaznost příspěvků ztratila smysl.
Ještě jednou děkuji všem za toleranci a pochopení * * *.

Uvedla jsem tady i POPRVÉ svůj originální názor na pohled a význam Lilith ( Černé Luny) v natálech a horoskopech- k čemu jsem osobně já sama svým výzkumem a vlastní zkušeností dospěla.
*
* * *

Jelikož to tady všechno se nanečetlo najednou - musela jsem celou diskusi rozložit na více odpovědi- tady v této otázce:

*


ČÁST I .
==============================================

***

Lilith- Zástupná Černá Matka - pravé Luny- Matky
*****************************************

.


Ke knize L.L. se nechci obšírně vracet, protože s některýma dedukcema prostě nesouhlasím. Na otázku, jak tedy vnímat Lunu a Lilith, bych uvedla za sebe, že když Luna - Nemůže pomoci Jinak - ve svém domicilu,- plní vlastně - její " odvrácené ložisko" - náhradní funkcí " velké Matky" - čili je " macechou " ale JE. A to je podstatné, že dokáže zmobilizovat veškeré síly jak psychické tak podvědomé/ intuitivní, sensibilní- někdy parapsychologické v tom neširším možném záběru) - tak , aby jedince - doslov POSTAVILA na nohy - to skoro bych řekla - za jakoukoliv cenu. I bolest - frustrace- zlomy, či zoufalství - JSOU EMOCE - ( černé- pejorativum Lilith) - které donutí člověka - něco se sebou - udělat. A to je - jak vnímám taky - já - SUPLOVÁNI - luny - pře Lilith, kdy Černá Matka - přebírá skutečně paradoxně - úkol té. která se tohoto procesu - z nějakých důvodu ( Vesmír to ví) - nemůže účastnit.
Bolest, zlost,frustrace ( Lilith) -radost . láska, naděje, smír( Luna- jsou spolu pořád provázány- jsou to pořád Luny. Samozřejmě. že Luna jako taková má i tyto známky - smutku, žalu a pocitu destrukce- ale ne tak v hlubinné a Plutonské - formě - jako Lilith. Taky o životě a smrti - jako takové- výslovně - rozhoduje Lilith. A to jakkoliv- jestli života jako takového- nebo události, odmítnutí partnerem- či jiného pejorativa významu -vazeb.
Příklad: Já sama mám Lilith v přesném stéliu s Plutonem a Jižním Lu. uzlem. !
Tohle stélium je v kvadrátu - uvažování volné orbity- na Lunu a Venuši Štír.
Ale Slunce - Dárce Života - je v sextilu - šanci- pro Lunu( Hyleg - ženy)- přebírá tudíž " odpovědnost " za fyzické tělo - zrozence - energii a životaschopnost - daného okamžiku- .Tady Luna ( Hyleg) - je v krásném trinu na Uran v Raku - posílena teda svým domicilem ze Saturnského domu. !!!.
A taky Saturn je povýšen ve Vahách- i když - se nedalo nic jiného dělat( Vesmír)- je generačně aplikací posazen v kvadrátu.
Zajímavé je taky to - že se Lilith nachází v a exaktní konj. na ose Uzlů s Plutonem - kde Severní - výslednice - k dobru - je v 5. domě - Lvovského- čili Slunečním - a Slunce - tak provázáno z Vah - trinem !!! a tak - vlastně chráněno.- Vyzdviženo Vesmírem - paradoxně - ochráněno i " Lilith samotnou"...
Když uvažuji, že jsem se měla narodit - del matky 17.11.1952- což bylo novoluní- a tady byly přesné kvadráty od Lilith, Plutotna A Jižn.Nodu na Slunce i Lunu ( hyleg)- tak jsem - vlastně pradoxně- Neměla - vůbec - šanci !!- přežít...( nechci to tady rozebírat- ale rodila jsem se s pupeční šňůrou omotanou kolem krku). Proto např. dosud nenávidím límečky , roláky kolem krku.
ČÍM vidím - já - záchranu a kladné působení Černé Matky - Lilith v mé nativitě - pokyn z Vesmíru.
Matka byla hospitalizována v nemocnici na gyndě kvůli ledvinám. Protože to byl silná ročník, rodilo se strašně moc dětí- byl to prostě fofr.
Nebylo už na porodním místo, tak po porodu dali matce na pokoj prvorodičku, těsně po porodu- a ta po hodině velkých bolestí- za strašného křiku- zemřela. I když doktoři mezi matku a paní dali plentu- přesto vše matka s ní celé prožívala. Samozřejmě.
Výsledek byl ten, že z toho šoku( matka má 3 planety v panně a Saturna v Raku- tady šel exaktně toho dne Uran)- dostala porodní bolesti- a lékaři jí dali morfin, aby jí zklidnili a porodní bolesti předčasné zastavili. Neúspěšně. Narodila jsem se teda 20.10.1952 ve 4 až 4.05 ráno . Když se podíváte na nativitu - zjistíte - že skutečně - dle Vesmíru - za 5. min. 12- obrazně.
Mám zato, že Pluton s Lilith - byly " zpouštěčem" porodu- tak, aby jsem měla šanci přežít . Událostí- která to " zinscenovala" - byla paní- která - na očích matky - přímo - zemřela- Čili Pluton- smrt- vzal - a Pluton - život dal. Černá Matka - byla - prostě - jako dohled - jako Matka Vesmíru -zástup Luny- která v té době- se celého představení ze ˇŠtíra - prostě - nemohla úspěšně zúčastnit- byla odstavena. Ale silná vazba této Štírovské Luny krásným čistým trinem na Uran v Raku - čili svého domicilu -jí podržela.. Nenapadnuta- žádným škůdcem, ani vazbou mimo Jupiter z opozice - ale to ve velmi volné orbitě z 8. domu Býk.
To je ten můj vlastní příběh - krásného působení Lilith i - jako Dobrá - i když Černá Matka - v horoskopu.
Děkuji za nadhled k výše uvedené subjektivní definici a pohledu ze života.Autor: Večernice (04.01.2005 11:22)


*


Maminka:


V Horoskopu má AS ve Štíru v trinu na Jupiter v Rybách do 4. domu, ale co je nejkrásnější - že Hexagram-Davidovou hnězdu tvoří AS s planetama - a LILITH !!! v trinu na můj AS zrození Váhy- a Sev. Lu uzel s Ur. ve Vodnáři. No k tomu snad už ani není co dodat - v rámci skutečně krásného působení této Černé Matky.
Zajímavý v maminčině horoskopu je Boží prst / Yodú- který má základnu v sextilu stélia MC.Sl.Ven.Panna- versus konj. SaturnMars Rak. 8. dům !!!!- plutonský, - a kvinx. - ukazují právě na Uran a Sev.Lu.uz. Vodnář-, který je trinu na mé slunce,Sat.Nept.Váhy- ale co je s podivem - taky na stejném místě jako maminka. A to - jak říkám s humorem - " už ale vobec nieje s kostolným poriadkom..


Autor: Večernice (04.01.2005 11:47)
Večernice


    # Zasláno: 23 Čec 2007 19:22
Citát
Luna-Lilith ještě jednou
================

-

PRÁVĚ PROTO !
že "stínohra" ostatních planet- NENÍ tak důležitá jako " stínohra - Luny- kterou jsme si pojmenovali pojmemem Lilith-nebo-li Černá Luna.
Klasický - Jin-Jang. Světlo -tma.Rovnováha v dávání - braní. V souhlasu - nesouhlasu. Jaká přirozenost . Jaká lehkost vnímání. A taky - krásná klasika.
Einstein vždy tvrdil obecně, že v "jednoduchosti "( uvažování )- je genialita. A -má dosud - pravdu.
Když uvážíme, že Luna (Světlo)- je výjimečná v naší nativitě- tak musíme za výjimečnou považovat- i její protipól " světelného " záření -ODRAZ -a to je -její stín.
Každý předmět, slovo, i prostá myšlenka - vytváří stín. Někdy vizuální- někdy energetický. I to je fakt a přirozenost sama .
Je to logika - a život sám.
Pouvažujme nad tím, JE - to důležité.
Právě pro posouzení Lilith -.tj. konečné fáze zahrnutí ji jednou provždy do horoskopu.
Má tam své přirozené místo. A MÁ -tam být.
Odpověď je také jednoduchá.
Bez Luny- EMOCÍ - a celého významu " škály" jejích přirozených - PROJEkCÍ - do našeho běžného života- by jsme - ANI - zde nediskutovali...
To, že průkopnici tohoto fenoménu, kteří si to první uvědomovali Jung, Freud, Kafka ...a jejich následovníci, že JEJÍ ( Luny)výzkum souvisí s emocema člověka - není pochyb. Předvedli světu - demonstrací - Příčin a následků- dle forem výzkumu - lidské psyché a její projekce do běžného života v prostředí jedince - spojeného samozřejmě s kolektivním podvědomím . A taky naopak.( velice stručně řečeno)
Čili každý básník, umělec, či jednotlivý člověk ,se - ještě - jinak než ¨PUDOVĚ projevuje . Samozřejmě - že zase přirozeně.
Tudíž - NUTNĚ - ZAPOJUJE do - své - nativity- LUNU - čili emoce.

A tady - je ta primární VÝJIMEČNOST - postavení " STÍNU Luny ".-
POCHOPENÍ !Lilith (zrcadlení Luny) - jako "AKT "- a Symbol -následné rovnováhy - v DUŠI -( Slunce) a Cesty -k celkovému tudíž !!" hlubinnému "POCHOPENÍ další výbavy- a jemných nuancí (které nám nabízí- t.j.ostatní planety) v horoskopu - toho - konkrétního jedince.( či situace).
A tím -je Lilith jako Černá Matka v horoskopu - rovnocenným partnerem Luny.
Obrazně -tak- jako " tři sudičky" z Vesmíru - a to -Světlo-Luna-Lilith.
Ale to není pohádka. To je -zase-Život sám.

Prosím, je to má úvaha -, můj osobní výzkum, a taky mé přesvědčení- tak ho tak berte. Děkuji.

Autor: Večernice (09.01.2005 18:00)z mé diskuze na astrolábu leden 2005
poz. VečerniceVečernice    # Zasláno: 23 Čec 2007 19:28
Citát
[58] re


Paní Večernice, to je naprosto perfektní!!!!!

To je naprosto přesné, to suplování za tu Lunu+vše to ostatní!Já ty Vaše postřehy přičítám hodně(krom jiného)onomu trigonu Merkur Uran(jsou v pravdě geniální a kdo je v tom trošku neptunsky zamotaném obalu nepostřehne jeho chyba!).
Ten popis toho porodu je též úžasný-dodala bych, že dle mne ten Uran znamená mimo jiné i život,život jako takový(na rozdíl od saturnského už kostlivého klidu).
Představte si,že od včera na Vás myslím,neb jsem si teprve včera všimla, že dcera má též Černou Lunu v konjunkci s Jižním uzlem.(Nevšimla jsem si dříve,neb prostě značka JU chybí a nenamáhala jsem se se ani podívat tím směrem-:(( -:)).
Narodila se jak jinak než s obtočenou šňůrou kolem krku,krásně modrá(mně se ta barva líbila,připomínala malého Krišnu)a museli jí dávat kyslík.Její Luna má sextil s Uranem(con Slunce)sextil s AS a trigon s bodem štěstí.Jupitera má jak jinak ve Štíru a pro sichr ještě v 8.domě.(Sourozence měla ale zemřeli buď před narozením nebo po porodu-to k tomu Plutu u mě).Ona sama dostala když rodila (už ona sama) jakousi infekci,vysokou teplotu,takže rodila císařem v 7.měsíci a vnuk to má v radixu naznačeno též(zase Pluto a ta infekce zřejmě Neptun,s tím sem si užila i já-:).
U Vás vlastně je ten morfin vidět v tom NeptunSaturn.
Opravdu se mi ten Váš příspěvek zdá prostě přesný, promyšlený a úžasný.


Autor: Iva (04.01.2005 11:53)
II. část
======


Uvolnění - nebo přestavba?

===================

.
Uvolnění nastřádaného nebo skutečně celková a definitivní přestavba konkrétního ?

První samizdatové významy Lilith jsem měla v rukou před zhruba 10 lety. Byl to spíš popis Již.Lu.uzlu- než aby tam bylo něco orginálního.
Pak vyšly dvě již tady zmiňované beletrie k těmto citlivým bodům u nás v překladu, tuším vloni obě dvě, Chiron i Lilith od Barbary Hand Clow - v nakladatelství myslím Eugenika.
Nesdílím - úplně ve všem, to co zde autorka uvádí. Něco mě samozřejmě taky zaujalo.
V každém případě Lilith by měla být spojena se Štírem po vybarvení Plutona Venuše, Měsíce - a rámcově domicilu 8. domu - přestavby zvnitřka , jako takového. Osobně jsem dospěla k definici, že Lilith je " odvrácená stránka naší Duše- ta věčně pochybující a emočně nespokojená- čili setkání s vnitřním strachem, nedůvěrou a bolestí..."
Protože se lilith připisuje -temná stránka Animy- i nezvládnuté sexuální prvky jedince- tak se dívá na tyto její vazby v nativitě- i z tohoto pohledu.
Z jednoho horoskopu porovnání nevěry - uvádím, že žena má v 5. domě ( tradičně dům lásky a sexu) Lilith ve Střelci solo, její partner( mimomanželský) tam pokládá svůj Mars do exaktní konjunkce ze svého 1. domu. Byla to časovaná " bomba". Když vešel Saturn do Berana( kde má žena Slunce a další 2. planety - a to v 8. Štírovském domě)- rozvedl se s ní její životní partner. A protože měla v té době finanční nedostatek, byla na PÚ a nevěděla co se svým životem, řešila své problémy tím, že sama dala tímto tranzitem Saturna impulz k " ztáhnutí" manžela své kamarádce- přes sex-právě startem té konjunkce Lilith Mars Střelec.5. dům u ní. Protože uvedený ženatý milenec( manžel její kamarádky) má tohoto Střelcovského Marse ve svém 1. domě- a 5. dům -sexu a lásky v Beranu!- tak sám podal žádost o rozvod se svou původní partnerkou a odešel v rámci v té době aktuálního tranzitu Lilith Lvem ( MC má muž ve Lvu) - za svou novou partnerkou. Lilith -podtržena přechodem Saturna 8. domem- vlastně - " zinscenovala zkoušku věrnosti- a zdravého rozumu - přes testík 8. domu. kde by měl být významově její domicil. V archetypu nejsilnějším vazeb - tady v trinu na tranzitní Lilith Střelec.

Co se týče Chirona, tím, že osa v nativitě IC.Kozoroh- v nativitě Chiron- versus- MC Rak - v nativitě V Raku Uran( široké orbity opozice)- u takového jedince- pokud tady v současnosti funguje Lilith Rak( na posledních stupních je ještě i retro Satrun) a Chiron Kozoroh( taky na posledních stupních) - tak je to vlastně významově-recepce-domicilů- pádů !!! postavení významů Saturna a Lilith.
Lilith je pořád Luna-i když černá - je spojena s ohniskem -a cyklem Luny klasické - emocema- a především pořád ! Rakem- a 4.domem. Alespoň tak jak to vnímám já.
Proto tak těžce teď zasáhla-a dále zasahuje do - domova - i jiných lidí i celých národů- viz zemětřesení- teď v Asii- kde zničila celé rodiny( Rak) domovy( 4. dům) emočně destabilizovala tradice a zvyky- počasí, zkušenosti staleté vzala vniveč ( Saturn Rak- Chiron Kozoroh) - a tak způstila - možná - i " léčení " naší Mysli, vztahů- i celé planety- jako takové v globálu národů....(Uvažovaný význam Chirona).
Tak uvidíme.
Prosím je to můj názor, můj pohled a skríning v uvažování k těmto událostem a taky názorné příklady z mé praxe.
Děkuji .


Autor: Večernice (02.01.2005 10:16)


Efis


    # Zasláno: 23 Čec 2007 19:29
Citát


Libuško prostě bomba... děkuju ti moc


Večernice

    # Zasláno: 23 Čec 2007 19:31
Citát[58] re

Paní Večernice, to je naprosto perfektní!!!!!
To je naprosto přesné, to suplování za tu Lunu+vše to ostatní!Já ty Vaše postřehy přičítám hodně(krom jiného)onomu trigonu Merkur Uran(jsou v pravdě geniální a kdo je v tom trošku neptunsky zamotaném obalu nepostřehne jeho chyba!).
Ten popis toho porodu je též úžasný-dodala bych, že dle mne ten Uran znamená mimo jiné i život,život jako takový(na rozdíl od saturnského už kostlivého klidu).
Představte si,že od včera na Vás myslím,neb jsem si teprve včera všimla, že dcera má též Černou Lunu v konjunkci s Jižním uzlem.(Nevšimla jsem si dříve,neb prostě značka JU chybí a nenamáhala jsem se se ani podívat tím směrem-:(( -:)).
Narodila se jak jinak než s obtočenou šňůrou kolem krku,krásně modrá(mně se ta barva líbila,připomínala malého Krišnu)a museli jí dávat kyslík.Její Luna má sextil s Uranem(con Slunce)sextil s AS a trigon s bodem štěstí.Jupitera má jak jinak ve Štíru a pro sichr ještě v 8.domě.(Sourozence měla ale zemřeli buď před narozením nebo po porodu-to k tomu Plutu u mě).Ona sama dostala když rodila (už ona sama) jakousi infekci,vysokou teplotu,takže rodila císařem v 7.měsíci a vnuk to má v radixu naznačeno též(zase Pluto a ta infekce zřejmě Neptun,s tím sem si užila i já-:).
U Vás vlastně je ten morfin vidět v tom Neptun Saturn.
Opravdu se mi ten Váš příspěvek zdá prostě přesný, promyšlený a úžasný.


Autor: Iva (04.01.2005 11:53)

*
Večernice

    # Zasláno: 23 Čec 2007 19:33
Citát
[19] Chiron v Saturnském Kozorohu ... postavení MÉHO Chirona na 7 st. Kozorožce v natálu v kon. Marta na 4 st.- 4 dům.
.
"vytahuje" vše, co je potřeba se zbavit,co nám již neodpovídá,
tohle je typická funkce Saturna, nikoliv Chirona." ...

Ano, Saturn je zavedený Řád, tradice a kořeny v našem Životě.
Kdo to mění je ovšem Mars( impuls okamžiku( a Pluton nutnou a nenávratnou přestavbou( dlouhodobě-svým tlakem).
Chiron - jako symbol mytologického Kentaura- je přiřazen - zatím - tak nějak Střelci domicilně, i když to zatím není úplně " na pevno".
Protože Střelci patří atrchetypem Jupiter- tak paradoxně- tím Chiron " říká", že štěstí spočívá ve schopnosti najít chlubší smysl významu přestavby- a to uvnistř sebe sama- a tím sebe dostat konečně do nutné harmonie a klidu Duše i Mysli.
Pokud je teď Saturn v Raku( emoce), Chiron v Kororohu( Saturnsky vybarven)- tak tranzitem přes Kozoroha - se Chiron vlastně snaží pořád " stavět" nové struktury osobní individuální ŘÁD u každého z nás tak, aby - jsme konečně " vylezli" z chození dokola a emočních pastí a dokázali se nově v klidu podívat na -Nový výsledek_ této absolutně jiné-ale absolutně taky pro nás NUTNÉ - přestavby.
Prosím - pouze můj názor a uvažování ze zkušeností z praxe. Díky.


Autor: Večernice (02.01.2005 11:27)


*Večernice

    # Zasláno: 23 Čec 2007 19:43
Citát
POKRAČOVÁNÍ:
"Zrovna tak ČL, ta se podle mých skromných zkušeností projevuje silně pouze tam, kde má jedinec hodně nastřádáno. Ona nutí člověka prohlédnout skrz, ale ten pohled je nelidsky otevřený a pravdivý, bez jakéhokoli zmírnění, a ne každý jej unese.".

To je dobře napsáno.Lilith by měla souviset s hlubokou minulostí, tedy i rodem(a chceme-li tedy i jeho "karmou", tedy tím nastřádaným, neřešeným,nevyřešeným co se pohybuje v oblasti nevědomí ale nebylo vyneseno "na světlo" tedy zvládnuto, či uvědoměno si, vědomě ).

Podobně jako Jung(se svou Lilith) šel hluboko do minulosti lidstva a lidského vědomí až k těm archetypům,tedy ke kořenům(Rak)a ty mají souvislost jak se Štírem(Pluto)tak Rybami(Neptun).
A jak se všude píše setkání s čistým archetypem nelze bez úhony přežít.

Možná, že Lilith se pokouší vytvořit z toho nevědomého chaosu nějakou strukturu a to též nevědomou,čímž ovšem může vzniknout úplně zavádějící obraz,jenž však jedinec bere neb je to pro něj zatím jediná struktura,nějak ten chaos řešící.

Neboť zatímco Luna vytváří se Saturnem strukturu,Lilith se odmítá se Saturnem bavit,neb asi má své smutné zkušenosti s ním a nebyl jí zřejmě doposud dán takový rámec,struktura(Saturn),který by její problémy řešil nebo jí tedy vůbec vyhovoval.

Takže Jung se svým silným(a Vodnářským tedy Uranovským)Saturnem(vládcem AS v trigonu s vládcem Lilith)si tuhle Lilith v saturnovském 10.domě „podal“.
Navíc se mi zdá, že Lilith, (nebo tedy aspoň její řešení)má co do činění s Luna con Pluto,což Jung též má(a navíc silného Marse aby se tam vůbec odvážíl-:)).

Co se Chirona týče,myslím si,že jeho pozice je mezi Saturnem a Uranem - tedy jakési vysvobození z těch už přežilých programů.Autor: Iva (02.01.2005 12:06)

*
[23] ..

Dovolím si poznamenat, že všechny příspěvky mě přijdou velmi dobré a naprosto k věci.V tomto směru nám ten nový rok začíná velmi slibně,domnívám se-:)))).

Autor: Iva (02.01.2005 12:20)
25] Lilith


K této úvaze mě přiměl článek paní Ivy.
Možná že Lilith je spojená s duší našeho rodu, z jeho jak genetickými tak rodovými závazky, které nás vědomě či nevědomě omezují ve vyjádření pravé naší slunečné osobnosti.
Na nás pak je, jak zapracovat do své osobnosti rodový úvazek, respektive jeho dědictví tak aby nám nepřekáželo ve vlastním duchovním vývoji.
Neo
PS, Luna patří naší duši - osobnosti, Lilith je paměť duše rodu v jeho ekvivalentech... .


Autor: Neo (02.01.2005 12:35)

[26] Lilith Rak-Luna

.
Myslím Ivo, že právě tím, že Lilith je v archetypu Luny- čili Raka- je významem Luny podpořena nepřímo ale silně.
Tato vazba ji dává velkou možnost " vyčisti" staré emoční scenáře a dostat pod kontolu vlastní strachy- intospektrivní- samozřejmě.
Tím, že je v exatní opozici( silný energetický aspekt) na Chirona v Kozorohu- což je arcetyp domicilu Saturna- teď mimo svoje nejsilnější postavení- sice" v pádu" ( obrazně) v Raku - čili nemůže striktně udržet staré struktury a řády úspěšně., jak by chtěl " jedinec". Jeho význam ale posazením tranzitu 10. domem- jeho" podtrhnutím u ! MC- zásadně se stává tak důležitou informací o -nutných změnách u všech - ( Rak, rodiny, emoce,vztahy emoční) , protože globálně MC - vyjadřuje -Bránu nebes- čili nejvýše postavený bod horoskopu - čili - "Přímou aktivaci změn a taky -ochranu z Vesmíru".( nadneseno-jako projekce uvažovaných možností).
V tom vidídm hlavní přínos- celé běžící konfigurace, a to zhruba do přelomu 7.a 8. měsíce 2005, kdy sice Chiron už nebude v Kozorohu, ale vazba v Raku Saturna a Lilith bude významná přes k vzájemné propojení a zejména sice- volné orbity - ale kvadratizovaných Uzlů Vah( konj.Jupiter) a Berana . Čímž toto dostává -nejenom řešení - aktuálního u jedince, ale zejména globální -( Váhy) a celospolečesnký význam.
Tolik z mého pohledu k danému tématu. Děkuji za nadhled.


Autor: Večernice (02.01.2005 12:42)
[30] ......

.
Omlouvám, se - má být
V tom vidím hlavní přínos - celé běžící konfigurace, a to zhruba do přelomu 7. a 8. měsíce 2005, kdy už sice Saturn nebude v Raku, ale vazba z Raka na Saturna a Lilith bude významná přes vzájemné propojení a zejména sice - volné o orbity- ale kvadratizovaných uzlů- Vah ( konj Jupiter) a Berana( Lilith Rak).
Čímž. mám zato, že by se takhle uzavřela - první - etapa "přestavby."

Bude zřejmě taky docela zajímavé propojení následné tranzitu Saturna Lvem ve vazbě na změnu postavení Chirona - v období roku 2006. Tady zafunguje zřejmě významově tzv. druhá část ¨nutné " přestavby".
Osa Lev-Vodnář- je podtržena významem nynější dlouhodobé recepce domicilů Urana (z Ryb) a Neptuna z Vodnáře. A tady zmiňovaný Neptun - by mohl sehrát - důležitou roli pro " přesun" úkolů do tzv. 3. etapy- " dovršení " probíhajících změn
Protože Jupiterovky zabarvený Neptun( druhý význam starého archetypu)- by vytvořil půdu pro -hlubinně silný krásný trinus -pak následně - mezi Jupiterem Štír( princip regenerace-Štír, a 8. domu završení) a silného Urana z Ryb( transformace vědomí a upevnění v introspektivě Ja).
Tolik k dodatku a dovysvětlení myšlenky. Děkuji.


Autor: Večernice (02.01.2005 13:09)
 


Večernice


    # Zasláno: 23 Čec 2007 19:44
Citát

[31] Opozice Chirona - versus doplnění Lilith


K výše zmiňované opozici Chirona se Saturnem bych ráda připomenula dlouhodobě oscilující opozici Chirona s Uranem, exaktní byla poprvé v lednu 53, zajímavá byla v šedesátých letech, kdy byl s Uranem v konjunkci Pluto, navíc v roce 66 zapojený Saturn konjunkce Chiron opozice Uran s Plutem. Všichni o té "velké konstelaci" víme, asi se s ní setkáváme dost často v praxi, někteří z nás ji řeší ve svém životě, málo se ale dosud mluvilo o Chironu v této souvislosti. Opozice Chirona s Uranem se rozešla až začátkem osmdesátých let, krátce nato se "napojil" na Saturna.
Je zajímavý pohled na vztah Chirona a Střelce, osobně se spíš přikláním k názoru, že by mohl soviset se znamením Panny, kvůli léčitelství, navíc Merkur má znamení dvě... Zajímavé zkušenosti mívám se sledováním postavení Chirona jako vládce domu s počátkem v Panně, doporučuju zkusit.
Poznámka - velmi pozoruhodné jsou stálice Castor a Pollux na descendentu radixu zemětřesení. Navíc hodně uvažuju o vlivu vstupu Marse (stálice Toliman) do ohnivého Střelce, v kvadrátu na velmi výmluvný Uran v Rybách (Fomalhaut! a Sadalmelek).Autor: Pavla B. (02.01.2005 15:14)[32] Rok 66- Rok Ohnivého Koně

.
Zdravím Vás milá Pavlo

Je zajímavé podívat se ve spojitostech na význam Urana , Vodnáře, Neptuna a Ryb- opakujících se významných cyklech silných dynamických aspektů generačních planet-ale specifika - právě těchto 4 znamení.
Když uvážíme -že zhruba od jara roku 1964- Rok Draka je Saturn v Rybách do jara 1967 , a rok 1966 je rokem v Číně výjimečným - čili rokem Ohnivého Koně- kde kumuluje Saturn.konj.Chiron v opozici na Urana konj.Pluto v Panně .
Výjimečný ročník Ohnivého Koně- je taky dán velkým nábojem - neklidu v Duši - ( Uran Pluto Panna) a výraznou individualitou vedoucí u podtržení dalších planet v osobních nativitách v zn. Ryb a Panny- k značné vnitřní osamělosti a hluboké introvenci.
Saturn tímhle vyjímečným postavením ( Saturn Ryby- se traduje, že jsou Staré Duše Vesmíru)- dává skutečnou " ryzost" jangového- mužského - prvku v působení Roku Ohnivého Koně a tudíž - vymezení se přirozeně- Egem a "razantněji" projevenou individualitou osobnosti - z " chameleonského Chirona, který v Rybách ještě - jako c vysoce citlivý bod prožívání -v nativitě - nadále od jara 1967 přechodem Saturna do Berana - nadále zůstává.
Pro usmání se traduje, že v Číně- se cíleně nejvíce snaží rodiče počít chlapce- tak aby se narodil v roce Ohnivého Koně- protože má kariéru v armádě, polici, námořnictvu, neb bojových složkách či uměních jako takových - přednostně zaručen.( tradice). Naopak, dívenka, v tomhle roce narozena- se těžko provdá, protože - je příliš "ostrá" a tak- jí málokdo "chce" za manželku ( taky tradice v Číně).
Tím se liší tento rok od roku Draka- který je v Číně považován jinak za velmi příznivý a doporučovaný. Já taky jsem narozena v roce vodního Draka. Má nejmladší vnučka- byla cíleně počata tak,( rodiči) aby se narodila taky v roce Draka - 2000.- což bylo přání tatínka.


Autor: Večernice (02.01.2005 15:56)
[33] Ne tak


Milá Ivo,
s tímto Vaším výrokem:
...Neboť zatímco Luna vytváří se Saturnem strukturu,Lilith se odmítá se Saturnem bavit,neb asi má své smutné zkušenosti s ním a nebyl jí zřejmě doposud dán takový rámec,struktura(Saturn),který by její problémy řešil nebo jí tedy vůbec vyhovoval....
moc nesouhlasím.
Nevidím jediný důvod, proč by se ČL neměla bavit se Saturnem více nebo méně než s jinými planetami.
Vazba ČL + Saturn znamená, že přijdou na přetřes otázky, při kterých člověk může být konfrontován s odvrácenou stranou saturnské problematiky, a podle způsobu, jak má ČL zvládnutou, buď vyjdou na světlo jeho stinné stránky a nezvládnuté projevy saturnské problematiky ( vztah k autoritám, snaha sám být autorita a něco znamenat, vztah k otcovským figurám, systému, řádu, ) nebo si je člověk velice dobře vědom stínu, který tato problematika vrhá, a naopak velice otevřeně a pravdivě jej dokáže pojmenovat, pozorovat, aniž by se nechal vtáhnout dovnitř. Je otevřený, průchozí.
Saturn zesiluje vliv ČL a naopak, v tomto ohledu se doplňují až nepříjemně dobře. Jistým způsobem oba tyto prvky představují zkoušku ryzosti, a když se sejdou a mají co zkoušet, nezávidím to nikomu.Autor: V.Milošová (02.01.2005 16:44)Večernice

    # Zasláno: 23 Čec 2007 19:46
Citát[35] Chiron, Černá Luna

O Chironu a Černé Luně ve znameních i domech přednáší Mgr. Alice de Silva Lago ve svých astrologických kurzech a to dost podrobně.

Autor: Alena K. (02.01.2005 17:52)


V Indických mýtech se setkáváme s obávanou bohyní Kálí, manželkou boha Šivy. Kálí je znázorňována v Šivově obětí nebo v sexuální poloze, jakožto jezdkyně na Šivovi.

Černá Luna Lilit


V astrologii mimo klasických planet nalezneme i několik dalších méně známých činitelů. Jedním z nich je i pomyslný bod Černé Luny Lilit. Tuto tematiku velice pěkně zpracovala Lianella Livaldi-Launová ve své knize Lilit - setkání s bolestí ( Sagitarius, Praha 1999 ). Černá Luna nás v astrologii konfrontuje s mezními situacemi a temnými stránkami naší existence a bez obalu nám ukazuje naši sexualitu v té nejryzejší podobě. Na řadě horoskopů slavných lidí nám autorka demonstruje přímé působení Lilit a odhaluje i její vliv psychologický.


Autor: zizka (02.01.2005 18:57)[37] ČL + Saturn


Zajímalo by mne co o ČL přednáší Alice de Silva,pokud by to šlo nějak stručně shrnout byla bych ráda.

Jinak já si tak sama pro sebe skutečně myslím,že Saturn má s ČL více do činění než planety jiné.
Neboť v různých knihách(tedy těch 2-3 v češtině)a porůznu na internetu a jinde je tedy třeba dosti podrobně popisováno různé umístění a různá aspektace ČL s ostatními planetami ale připadá mi žel,že je mnoho popisováno ale málo vysvětleno a to obzvláště toho co ona ČL tedy ve své podstatě vlastně je.Tedy mnoho "omáčky" bez oné struktury-:) či podstaty.
Tím "odmítá se bavit" nemyslím totiž aspektaci (tedy konjunkci, sextil atd ČL Saturn)ale celkový vztah ČL a Saturna.A to v takovém smyslu jako je např. vztah Slunce a Saturna či třeba Marse a Saturna,kdy se muž nebo tedy milenec mění na saturnskou rodičovskou (a správně též ochranitelskou)funkci.

Co mne k tomu vede:
zatímco ženská lunační linie se prosadí prostě s každým ženiným potomkem a je prostě již prostým porodem nezpochybnitelná,tuto jistotu už muž tak zcela nemá,může míti dokonce pochybnosti o tom, zda jeho saturnská mužská linie v dítěti pokračuje či zda náhodou neživí jinou saturnskou linii-:)).Proto se též u některých národů uznává jen matčina linie anebo viz třeba prohlášení pana Brázdy o biologických otcích-:).
Toto úskalí tedy musela saturnská linie nějak vyřešit a vyřešila jí cestou nejmenšího odporu(tedy ne svým vylepšováním aby tak jakožto výkvět si zajistila nesporné prvenství)a to tím,že tu Lunu prostě některými příkazy, zákazy,zákony apod.usměrnila tedy defacto řádně utiskla.(A bez tohoto usměrnění by dokonce dozajista některé saturnské větve zcela vymřeli-:).Příkladů je za ta tisicíletí nepřeberně a nemusím je tedy snad zvláště vyjmenovávat.
Velmi stručně to vyjádřil pan Žižka ve svém příspěvku o falokratismu.

Podíváme-li se na mýty o Lilith vidíme to samé:Lilith je zde předváděna ve velmi odpudivé podobě v očích mužů.Jednak má děti s kdekým(ďáblem,démonem)jen ne se svým právoplatným manželem(Saturn),dokonce jde tak daleko, že bere děti ženám,které je se svým právoplatným manželem mají.Možná to není ani tak pomsta ženám-matkám jako spíše pomsta oné saturnské linii,byť jsem se ničeho takového zatím nedočetla.Jen v drobné knížečce od pí Špačkové je dle mne zcela správná poznámka o uzavírání do neplodnosti, byť se v ní tedy o saturnské linii neuvažuje.Zato je zde ale zmíněna Černá Isais=černá Matka z románu G.Meyrinka(narozeného jak jinak než právě v Kozorohu).

Tím rozením,početím, porodem, linií,DNA atd.je jasně ve hře tedy i Pluto.

No a ony dopodrobna rozepisované aspektace, umístění v domě, znamení atd. tedy zda je aspekt s Marsem či spíše s Merkurem atd.tedy již dle mne jen konkretizují ten základní dialog či rozpor či válečný vztah(anebo naopak naprostou shodu a vyváženost a tudíž i možné pozitivní použití ČL)a podobně tedy i ony třeba konkrétní a též dopodrobna popisované radixy.

Takže pakliže Saturn je trochu onou saturnskou větví těch rodových Sluncí, pak by ČL měla být trochu onou černou Matkou(černá coby vyjádření něčeho stálého saturnovského ve svém trvání v čase).
A aby to nebylo tak jednoduché, Saturna má pochopitelně i každá žena a ČL zase každý muž,takže spíše půjde o určité stále trvající vlastnosti v onom rodě nebo tedy oné DNA a tedy i o určité vyváženosti či nevyváženosti mezi těmito dvěma,tedy dalo by se říci,že o jakési i jen zdánlivě udržované(nebo s vypětím všech sil udržované) saturnovské status quo a silou Pluta jež se to snaží přetvořit(i drasticky)a jehož působištěm bývá tak často nevědomí či podvědomí či prostě 8.dům.-:)

Prostě myslím si,že někde tímhle směrem by mohla odpověď na to, co to ČL je ležet..
Navíc pokud je to ohnisko v němž není hmotný objekt tedy to budou spíše věci v realitě ještě neprojevené nebo tedy věci,které sice nejsou ve hmotě(či vědomí) zatím projevené ale přesto v tom ohnisku jsou, nebo tedy věci, které by možná jednou projevené být mohli atd.


Autor: Iva (02.01.2005 20:28)Večernice


    # Zasláno: 23 Čec 2007 19:50
Citát

[40] ČL

Ivo ptala jste se, co o Lilit říká Alice de Silva. Cituji trochu zkráceně:

V naší nativitě je ČL symbolem dramat v naší duši, ukazuje momenty, ve kterých se člověk nesmíří s danými okolnostmi a vytvoří velké drama, ve snaze změnit stávající. Stejně jako na jevišti se na tomto místě /nativita/prolévají slzy na prknech našich životních rolí.
Lilit sama o sobě není nositelem konkrétních vlastností, využije naší nativity a vytvoří tragédii, vytvoří drama našeho citového a duševního života...
Ve vztazích.. často bývají v párech lidí silné vazby s Lilith. Ona sama se často stává organizující silou při seznámení s druhými lidmi, i když my sami vypadáme pasivní. Lilith jako taková nedává konkrétní schopnosti, ale umožňuje je využít. Její zrádnost tkví v tom, že nám nic nerozmluví - vždy nám tvrdí, že to co děláme je správné a dodá nám k tomu i potřebnou vizáž....

Takže opravdu jen stručně.
Pěkný dnešní den přeje DášaAutor: Dagmar (03.01.2005 00:45)
*

[44] Chiron a Lilith

.
Saturn v Raku - je tradičně - ve svém postavení astrologické Mandaly - archetypem slabý.
Je v " pádu"- nepřirozené pozici ke svému domicilu a reaguje hodně - ráčkovsky- emočně konfliktně. Proč. Protože uvolňuje občas- nashromážděné vzteky a bouřky- jako dělobuch - na nesprávném místě v nesprávný čas -nesprávným způsobem. Tím je - ten Saturn pochopitelně zranitelný, nevypočitatelný a slabý - svou tzv. nevyzrálou formou -zalezlý " do ilegality" .Ale i tam , má svůj nezpochybnitelný význam.
Vyzrálou - a UŽ zpracovanou formou- v této pozici - dokáže Saturn - udržet ! - destruktivní emoce na uzdě- a reagovat - naopak s chladnou hlavou na správném místě - ve správné situaci a člověkem k správnému tématu života- a tím vlastně - Saturnsky - splnil svůj úkol - zodpovědnosti a řádu - především u sebe- ve vlastním " ráčku"


Autor: Večernice (03.01.2005 08:17)[46] ...

Přiznám se,že se mi můj druhý příspěvek také moc nelíbí.Asi je to tím,že člověk když chce popsat negativní působení ČL nějak se dostane do téhle úrovně, kde jak správně tedy píše Alice de Silva "ČL, která není nositelem konkrétních vlastností využije naší nativity a vytvoří v tomto případě velké drama ve snaze změnit stávající".
Chtěla jsem tím příspěvkem reagovat na nesouhlas pí Milošové s rolí Saturna v případě ČL.
Neb na tomhle bych si dovolila trvat a sice,že v případě ČL hraje velkou roli Luna(vnímavost "duše") a Saturn.Snaha "změnit stávající" vypadá zase na Pluta.
Docela se mi líbil případ Ch.Baudelaira jehož otci bylo když se ChB narodil 72let a matce 27let.
ChB napsal "jsem nemocný,mám chatrnou tělesnou konstituci, a vinu na tom mají moji rodiče.Kvůli nim chřadnu."."Nerovné,patologické spojení 45 let věkového rozdílu". ChB má v podstatě vědro s Lilith.
Těžko si asi mohl vytvořit silnou saturnskou postavu otce,nehledě na to,že ten brzo zemřel a matka v úloze milující Luny jej též velmi zklamala.Že on sám měl citlivou a vnímavou Lunu není při čtení jeho básní pochyb a není ani pochyb o tom,že si do žen přenesl obraz Lilith.
Někdy je totiž velmi těžké změnit v realitě ono saturnské nastavení a je lehčí nechat tento svár k řešení Lilith.Ta " nám nic nerozmluví - vždy nám tvrdí, že to co děláme je správné a dodá nám k tomu i potřebnou vizáž...." což je dost podobné tomu co jsem napsala já a sice, že ČL si sama z toho chaosu nebo sváru vytvoří strukturu(a to spíše nevědomou).
Takže to co říká o ČL paní Alice de Silva se mi zdá docela dobrým hodnocením.

Jinak příspěvek pana Žižky o falokracii se mi zdál velmi dobrým,protože v případě ČL bychom se asi měli též podívat na celkový dialog Luny se Saturnem v lidských dějinách,kde z toho tedy nemusíme vytvořit dramatickou záležitost, nicméně je jasné, že v tom vzájemném vztahu byly krom pozitiv též(a to i ze strany Saturna)negace.

V tomto konkrétním případě zemětřesení se můžeme tedy ptát, zda Saturn plnil dobře své ochranitelské poslání vůči té Luně,tedy jak stát nebo tedy i příslušné světové instituce dokáží ochránit lidi před podobnými úkazy.

Že řešit Lilith v realitě není tak jednoduché lze spatřit i v tom,že jakousi osudovost v případě lidí žijících na územích možných zemětřesení tam
lze spatřit a že ochránit je v plném rozsahu asi není v reálných saturnských možnostech.
(Neb příčiny jsou ve větší hloubce-:)).
Jinak staří astrologové přičítají zemětřesení Saturnu.

A poslední dotaz k paní Večernici-L.Livaldi tvrdí,že Lilith je v Raku v exilu, což vzhledem k Luně se zdá správné,zároveň ale ta Luna sama o sobě tu Lilith trošku podporuje,takže je to trochu protimluv.No není to zas až tak důležité ale přesto je to docela zajímavá, nejednoznačná pozice.Možná to v tomto případě hovoří o lidské pomoci těm postiženým lidem.Autor: Iva (03.01.2005 11:31)


[62] ..

No já bych panu Tušjákovi odpověděla, že stejně všechny Černé Luny se liší jen o několik stupňů.
A má-li Luna sama největší orbis ze všech planet t.j.12-13 stupňů, pak by zcela zákonitě a logicky měla mít i ČL nejméně takový orbis ne-li ještě větší(velká Matka)-:)).
Paní Večernice,jen bych ještě poprosila o Váš pohled na lunační uzly vzhledem k té Luně a ČL.
Vlastně jste o tom již asi to podstatné řekla ale možná víte ještě fousek...
Protože logicky to musí být vše nějak propojeno.


Autor: Iva (04.01.2005 12:31)[65] Pro IvuMilá Ivo,
mám zkušenost , že nejvíce zasahuje do života lidem Lilith, když je právě významně propojena- čili posazena v nativitách zrození- a to v kosmickém kříži-Mandaly-na uzly- ( domicily živlů)-Beran, Kozoroh,Váhy,Rak( konj.opoz.kvadr- NE TRINUS, nebo sextil)- to je právě ten paradox, a taky tehdy , když je ve kříži- čili kvadrátech na Uzly( obadva samozřejmě-co v nejpřesnější orbitě), a taky v exaktních konjukcích s Lunou.
Uvádím- (schválený klientem! pro nenechavce) příklad tohoto jedinečného působení Lilith.
Lilith v konj.Luny a kvadrátech na Uzly.
10.4.1963 Karviná 02.20 hoid SEČ.
Matka zrozence je žena Štírka( Luna) a tento zrozenec není dosud v manželském vztahu. Každý případný vhodný partner- nebyl dost " vhodný Bohu " a čistotou Duše- pro její dítě . Pro ortodoxní přístup fanatického protestanství v rodině- představitel této víry je tady-matka- která je hlavním strůjcem náboženského způsobu( otisku) života v rodině i dětí.
Je to zejména vidět v horoskopu tohoto zrozence přes 8.- Štírovský dům-Luna Štír Matka- ale Lilith ještě ve Váze- se " snaží" - ve vhodných okamžicích života( soláry . direkce ,lunáry atd)- ! přihrát" zrozenci - přesto vztah-( Váhy) a dostat ho do svazku.


-Jde to přes osy uzlů( tranzity) a taky vazby Uran-Jupiter-tady na ose kvinx.Yodu -sextil Luna.Lilith- což je opět zpouštěčem - šancí( sextil)- pro partnerství- Uran-konj.Pluton v 7. domě - vztahů v nativitě u zrozence.


Autor: Večernice (04.01.2005 12:57)

[66] .....

.
Ještě bych chtěla vhodně doplnit k uvedenému horoskopu.
Neptun Ve Štíru- v 9. domě - náboženství- je exponován matkou konj.její Slunce v nat. zrozence- v Ttinu na archetyp ženy - Venuše Ryba( povýšena na idealistickou úroveň Neptunsky)-v 1. domě - Já - chci -já toužím- Já potřebuji- zrozence. Tady ovšem splňuje - pouze - nereálný sen- vytržený ze skutečného života- silně ztotožnění s" čistotou matky"-idealismem vůči ní a závislosti.
Uvedený zrozenec má ale nevýslovné charisma- je krásný a přitažlivý pro opačné pohlaví ( Krásně postavena jinak duchovní Venuše v 1 domě osobního charismatu)- přesto - opozice Pl Uran7.dům Panna- žádný protějšek - mu není " Dost" dobrý...( jemu- nebo matce ???...)
Šanci na nalezení vhodného partnera- dává tranzit Urana v direkci( ne stacio- nebo Retro)
přes Venuši v trinu na tranzit Jupitera v konj.Neptuna¨ve Štíru a ve volné orbitě už možné konj. konj. přes nativní Sev.uz.Rak, kde docestuje Lilith. Čili vidím to na podzim letošního roku.( Lilith Rak, Jupiter Štír, Uran Ryby-konj. volná už na Venuši Ryby, -sňatek by mohl být v exaktní konj.Uran Ven,Ryby-, při přechodu tranzitního Sat.přes Mars ve Lvu v 7. domě- kdy je schopen už " dostavit matku- kvadrát Štír-a" bouchnout pěstí do stolu"- tzv...)Autor: Večernice (04.01.2005 13:15)


[68] A není to náhodou


.. s tím charismatickým šohajem tak, že si myslí, že je až příliš skvělý, než aby mohl býti jenom pro jednu ženu? (to je citát, který mám od syna, jež se jako věřící katolík účastnil kdysi semináře o manželství - a to je argument, kterým ten seminář jeho kamarád zazdil))
Mám dojem, že je to spíš trochu narcis, kterému je u mamičky dobře a celkem nikam od ní nespěchá.
Jinak zdravím sever a doufám, že se tam někdy ukážu a opět rozchechtáme celý Kuří rynek) JaGa

Autor: Jarmila Gričová (04.01.2005 15:33)[77] P.S.


Ona se ta Luna totiž při svém pohybu kolíbá(trochu jako se kolíbají děti v náručí)a tím se zřejmě může měnit ta elipsa,tedy spíše jen její směr vzhledem k Zemi,jinak si to totiž nějak(ten rozdíl)neumím vysvětlit(čím by mohl být tak způsoben).

Autor: Iva (04.01.2005 20:58)[79] Lilit


Večernice


    # Zasláno: 23 Čec 2007 19:52
Citát


[79] lLilith - rozdíly

.
Kdysi- dávno, jsme se na toto téma bavili se dvěma dalšími kolegy-a ty mi vysvětlili, že nejlépe zpracovanou problematiku - všech citlivých bodů- má ruská astrologie.
Lilith vnímají ne striktně - odděleně- čili akademicky- ale psychologicky- jako Symboliku -něčeho- co se točí "jako Káča" rozkmitaná v určitém centru( Bodu)- z kterého se" nemůže přesto dostat"... Myšleno tak, že její skutečná pozice - vyplývá VE VÝZNAMU - " té Káči- rozkmitané - čili ŽIVÉ- než v jejich přesně měřených " občas" odchylkách- protože jak víme- u klasických Světel - se počítají volné orbity- až do možných 15 st- ve vazbách na ostatní planety. A Lilith - jako ohnicko - " polačených emocí" - vnimají jako " podobenství Luny" - co se týče uvažování rozkmitu.
Tomu bych se i já přikláněla, protože většinou jsou obě Luny- jka klasická tak Lilith blízko u sebe( buď exaktní konjunkce- nebo do orbity 6 st. což je tolerovatelné.
Zásadní ovšem je- že i Z TOHOTO ROZDÍLU mezi sebou - musíme uvažovat - průměr- protože- jinak nedojdete k NYNĚJŠÍ - možné výpočtové objektivitě - při posuzování MOŽNÉHO PŮSOBENÍ OBOU ČL - protože- jinak- nejste schopni vyhodnotit objektivně- žádný horoskop.
Z tohoto důvodu - uvažuji běžně- + a - 6. stupňů do leva- nebo do prava - u posuzování nastavené Lilith v mém už skvělém -i když stařičkém ASTRO-MARTU- a myslím že i u většiny nových astroprogramů - není - výsledek výpočtů o moc rozdílný.
Jestli Vám to pomohlo - v uvažování - budu ráda. Děkuji .


Autor: Večernice (04.01.2005 21:59)

*

[81] ......
.

Dovysvětlení-/ vypadla část věty
K tomu bych se přikláněla i já, protože obě Luny- jak klasická Černá Luna ( střední) tak lilith ( pravá) .jsou blízko u sebe ( buď exaktní konjunkce- nebo do běžné orbity 6.st. což je tolerovatelný i běžný průměr.)-


Autor: Večernice (04.01.2005 22:06)


Večernice


    # Zasláno: 23 Čec 2007 19:55
Citát

:spy


VYHODNOCENÍ a - shrnutí působení Lilith
===========================
[83] Lilith vyhodnocení

.
Protože jak uvedl správně Štěpán, Lilith Pravá( ohnisková) má větší " rozkmit Káči" ( jinak to nevím jak obrazně vysvětlit) proti Střední( zprůměrované), která je stabilnější v propočtech viz- příklady, tak věsměs právě proto, skoro všechny programy jsou nastaveny na střední automaticky- protože je " čitelnost Lilith" méně " chaotická".
Protože- se NEVÍ - , která vlastně je pro uvažování - důležitější - dosud- dosud se o tom vedou spory- a je několik " verzí a škol" které obhajují prioritu jedné či druhé, tak proto:
sama uvažuji v horoskopu jako výchozí Bod pravou - s tím, že vezmu v potaz - vzdálenost jejího rozkmitu -ke střednímu postavení- a tento rozdíl vyhodnotím. Jedná se ovšem o rozkmit mezi pohybem pravé Luny- tedy např. od 1. do 31.1.2005
Když je např. 1.1.2005 na 1.st. Lva a 31.1.2005 na cca 12. st. Lva. tak ho zprůměruji ( ten rozdíl) čili vezmu v potaz střední hodnotu- čili -hodnotu postavení Pravé + 5,5. stupně. To v případě- že " jede dopředu".
Pokud by byla " retro" tak - 5,5. st.( minus).
Ovšem, pokud je amplituda rozkmitu přesahující v direkčním nebo Retro pohybu do vedlejšího znamení( čili jenom nakrátko), tak připočítávám ( tzv domicil tohoto měsíce znamení- procentuálně) a nastavují k těmto 5,5. st. ještě 6. stupnů, ( buď + nebo - , dle uvažování synchronně s těmi 5,5. stupni).
Výjimečně , skutečně výjimečně- se dostává - tento výpočet nad +10 nebo -10 st. mimo dosah průměru celého měsíce- t.j. u 31 dnů.
Když vememe 15. leden a podíváme se na průměr hodnoty od l. ledna do l5, ledna pravé Lilith - tak bude to PRÁVĚ těch cca -5.5. stupnů ( mínus) - čili střední hodnota skutečně uvažovaného posazení " kompromisu" těchto obou " lilith" bude 24,5 st. Raka , ale protože , většinu měsíce ledna stojí Lilith pravá v Raku - musíme ještě jít do - 6.st. navíc-, čili součet údaje je tudíž 24,5 st. Rak - 6.st.( mínus) -čili celkem postavení Lilith je na 17,5 st. Rak PRO CELÝ MĚSÍC LEDEN 2005 - tzv. OBOJŽIVELNÉ ( prosím o toleranci tohoto názvu- jiný mě nenapadl)- a to je TA - LILITH - , s kterou já vlastně počítám ve výpočtech nativit a jiných horoskopů- když UVAŽUJI postavení Lilith.
Konjukce na orbitě s tímto stupněm postavení Lilith LZE pak objektivně uvažovat- i na vazby na ostatní planety či citlivé body- v normálním orbisu- přípustném dle tolerovaných astrologických pravidel( aspekty-konj.triny, sextily atd.
Když se pak podíváte výše na Štepánové zavěšené efemeridy- obou Lilith- vyjde Vám, že se nejblíže pohybuje - tento údaj - Střední Lilith. S čímž- i ve většině hodnocení( jak mi bylo vysvětleno kdysi -a jsem přesvědčena čím dál více , že taky velice správně) - taky " psychologicky" pracuje ruská astrologie.

Doufám, že po - zhruba 10sátém přečtení tohoto příspěvku- Vám to bude " jasné" ( prosím s úsměvem- mně to jasné dřív taky nebylo kdysi, teď už je to denní rutina ), a naleznete k uvedeným zavěšeným výpočtům - vůbec reálnější a objektivnější pohled - na " vyhodnocení" postavení Lilith - coby skutečného psychologického a citlivého bodu - v horoskopech.

Děkuji za trpělivost a když tak se ptejte.


*


[89] Pro Ivu- Lilith - zhrnutí
.
Milá Ivo,
teď jsem si dočetla Váš příspěvek.
No a právě proto, že se mí zdá " rozkmit" Pravé Lilith tak " káčovitý" - čili difernční-ukotvený však jak Káča v jednom bodě- u Luny( nárazový- až abstraktní)- tak jsem přešla- na systém výpočtů- který jsem kdysi převzala od dvou polských kolegů astrologů.
Pokud si to propočtete- a vizuálně se pak podíváte na Střední Lilith ( Štěpánové souřadnice na leden 05)- tak ten rozdíl je skutečně minimální( zhruba 2 st. plus-minus) a tak mi tento " Obojživelník" - má vypočítaná Lilith - více skutečně " synchronizuje" s významem - ve spojitosti s klasickou Lunou ( Měsícem), -v těsných psychologických vazbách -viz příspěvek " Černé Matky".
Zdravím Večernice


(05.01.2005 00:44)

*

[90] ještě dovětek Štěpán
.
Ano, s tím souhlasím, s tím, že aspekty možných tranzitů Lilith - nejsou tak " výživné" jak například Planet.
Proto jsem výše uvedla, že v nativitě- JE DŮLEŽITÝ - na vyhodnocení POUZE přesné specifikum postavení Lilith ( musela bych se opakovat-je to výše srozumitelně popsané)- kdy dáva zrozenci " nejsilnější " náboj do života.
A tranzity LUNY a LILITH - přes tyto body-( lilith, Uzly-aspekty viz popsané,) dávají -vždy pak silné následné změny- jako ŠANCI - vzít znovu " svůj PROBLÉM ( strach, a jiné frustrace, či osudové rozhodnutí) - do vlastních rukou !!! a něco s tím KONEČNĚ - po KOLIKÁTÉ ! - UDĚLAT.
To je Štěpáne- ten zásadní rozdíl - v těch tranzitech " čajíčkových " a " výživných"- u těch konkrétních nativit- a postavení Lilith v horoskopu.
Děkuji za info- zdravím-


Autor: Večernice (05.01.2005 00:59)

Večernice

    # Zasláno: 23 Čec 2007 19:56
Citát


[91] To Štěpán

Ještě citace od autora Riyalu jímž obhajuje “true”ČL: “"Co z toho můžeme odvodit? Oskulační apogeum sice dosahuje míst, kam se Luna nikdy dostat nemůže, ale je přitom jakousi nevědomou součástí její oskulační dráhy, jakýmisi Lunárními duchy či ideály, o kterých už tu byla řeč. Časté změny pohybu vyjadřují změny v okamžité lunární dráze, vždy počítané jako odchylka vzdáleností mezi dvěma ohnisky. Tato ideální dráha oskulačního apogea je jako odraz života, jako vztah mezi Zemí a druhým ohniskem, je jakýmsi lunárním duchem.”

Autor Riyalu se velmi diví, že je bráno druhé(prázdné) ohnisko lunační dráhy s kruhovým(zprůměrovaným)pohybem neboť kruhový pohyb dle něj jasně odpovídá archetypu Slunce ale Luně by lépe odpovídal pohyb ne rovnoměrně kruhový.
Načež ale sám pak dále uvádí,že právě ony odchylky v postavení apogea jsou řízeny pohybem Slunce,viz:
“Spočetl jsem přesné časy všech Lunárních apogeí od roku 2000 do roku 2010, dělalo to celkem 136 apogeí. Pak jsem spočítal pozice Luny a pozice střední Černé Luny v tyto přesné časy, a dále rozdíly mezi těmito hodnotami. Rozdíly kolísaly od -5.4 do +5.7 stupňů. Převedeno graficky, vidíme, že je zde cyklus s periodou 206 dní. To je perioda rozdílu mezi postavením Slunce a postavením středního apogea, a ukazuje nám to, že hlavní odchylka v postavení apogea je řízena pohybem Slunce.”.


Domnívám se, že jakkoliv si žije ČL svým vlastním lunačním životem, ve skutečném životě, v realitě, je i ona podřízena Slunci, lépe řečeno “nositel” ČL, tedy zrozenec je podřízen Slunci,nemůže se od něj mírnixdírnix naprosto odříznout a žít si jen životem ČL.
Takže pravou ČL bych uvažovala asi na pochopení jeho duševních pochodů,možná i jeho směřování či tužeb ale rozhodně je toto v realitě,tedy pro zrozence žijícího na Zemi, podřízeno oné střední ČL neb ona budou tou, která je jaksi začleněna do toho slunečního celku nebo aspoň tedy zrozenec nakonec převede ony tužby nebo i své zdokonalení do tohoto
“zprůměrovaného” slunečního světa.

Tak ještě k mezitím
dodanému příspěvku od Štěpána(omlouvám se za jistou familiernost ale zní mi to lépe než od pana Tušjáka):
1)imaginárních bodů je více popravdě mě přijde každý AS jako imaginární-je to jen onen jediný moment
2)nevím ale mě se zdá, že ta Luna je v tomto případě totožná s apogeem,přinejmenším mnohem více než ona pravá, tam je rozkmit pokud to nepletu právě oněch 25 stupňů a navíc je to apogeum kam Luna NIKDY na své dráze NEZAVÍTÁ
3)mě tedy zase mnohé případy přesvědčují právě o střední ČL

Co se týče počítání paní Večernice-o tomto hojně používaném počítání se zmiňuje i autor Riyalu, když uvádí rozdíl mezi barymetrickým a geocentrickým, kde si to hodně astrologů vyřešilo tím, že onen rozdíl cca 6 stupňů prostě popostrčí(mnozí zřejmě i na obě strany-:)čímž opomíjí jak se autor rozčiluje i směr pohybu).
Já bych se na ně nikterak nehněvala, neb jak již bylo uvedeno výše, Luna má největší orbis mezi planetami a tudíž pokud dáme orbis 6 stupňů nečiníme dle mě chybu(a pokud bychom tedy dali orbis 12 stupňů měli bychom šanci, že se téměř sejdeme i s orbisem "true" ČL- ale toto píši jen z rozvernosti a na zasmání-:) i když,kdo ví, možná by se právě s orbisem odpovídajícím dennímu pohybu Luny u té ČL počítat i mohlo-:)viz oni "lunární duchové".


Autor: Iva (05.01.2005 01:51)


[102] To Š.T.


Vrátím se ještě k té pravé ČL, která má ale ještě tu zvláštnost, že se cca po 1 měsíci stává na 14 dní retrográdní(což je mi u Luny a jejího pohybu už samo o sobě trochu retrográdní=proti srsti-:)).
Takže paní Pernová správně uvažuje když bere pro ten celý měsíc její střední polohu jež ten měsíc kmitá od počátku Lva až zpět k počátku Raka tedy průměrem se dostaneme na cca 17 Raka k němuž můžeme připočítat orbis 6 stupňů.
Ta střední poloha je ovšem přímo onou polohou ČL střední,takže se tak ocitneme opět u "mean".
Že by Luna v reálu cestovala 14 dnů pozpátku jsem si tedy věru nepovšimla-takže zde poukázání na fiktivnost bodu střední ČL ztrácí u vědomí onoho 14denního naprosto fiktivního a protisrsti jdoucího pohybu jakýkoliv smysl a opodstatnění.
Ale napadá mi, zda by tento zdánlivý a fiktivní pohyb ČL nešel využít například v ženském cyklu, tedy ovulaci,menses atd.Vezmeme-li do úvahy její mnou jí přisouzené spojení se Saturnem a například ono pí Špačkovou připisované uzavírání do oné neplodnosti možná bychom k něčemu důležitému mohli ba i dospět-:)).


Autor: Iva (05.01.2005 11:21)


Večernice


    # Zasláno: 23 Čec 2007 20:01
Citát[104] Milá Ivo

.
Tím výpočtem - od kolegů astrologů - jsme jednoznačně dospěli k uvažování - že se JEDNÁ vlastně o ZRCADLENÍ - skutečné Luny- tudíž tzv. " stínohra"- která má svůj energetický potenciál( v klasickém-uvažování jinu a jangu, plus a mínus, světla a tmy, atd-) čili vyvážené POLARIZACE - významu " čistoty" emocí u- vyvážení LUNY jako takové. LILITH chápu- jako striktně emočně -psychologický důležitý BOD v nativitě.
Proto považuji tento sice" fiktivní". ale velice - psychologicky reálný a opodstatněný bod - v rámci polarity- "LUN-" jako takových za opodstatněný a pro jedince - významný_ pokud se samozřejmě " seřadí" Lilith s těmi prvky horoskopu- jak jsem už výše uvedla- čili je ve " významném postavení v nativitě zrozence". Má to teda vazbu na Jižní a Severní uzel - v rámci - tzv. příčiny inkarnace- nebo problému( pro odpůrce inkarnací) a následků- k řešení - čili cestě ke změně přes -čili k postavení a začlenění ve vazbách ( Sev.Nod).
Protože průzkum Lilith není dokončen- právě- kvůli jejímu - rozkmitu - i názorové diskusi- na tento rozkmit. Má tolik ostínu" - temna- - či zla"v uvažování- protože -je pořád - zrcadlením světlé čisté LUNY - čili tím STÍNEM- který je vnímán jako - něco -tzv. nečistého.

Protože- se Lilith - těžce- výpočtem -vsouvá logicky do vazeb v horoskopu a vlastně Lilith jako takové - málokdo rozumí - je proto astrology taky - tolik zavrhovaná - a přehlížena-nedivím se- pochopitelně.
Kdo s ní ale " umí pracovat a pochopí ji" - dává netušené nové obzory vnímání a je skutečně skoro psychologicky ve skríningu - nativity" fascinujícím" prvkem.
Vždyť i osy- AS-MC.IC.DS- jsou fiktivní a přece funguji.
S tím " ženským cyklem" to může být zajímavé. Dost mě to oslovilo. Nevím, jestli by ale Tonda to tady už byl schopen " dále v klidu prožvýkat".
Nechcete radši, milá Ivo, přejí na osobní vzájemné mailíky- k tomuto tématu. Možná na něco zajímavého přijdem.
Už mě taky s tím něco napadlo.Autor: Večernice (05.01.2005 11:52)


Na závěr:


EFEMERIDY Lilith- od Štěpána: pro rok 2005
====================


THRUE- pravá ČL..Date |osculatinglunara|

| LONG |
-------------------------------

01 Jan 2005 | 0 le 18'20 |
02 Jan 2005 | 1 le 59'45 |
03 Jan 2005 | 2 le 52'52 |
04 Jan 2005 | 2 le 45'56 Rx |
05 Jan 2005 | 1 le 35' 7 Rx |
06 Jan 2005 | 29 cn 29'49 Rx |
07 Jan 2005 | 26 cn 53'28 Rx |
08 Jan 2005 | 24 cn 14'49 Rx |
09 Jan 2005 | 21 cn 54' 2 Rx |
10 Jan 2005 | 19 cn 53'50 Rx |
11 Jan 2005 | 18 cn 1'41 Rx |
12 Jan 2005 | 15 cn 59'32 Rx |
13 Jan 2005 | 13 cn 35'36 Rx |
14 Jan 2005 | 10 cn 53'46 Rx |
15 Jan 2005 | 8 cn 14'47 Rx |
16 Jan 2005 | 6 cn 7' 2 Rx |
17 Jan 2005 | 4 cn 52'43 Rx |
18 Jan 2005 | 4 cn 40' 9 |
19 Jan 2005 | 5 cn 24'47 |
20 Jan 2005 | 6 cn 54'46 |
21 Jan 2005 | 8 cn 56' 9 |
22 Jan 2005 | 11 cn 16'38 |
23 Jan 2005 | 13 cn 48'18 |
24 Jan 2005 | 16 cn 29'34 |
25 Jan 2005 | 19 cn 25' 6 |
26 Jan 2005 | 22 cn 42'16 |
27 Jan 2005 | 26 cn 24'46 |
28 Jan 2005 | 0 le 27'33 |
29 Jan 2005 | 4 le 36'10 |
30 Jan 2005 | 8 le 30' 9 |
31 Jan 2005 | 11 le 47' 5 |
STŘEDNÍ- zprůměrovaná poloha ČL
=======================

Date |meanlunarapogee |

| LONG |
-------------------------------
01 Jan 2005 | 16 cn 47' 4 |
02 Jan 2005 | 16 cn 53'47 |
03 Jan 2005 | 17 cn 0'30 |
04 Jan 2005 | 17 cn 7'13 |
05 Jan 2005 | 17 cn 13'57 |
06 Jan 2005 | 17 cn 20'40 |
07 Jan 2005 | 17 cn 27'23 |
08 Jan 2005 | 17 cn 34' 7 |
09 Jan 2005 | 17 cn 40'50 |
10 Jan 2005 | 17 cn 47'34 |
11 Jan 2005 | 17 cn 54'17 |
12 Jan 2005 | 18 cn 1' 1 |
13 Jan 2005 | 18 cn 7'44 |
14 Jan 2005 | 18 cn 14'27 |
15 Jan 2005 | 18 cn 21'11 |
16 Jan 2005 | 18 cn 27'54 |
17 Jan 2005 | 18 cn 34'37 |
18 Jan 2005 | 18 cn 41'20 |
19 Jan 2005 | 18 cn 48' 4 |
20 Jan 2005 | 18 cn 54'47 |
21 Jan 2005 | 19 cn 1'31 |
22 Jan 2005 | 19 cn 8'14 |
23 Jan 2005 | 19 cn 14'58 |
24 Jan 2005 | 19 cn 21'41 |
25 Jan 2005 | 19 cn 28'25 |
26 Jan 2005 | 19 cn 35' 8 |
27 Jan 2005 | 19 cn 41'51 |
28 Jan 2005 | 19 cn 48'35 |
29 Jan 2005 | 19 cn 55'18 |
30 Jan 2005 | 20 cn 2' 1 |
31 Jan 2005 | 20 cn 8'45 |


Hodně k tématu se dá najít u J.A.Revilly na www stránkách Astrology of the Centaurs (www.expreso.co.cr/centaurs), z těch jsem převážně čerpal pro své pojednání Astronomické varianty lunárního apogea-Černé Luny, které by mělo snad ještě být na stránce Jirky Kubíka. Jinak, dá-li Bůh, tak o ČL bych měl mít krátkou přednášku na Dni s č.astrologií.

Autor: Štěpán Tušják (04.01.2005 22:32)


přepis: Večernice

Večernice

    # Zasláno: 23 Čec 2007 20:06
Citátzajímavé postřehy o Lilith z pera paní astroložka Dagmar Závodné..která je žačkou polského astrologa Leona Zawadského ...

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´


Re: Lilith v tranzitech

24 odpověď odeslal(a) Dagmar Závodná


Vážené kolegyně, kolegové, Honzo. Tvůj příspěvek jsem si pozorně přečetla. V této souvislosti mě napadl jeden citát.

Potkávájí nás různé události a ty máme tady a teď, v tomto životě. To je fakt! Svou karmu si tvoříme stále a vším. To je život! Záleží na úhlu pohledu jak věci definovat. V podstatě mluvíme o jednom a tom samém, totiž o naději. Jen volíme jiná slova.

Jak se tak rozhlížím kolem sebe, kdo a kde jsou ti lidé, ty pokročilé duše, které se vracejí do hmotného bytí, aby mohli nakonec dospět k pravdě…? (křesťané to nazývají Spasení, budhisté Nirvána, atd…). A od kterých bychom se měli učit? Žijí s námi v současnosti? Napadá mě vlastně jen jeden, žijící v tomto čase na planetě Zemi – Dalajláma.

Další zajímavé téma na astrolotu by mohlo být toto : Pojďme hledat společně na planetě Zemi moudré lidi současnosti, které by k dnešku mohli a chtěli něco říct. A hlavně je vyslechněme. Najdeme a shodneme se alespoň na pěti? Já myslím, že nikoli. (Pokud někoho toto téma zaujme , dejte ho, prosím, na fórum).

Teď ten citát, řekl ho dánský fyzik Niels Bohr : „ Jsou dva druhy pravdy, pravdy triviální, pro něž jsou opačné názory naprosto absurdní , a pravdy hluboké, které se poznají podle toho, že jejich protiklad je zase pravda“ .

P.S. Nezapomněla jsem, a mýtus o Lilith napíšu příště.

Re: Lilith v tranzitech

25 odpověď odeslal(a) Dagmar Závodná


Víme, že mýtů a příběhů o Lilith je spousta, Já nyní krátce tak, jak jsem příběh o Lilith slyšela poprvé, kdy jsem se sním seznámila ve Škole profesionální astrologie p. Leona Zawadzkého. Pokusím se o maximální stručnost. Nakonec uvedu tři příklady ze své praxe, kde hraje „první housle“ Lilith. Ve všech případech pak v tranzitech přišel Pluto do kardinální pozice k Lilith.

Jak známo, byla Lilith první Adamova žena. Chtěla mu být rovnocennou partnerkou. Byla velice hrdá a nikomu ani ničemu se nechtěla se podřídit. V těchto dávných dobách (jak je někde a někdy vidět nejen dávných), nebyla šance, že by ženská bytost mohla být na stejné úrovní jako muž. Se všemi právy, povinnostmi i odpovědností. A tak byla Lilith vyhnána z Ráje. Ale Lilith ještě nic nevzdala. Odešla k lidem a tam začala pomáhat všude, kde bylo potřeba. Hlavně rodině, ženám a matkám. Pomáhala nejen např. při porodech ale i při plození a výchově dětí. Učila lidi pěstovat obilí, zeleninu apod. A lidé si začali mocné Lilith vážit, ctít a přinášet ji oběti. Lilith se těšila z lidské přízně. Ale jak už to na světě chodí, jsou i jiné energie ve hře. Stalo se, že to nedopadlo vždy tak, jak si lidé představovali. Někdy matka či dítě zemřelo při porodu, nebo přišla neúroda, hlad... . A lidé začali vinit Lilith. Přestali ji uctívat a vyhnali ji ze svých domovů. Lilith byla vyhnaná již podruhé! Do třetice už na nic nečekala. Stáhla se do ústraní a z dobrotivé bohyně se stala bohyní pekelnou. Její atributy jsou hadi, meče a nože. Ráda se pohybuje na hřbitově se smečkou svých vyjících psů a teší se z lidské bolesti a prolité krve. Tento příběh z židovské mytologie také říká, že muži by neměli uléhat ke spánku sami, protože je může navštívit Lilith a zplodit s nimi démony.

Nyní první príklad: Přišla ke mně matka, jejíž dcera je anorektička. Obě dbaly celý život na zdravou výživu. Matka dceři už od dětství vštěpovala: to nejez, to je nezdravé. To nejez budeš tlustá. To nepij, to je sladké. Prostě pořád dokola - to je nezdravé, to je sladké, to je tučné… Podhoubí bylo připravené. Pak přišel jeden moment, jedna věta a celá ta hrozná anabáze s anorexií začala.
Obě mají Lilith v II.D. Matka v konjunkci s Lunou v kvadrátu na Slunce… Dcera vrchol T-kvadratury na Lilith – a tím velký tlak z opozice Venuše/Ryby a Pluto/Panna…

Druhý případ: mladá rozvedená žena se hluboce zamilovala do dobře situovaného a dobře postaveného muže. Nakonec se dověděla, že z jeho strany to byla jen hra a zábava. Střihli si o ní a on vyhrál!
Lilith v VII.D. v Blížencích...

A třetí případ: mladá svobodní dívka, velmi zamilovaná do muže svého srdce. Tolerovala mu podivné jednání, omlouvala ho, vždy na něho čekala. On ji lhal, vymýšlel si ,ona mu odpouštěla, prosila … Nakonec se ukázalo, že je ženatý a má dítě.
Lilith na hr. III.D. ve Střelci v opozici na konjunkci Slunce/Saturn…

Myslím, že o Lilith jsem řekla až dost a bylo by načase abych vystoupila z fóra. Kdybyste někdo chtěli na toto téma pokračovat, můžete napsat na mou e-mailovou adresu:
zavodasa@volny.cz.

Hodně štěstí všem.


Večernice


    # Zasláno: 23 Čec 2007 20:10
CitátZajímavé postřehy o Lilith pana astrologa Jana Kalety..

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´


23 odpověď odeslal(a) Jan Kaletahttp://home.tiscali.cz/aquarian_astrology

Zdravím Dáško, Libuško a ostatní,

přeji úspěšný rok 2007, k němuž zajisté velmi přispěje očekávaný trinus Jupiter Saturn v první polovině roku a trinus Saturn Pluto v létě.
Chci se vrátit k tématu Lilith reakcí k Tvému příspěvku Dáško. Umístil jsem tedy na své stránky Tvůj příspěvek a také tuto mou reakci:

* * *

Dáško,

samozřejmě Tvůj pohled na Lilith obsahuje kus pravdy, prostě je to tak, jak píšeš: projevíš dobrou vůli - a následuje odmítnutí. Neodůvodněné, a také nepochopené odmítnutí.
V mém pojetí astrologie klíčovou informaci tvoří POCHOPENÍ příčin. Tedy, PROČ jsem byl odmítnut, když jsem projevil dobrou vůli? Proč, když otevřu své srdce, následuje bolestivá rána? Proč moje veškerá dobrá vůle končí ve stoce nepochopení a odmítnutí?

Jediným řešením je pochopení příčin, které jsou v Lilith ukryty. Tyto souvisí s pravou povahou Lilith, přičemž všechny tyto popisované vlastnosti a projevy jsou a je potřeba je chápat jako zevní projev jevů mnohem hlubší povahy.

Když přijmeme fakt, že vše, co vychází z Lilith tkví v naší minulosti a promítá se do současnosti, budeme na půl cesty k úspěšnému pochopení toho, co vlastně Černá Luna představuje. Její pozice ve znamení a v domě, včetně aspektace planet svědčí o způsobu, intenzitě (do jisté míry), metodě, a oblasti, v nichž jsme v minulosti těžce pochybili ve vztahu k platným kosmickým zákonům. Může v ní být také informace o tom, že jsme toto pochybení a zodpovědnost za něj z nějakého důvodu odmítli. Naše duše vyhodnotila tento závadný model jednání jako karmický zádrhel, který je nutno vyřešit POCHOPENÍM, PŘIJETÍM a VYROVNÁNÍM. Přijetím své odpovědnosti způsobíme, že je možno s daným tématem pracovat a odčinit ho. Ubližovali jsme, zasahovali jsme do osobní sféry druhých bez jejich svolení, a navíc jsme nepřijali důrazné upozornění o tom, že naše jednání bylo nesprávné. Naopak, zatvrdili jsme se před ním a odmítli jsme tak svou odpovědnost.
Je pak nasnadě, že nyní, v jiném místě a v jiném čase, podle zákona rezonance opět býváme konfrontováni s podobnou situací. JENOMŽE...

Od doby našeho pochybení prošly životy, my jsme se již něčemu naučili a nyní nastal čas generální zkoušky... ZDA A JESTLI VŮBEC jsme někam pokročili...

Mám zkušenost, že karmická reakce na minulé destruktivní jednání se vrací člověku tehdy, když ve vývoji pokročil natolik, že JE SCHOPEN KONSTRUKTIVNĚ VYHODNOTIT KARMICKOU ODEZVU. Pozor, podotýkám, že nikoli tehdy, kdy je OCHOTEN tak učinit, ale tehdy, kdy je toho OPRAVDU SCHOPEN z hlediska dosažené vývojové úrovně. Důvodem je maximální efektivita poučení, kterou si člověk je schopen vzít jedině tehdy, když chápe chybovost jeho jednání.

Nyní jsme dospěli do stadia, kdy bychom již nikdy neprovedli to, co kdysi. Poučili jsme se, že destruktivní jednání není správné, že vyvolává utrpení a nese své následky. Ovšem součástí tohoto poznání nemusí být přijetí jiného pohledu, názoru jiných lidí. My považujeme konkrétní nesprávné jednání za špatné, ovšem druzí lidé mohou odmítat něco naprosto jiného, podle svých osobních zkušeností.

V rámci zákona karmy jsou pak tito lidé použiti jako "vykonavatelé karmy", zkušební prostředek našeho pokroku. Dostávají se do našeho okolí, vzbuzují u nás nyní již z našeho pohledu konstruktivní akci, která v nich vyvolá reakci, námi vyhodnocenou, jako naše zranění, ublížení, odstrčení, odmítnutí, atd. Jejich jednání nám má připomenout, že respekt a přijetí jsou klíčovými vlastnostmi a důkazem našeho pokroku a dosaženého stupně vývoje. TAKŽE...

Když přijmeme danou situaci, jako ZKOUŠKU, jako PŘEZKOUŠENÍ z naučené vývojové lekce, problém Lilith vyřešíme, karmu eliminujeme a vývojově vystoupíme na vyšší úroveň pochopení.

Když odmítneme situaci, jako NEPRÁVEM UŠTĚDŘENOU LEKCI, jako NESPRAVEDLNOST OSUDU, pak jsme nic nepochopili, karma pokračuje dále a bude řešena v rámci nejbližšího souvisejícího cyklu.

Proto tvrdím, že správným souvisejícím modelem chováním ve vztahu ke karmě Lilith je PŘIJETÍ.
Z tohoto pohledu a dle mého názoru není ani tak důležité, co jsme očekávali za srdce na dlani, jako to, jak se zachováme při konfrontaci se starou karmou, tedy, co uděláme tehdy, když nám někdo - podle nás neoprávněně - dá facku...

Ovšemže by nás mělo zajímat, v jaké oblasti jsme v minulosti pochybili, jaký destruktivní model chování jsme uplatnili, protože s tím souvisí druh karmické odezvy, která nás může čekat v tomto životě.

Mohu říct, že podle mých zkušeností mnoho lidí bohužel nerozpozná karmu Lilith správně a zareagují podle společenského vzorce "oko za oko, zub za zub", nebo jiného, který ovšem s přijetím nemá nic společného. Je jasné, že následně dojde k obtížnému životnímu období, kdy si zrozenec má možnost na vlastní kůži prožít destruktivitu vlastní nepochopené karmické lekce.

Honza K.


Pacifik...Lilith

23 odpověď odeslal(a) Jan Kaleta v Pondělí 1.Ledna 2007 21:41:27
http://home.tiscali.cz/aquarian_astrology
Zdravím Dáško, Libuško a ostatní,
přeji úspěšný rok 2007, k němuž zajisté velmi přispěje očekávaný trinus Jupiter Saturn v první polovině roku a trinus Saturn Pluto v létě.
Chci se vrátit k tématu Lilith reakcí k Tvému příspěvku Dáško. Umístil jsem tedy na své stránky Tvůj příspěvek a také tuto mou reakci:

-----------
Dáško,
samozřejmě Tvůj pohled na Lilith obsahuje kus pravdy, prostě je to tak, jak píšeš: projevíš dobrou vůli - a následuje odmítnutí. Neodůvodněné, a také nepochopené odmítnutí.
V mém pojetí astrologie klíčovou informaci tvoří POCHOPENÍ příčin. Tedy, PROČ jsem byl odmítnut, když jsem projevil dobrou vůli? Proč, když otevřu své srdce, následuje bolestivá rána? Proč moje veškerá dobrá vůle končí ve stoce nepochopení a odmítnutí?

Jediným řešením je pochopení příčin, které jsou v Lilith ukryty. Tyto souvisí s pravou povahou Lilith, přičemž všechny tyto popisované vlastnosti a projevy jsou a je potřeba je chápat jako zevní projev jevů mnohem hlubší povahy.

Když přijmeme fakt, že vše, co vychází z Lilith tkví v naší minulosti a promítá se do současnosti, budeme na půl cesty k úspěšnému pochopení toho, co vlastně Černá Luna představuje. Její pozice ve znamení a v domě, včetně aspektace planet svědčí o způsobu, intenzitě (do jisté míry), metodě, a oblasti, v nichž jsme v minulosti těžce pochybili ve vztahu k platným kosmickým zákonům. Může v ní být také informace o tom, že jsme toto pochybení a zodpovědnost za něj z nějakého důvodu odmítli. Naše duše vyhodnotila tento závadný model jednání jako karmický zádrhel, který je nutno vyřešit POCHOPENÍM, PŘIJETÍM a VYROVNÁNÍM. Přijetím své odpovědnosti způsobíme, že je možno s daným tématem pracovat a odčinit ho. Ubližovali jsme, zasahovali jsme do osobní sféry druhých bez jejich svolení, a navíc jsme nepřijali důrazné upozornění o tom, že naše jednání bylo nesprávné. Naopak, zatvrdili jsme se před ním a odmítli jsme tak svou odpovědnost.
Je pak nasnadě, že nyní, v jiném místě a v jiném čase, podle zákona rezonance opět býváme konfrontováni s podobnou situací. JENOMŽE...

Od doby našeho pochybení prošly životy, my jsme se již něčemu naučili a nyní nastal čas generální zkoušky... ZDA A JESTLI VŮBEC jsme někam pokročili...

Mám zkušenost, že karmická reakce na minulé destruktivní jednání se vrací člověku tehdy, když ve vývoji pokročil natolik, že JE SCHOPEN KONSTRUKTIVNĚ VYHODNOTIT KARMICKOU ODEZVU. Pozor, podotýkám, že nikoli tehdy, kdy je OCHOTEN tak učinit, ale tehdy, kdy je toho OPRAVDU SCHOPEN z hlediska dosažené vývojové úrovně. Důvodem je maximální efektivita poučení, kterou si člověk je schopen vzít jedině tehdy, když chápe chybovost jeho jednání.

Nyní jsme dospěli do stadia, kdy bychom již nikdy neprovedli to, co kdysi. Poučili jsme se, že destruktivní jednání není správné, že vyvolává utrpení a nese své následky. Ovšem součástí tohoto poznání nemusí být přijetí jiného pohledu, názoru jiných lidí. My považujeme konkrétní nesprávné jednání za špatné, ovšem druzí lidé mohou odmítat něco naprosto jiného, podle svých osobních zkušeností.

V rámci zákona karmy jsou pak tito lidé použiti jako "vykonavatelé karmy", zkušební prostředek našeho pokroku. Dostávají se do našeho okolí, vzbuzují u nás nyní již z našeho pohledu konstruktivní akci, která v nich vyvolá reakci, námi vyhodnocenou, jako naše zranění, ublížení, odstrčení, odmítnutí, atd. Jejich jednání nám má připomenout, že respekt a přijetí jsou klíčovými vlastnostmi a důkazem našeho pokroku a dosaženého stupně vývoje. TAKŽE...

Když přijmeme danou situaci, jako ZKOUŠKU, jako PŘEZKOUŠENÍ z naučené vývojové lekce, problém Lilith vyřešíme, karmu eliminujeme a vývojově vystoupíme na vyšší úroveň pochopení.

Když odmítneme situaci, jako NEPRÁVEM UŠTĚDŘENOU LEKCI, jako NESPRAVEDLNOST OSUDU, pak jsme nic nepochopili, karma pokračuje dále a bude řešena v rámci nejbližšího souvisejícího cyklu.

Proto tvrdím, že správným souvisejícím modelem chováním ve vztahu ke karmě Lilith je PŘIJETÍ.
Z tohoto pohledu a dle mého názoru není ani tak důležité, co jsme očekávali za srdce na dlani, jako to, jak se zachováme při konfrontaci se starou karmou, tedy, co uděláme tehdy, když nám někdo - podle nás neoprávněně - dá facku...

Ovšemže by nás mělo zajímat, v jaké oblasti jsme v minulosti pochybili, jaký destruktivní model chování jsme uplatnili, protože s tím souvisí druh karmické odezvy, která nás může čekat v tomto životě.

Mohu říct, že podle mých zkušeností mnoho lidí bohužel nerozpozná karmu Lilith správně a zareagují podle společenského vzorce "oko za oko, zub za zub", nebo jiného, který ovšem s přijetím nemá nic společného. Je jasné, že následně dojde k obtížnému životnímu období, kdy si zrozenec má možnost na vlastní kůži prožít destruktivitu vlastní nepochopené karmické lekce.Re: Lilith v tranzitech

24 odpověď odeslal(a) Dagmar Závodná ve Čtvrtek 4.Ledna 2007 18:14:03

Vážené kolegyně, kolegové, Honzo. Tvůj příspěvek jsem si pozorně přečetla. V této souvislosti mě napadl jeden citát.

Potkávájí nás různé události a ty máme tady a teď, v tomto životě. To je fakt! Svou karmu si tvoříme stále a vším. To je život! Záleží na úhlu pohledu jak věci definovat. V podstatě mluvíme o jednom a tom samém, totiž o naději. Jen volíme jiná slova.

Jak se tak rozhlížím kolem sebe, kdo a kde jsou ti lidé, ty pokročilé duše, které se vracejí do hmotného bytí, aby mohli nakonec dospět k pravdě…? (křesťané to nazývají Spasení, budhisté Nirvána, atd…). A od kterých bychom se měli učit? Žijí s námi v současnosti? Napadá mě vlastně jen jeden, žijící v tomto čase na planetě Zemi – Dalajláma.

Další zajímavé téma na astrolotu by mohlo být toto : Pojďme hledat společně na planetě Zemi moudré lidi současnosti, které by k dnešku mohli a chtěli něco říct. A hlavně je vyslechněme. Najdeme a shodneme se alespoň na pěti? Já myslím, že nikoli. (Pokud někoho toto téma zaujme , dejte ho, prosím, na fórum).

Teď ten citát, řekl ho dánský fyzik Niels Bohr : „ Jsou dva druhy pravdy, pravdy triviální, pro něž jsou opačné názory naprosto absurdní , a pravdy hluboké, které se poznají podle toho, že jejich protiklad je zase pravda“ .

P.S. Nezapomněla jsem, a mýtus o Lilith napíšu příště.


Re: Lilith v tranzitech
25 odpověď odeslal(a) Dagmar Závodná v Sobotu 6.Ledna 2007 11:50:18

Víme, že mýtů a příběhů o Lilith je spousta, Já nyní krátce tak, jak jsem příběh o Lilith slyšela poprvé, kdy jsem se sním seznámila ve Škole profesionální astrologie p. Leona Zawadzkého. Pokusím se o maximální stručnost. Nakonec uvedu tři příklady ze své praxe, kde hraje „první housle“ Lilith. Ve všech případech pak v tranzitech přišel Pluto do kardinální pozice k Lilith.

Jak známo, byla Lilith první Adamova žena. Chtěla mu být rovnocennou partnerkou. Byla velice hrdá a nikomu ani ničemu se nechtěla se podřídit. V těchto dávných dobách (jak je někde a někdy vidět nejen dávných), nebyla šance, že by ženská bytost mohla být na stejné úrovní jako muž. Se všemi právy, povinnostmi i odpovědností. A tak byla Lilith vyhnána z Ráje. Ale Lilith ještě nic nevzdala. Odešla k lidem a tam začala pomáhat všude, kde bylo potřeba. Hlavně rodině, ženám a matkám. Pomáhala nejen např. při porodech ale i při plození a výchově dětí. Učila lidi pěstovat obilí, zeleninu apod. A lidé si začali mocné Lilith vážit, ctít a přinášet ji oběti. Lilith se těšila z lidské přízně. Ale jak už to na světě chodí, jsou i jiné energie ve hře. Stalo se, že to nedopadlo vždy tak, jak si lidé představovali. Někdy matka či dítě zemřelo při porodu, nebo přišla neúroda, hlad... . A lidé začali vinit Lilith. Přestali ji uctívat a vyhnali ji ze svých domovů. Lilith byla vyhnaná již podruhé! Do třetice už na nic nečekala. Stáhla se do ústraní a z dobrotivé bohyně se stala bohyní pekelnou. Její atributy jsou hadi, meče a nože. Ráda se pohybuje na hřbitově se smečkou svých vyjících psů a teší se z lidské bolesti a prolité krve. Tento příběh z židovské mytologie také říká, že muži by neměli uléhat ke spánku sami, protože je může navštívit Lilith a zplodit s nimi démony.

Nyní první príklad: Přišla ke mně matka, jejíž dcera je anorektička. Obě dbaly celý život na zdravou výživu. Matka dceři už od dětství vštěpovala: to nejez, to je nezdravé. To nejez budeš tlustá. To nepij, to je sladké. Prostě pořád dokola - to je nezdravé, to je sladké, to je tučné… Podhoubí bylo připravené. Pak přišel jeden moment, jedna věta a celá ta hrozná anabáze s anorexií začala.
Obě mají Lilith v II.D. Matka v konjunkci s Lunou v kvadrátu na Slunce… Dcera vrchol T-kvadratury na Lilith – a tím velký tlak z opozice Venuše/Ryby a Pluto/Panna…

Druhý případ: mladá rozvedená žena se hluboce zamilovala do dobře situovaného a dobře postaveného muže. Nakonec se dověděla, že z jeho strany to byla jen hra a zábava. Střihli si o ní a on vyhrál!
Lilith v VII.D. v Blížencích...

A třetí případ: mladá svobodní dívka, velmi zamilovaná do muže svého srdce. Tolerovala mu podivné jednání, omlouvala ho, vždy na něho čekala. On ji lhal, vymýšlel si ,ona mu odpouštěla, prosila … Nakonec se ukázalo, že je ženatý a má dítě.
Lilith na hr. III.D. ve Střelci v opozici na konjunkci Slunce/Saturn…

Myslím, že o Lilith jsem řekla až dost a bylo by načase abych vystoupila z fóra. Kdybyste někdo chtěli na toto téma pokračovat, můžete napsat na mou e-mailovou adresu:
zavodasa@volny.cz.

Hodně štěstí všem.

Re: Lilith v tranzitech
26 odpověď odeslal(a) Iva v Sobotu 6.Ledna 2007 14:27:34

Prosím nešlo by pokračovat na fóru? Je to velice zajímavé, příklady vypadají důvěryhodně a ona pověst o Lilith je nejlepší co jsem slyšela a četla.Poklona panu Zawadzkému-:)). Jen bych připodotkla, že mi přijde, že přesto všechno má ta Lilith ještě v rukávu i něco dobrého.Viz třeba roky před, v diskusi
o ní například s paní Večernicí kdy nám Lilith trochu supluje zemřelou matku.I když i tady bysme ovšem Lilith mohli "přišít", že tu ztrátu matky způsobila nakonec ona.Ale soudě podle svého radixu, platí skutečně to co píšete ale přeci jen tam onu náhradnost taky vnímám...

 

Re: Lilith v tranzitech
27 odpověď odeslal(a) Iva v Sobotu 6.Ledna 2007 14:30:39

Možná je to v tom, že bez matky si musíme trochu osvojit ono ženství sami.To ženství, které je jaksi všeobecné až mýtické nebo jak to říci-:))).
Rozhodně je v tom něco svobodomyslného nebo to trvání na tom nepokoření nebo něco v tom smyslu...-:)))

 

Re: Lilith v tranzitech
28 odpověď odeslal(a) Večernice v Sobotu 6.Ledna 2007 16:42:1
8

http://vecernice.wz.cz
*
Milá Ivo,
reaguji na vaši poznámku na Večernici, jak jste si vzpoměla na to co jsem podobně psala jako pani kolegyně D.Závodná.
Taky jsem spojovala Lilith jako " zástupnou Lunu"- černou matku- která když pravá matka-Luna-nemůže " pomoct" přijde na pomoc Lilith- viz ten příspěvek o mém porodu předčasném- a mamince- viz porovnání k porodu v termínu a tom předčasném...na Astrolábu zpřed dvou let...ale musela bych ho dohledat- jestli byste mi ponohla, byla bych ráda.*D)
...
Taky jsem brala konsultace u Leona Z. - který razí tuto tezi- ale bylo to už dávno, ještě jsem měla jiné příjmění- dle kterého mě kdysi znal.
Myslím že se onen můj příspěvek na Astrolábu tehdy jmenoval Černá Luna( Lilith) - zástupná role matky Luny- v hotoskopu... tak nějak.
Bylo dost obšírný- a musela bych ho psát znovu--jednodušší je ho vyhledat a zavěsit tady pak znovu k tématu.
*
Zdravím všechny a přeji krásný večer Tříkrálový * * *LILITH- Ćerná Matka v horoskopu- zástup pravé Matky Luny
29 odpověď odeslal(a) Večernice v Neděli 7.Ledna 2007 18:14:07

*
Tak jsem to našla nakonec a vytáhla z diskuse to podstatné, co bylo k Lilith ( a taky něco málo k Chironu) uvedeno- je to z roku 2005 z Astrolábu.

*
Prosím všechny které tady uvádím v diskusi- o jejich pochopení a vstřícnost,když jsem si dovolila tady otisknout i jejich názory tak jak v diskusi k Lilith postupně zazněly- jinak by návaznost příspěvků ztratila smysl.
Ještě jednou děkuji všem za toleranci a pochopení * * *.

Uvedla jsem tady i POPRVÉ svůj originální názor na pohled a význam Lilith ( Černé Luny) v natálech a horoskopech- k čemu jsem osobně já sama svým výzkumem a vlastní zkušeností dospěla.
*
* * *