Druidské horoskopy

 

Druidský ( druid - šaman) nebo- li Keltský horoskop je postaven na archetypu stromu- ke kterému je povaha člověka narozeného v určitém období roku přirovnávána.

Staří Keltové- předkové Slovanů měli velmi vřelý vztah k přírodě a tak jejich šamani- kteří se nazývali Druidové- vyčlenili tak specifikum magického rituálu- tedy otisku stromu ke každému zrozenci, který se v jeho vlivu narodil. Věřili, že Duše je vždy takhle pevně propojena právě s tímto stromem a dává mu tak magickou sílu a energii, kterou právě z onoho stromu může pro sebe přirozeně čerpat. Tenhle konkrétní strom je pak jeho ochráncem po celý život, jeho živým- lesním- strážným Duchem a seslán magicky mu do vínku při zrození- neb právě přes něj jej velká Matka Příroda poté podporovala, ochraňovala a uzdravovala.

I název mého Ostravského Duchovního centra byl keltský - čili WYDY, to jsem před deseti lety v roce 1997 založila a jeho součástí 6 let byla i velká meditační pyramida v keltském stylu( dřevěná uprostřed lesních motivů v úhlu základny 65 st. vhodná pouze pro fyzionomii Slovanů-Keltů- ne dle úhlu egyptských, která byla stavěna pro potřeby Habešanů - faraú)

WYDY- je zkratka čtyř původních kelstkých slov.
Vyjadřuje ucelený systém- energetický systém pro přirozenou obnovu psychických i fyzických sil člověka z lůna lesů Matky Přírody, tak jak jej učili a užívali právě naši předci- Keltové.

Najděte si rozpětí v datumech jednotlivých stromů- svého narození- a vyhledejte si tak svůj OTISK Duše- dle starých moudrých lesních šamanů- Druidů.

 

 

Členění dle datumů:
================
* * *

·          

·         23.12.-1.1. - Jabloň

·          

·         2.1.-11.1. - Jedle

·          

·         12.1.-24.1. - Jilm

·          

·         25.1.-3.2. - Cypřiš

·          

·         4.2.-8.2. - Topol

·          

·         9.2.-18.2. - Cedr

·          

·         19.2.-29.2. - Borovice

·          

·         1.3.-10.3. - Vrba

·          

·         11.3.-20.3 - Lípa

·          

·         21.3. - Dub

·          

·         22.3.-31.3. - Líska

·          

·         1.4.-10.4. - Jeřáb

·          

·         11.4.-20.4. - Javor

·          

·         21.4.-30.4. - Ořešák

·          

·         1.5.-14.5. - Topol

·          

·         15.5.-24.5. - Kaštan

·          

·         25.5.-3.6. - Jasan

·          

·         4.6.-13.6. - Habr

·          

·         14.6.-23.6. - Fíkovník

·          

·         24.6. - Bříza

·          

·         25.6.-4.7. - Jabloň

·          

·         5.7.-14.7. - Jedle

·          

·         15.7.-25.7. - Jilm

·          

·         26.7.-4.8. - Cypriš

·          

·         5.8.-13.8. - Topol

·          

·         14.8.-23.8. - Cedr

·          

·         24.8.-2.9. - Borovice

·          

·         3.9.-12.9. - Vrba

·          

·         13.9.-22.9 - Lípa

·          

·         23.9. - Olivovník

·          

·         24.9.-3.10. - Líska

·          

·         4.10.-13.10. - Jeřáb

·          

·         14.10.-23.10. - Javor

·          

·         24.10.-11.11. - Ořešák

·          

·         12.11.-21.11. - Kaštan

·          

·         22.11.-1.12. - Jasan

·          

·         2.12.-11.12. - Habr

·          

·         12.12.-21.12. - Fíkovník

·          

·         22.12. - Buk

 

**********************************************************

Jabloň

 

Charakteristika znamení

Není lehké uspokojit emoční potřeby zrozenců Jabloně. Jsou velmi idealističtí a mívají značně nereálné životní postoje a zejména představy o spokojeném životě. Jsou naplněni touhou po volné lásce a hledají si tak intenzivně tohle chápajícího partnera. Pravdou je, že právě proto narážejí na nepochopení okolí a spíš na partnery tvrdé a nekompromisní. V určitém období života je to spíš realitou a pravidlem než výjimkou. Mají se totiž naučit stát nohami na zemi a nepodléhat očekávání upředené z mlhy růžových představ. Pokud se nenaučí oddělovat realitu od skutečnosti, budou na své cestě pořád konfrontování pouze s racionálním přístupem a následným tvrdým přistáním na zemi. A je jedno jestli v intimním partnerském vztahu nebo v roli podnikatele či podřízeného. Není pro ně problém zamilovat se do možností partnera, situace nebo vztahu. O to tvrdší je pak následné vystřízlivějí k následné realitě života. Protože mají citlivou idealistickou duši a taky jsou umělecky založeni, nejdeme mezi nimi mnoho kumštýřů ale taky nepraktických snílků proplouvajících životem jako ve větru. Je tady taky sklon k závislostem. Musí si proto hlídat přehánění a pěstovat pevnou vůli. Pokud se stanou na něčem závislými, je to téměř jistá metla na celý život. Paradoxem je, že jsou velmi dobrými rodiči, i když spíš fungují v roli hluché vrby než vychovatelů. Jejich fantazie nezná mezí a tak mezi nimi je velké množství spisovatelů sci-fi, vypravěčů pohádek, nebo úspěšných rozhlasových reportérů. Mají dar, že jejich hlas působí jako balzám a pohlazení po Duši. Specialitou Jabloně je velký smysl pro erotiku, vesměs mají kladný postoj k fyzické kráse a náruživost si uchovávají až do pozdního stáří.

Jedle

 

Charakteristika znamení

Svým zrozencům propůjčí Jedle ty nejlepší vlastnosti, které jsou v rámci sociální a emoční inteligence dostupné. I když na první pohled můžou druhým připadat nepřístupní a chladní, opak toho je pravdou. Je to pouze skvělý maskovací manévr, aby tím zmátli okolí, neb jejich obranným mechanizmem je právě úžasný pozorovací talent. Ten mají vyvinutá k maximu. Mlčíc si vlastně perfektně a dokonale testují okolí. Naprosto intenzivně a naprosto skvěle. Dalším darem, který dostali od Jedle je neuvěřitelná intuice, kterou jsou vybaveni. Je skoro hmatatelná a dokáží prohlédnou přes jakýkoliv hustý závoj pokrytectví nebo falše. Mají doslova rentgenový vhled do věcí a není v silách druhých před nimi něco úspěšně a definitivně zatajit. Dlouho neříkají nic a nechávají si vše pro sebe. Až jejich pohár trpělivost přeteče, dávají to pak poté pořádně pocítit. Jejich soudy a rozhodnutí jsou ovšem nezvratná. Pokud se zklamnou, odcházejí středem. Definitivně. Jejich slabůstkou jsou ovšem příslušníci opačného pohlaví. Jsou velmi eroticky založeni. Právě pro jejich schopnost vcítit se perfektně do potřeb druhého mívají širokou klientelu v oborech zdravotních, sportovních i speciálních akupresurních technik masáží. Najdeme ovšem mezi nimi i úspěšné umělce, neb jsou naprosto přesvědčivě schopni ztvárnit svou roli, jakoby tím životem žili sami. Právě proto jsou v partnerství i skvělými manipulátory. Dlouho si neuvědomují, že to může někomu vadit. Tuto svou slabůstku berou jako svou přirozenost, kterou vyžadují aby jim drahoušek toleroval. Mívají málo dětí. Spíš žijí dlouho ve volných vztazích. Ve vedoucích funkcích se necítí dobře, protože preferují svobodné povolání, podnikání a volnost v tom co, je těší a taky živí.

Jilm

 

Charakteristika znamení

Je málo povah, které jsou tak přirozeně jiskrné s radostným naturelem a smyslem pro pohodu. Děti Jilmu tento dar dostávají při narození do vínku od Vesmíru. Jupiter stojí při jejich kolébce osobně a sám Pán Času dohlíží, aby na nich v této oblasti nebylo ničím šetřeno. Jejich optimistická povaha je velmi nakažlivá pro okolí, tak není taky divu, že jsou rozenými baviči a všichni kdo je znají je milují. Jsou dítky Štěstěny a oblíbenci Amora i Afrodity. Jejich charisma je neskutečné a svítí do dáli jako Světluška uprostřed noci ostatním. Jenom si na ni šáhnout. Je jasné, že pro opačné pohlaví jsou naprosto neodolatelní. Mají velké úspěchy na poli milostném a jsou vyhlášenými svůdniky a rozkošníky. Ženy jsou velmi půvabné s roztomilými dolíčky ve tvářích a šibalským úsměvem, muži zase krásně rostlý, ramenatí s tajuplným příslibem rozkoše ve vysmátých očích, jenom to vše okusit. Na statické povolání kancelářské šedi se vůbec nehodí. Spíš jsou z nich skvělý vedoucí personalistik, mluvčí podniků či agenti různých obchodních společností. Pokud chcete člověka který vás bude dokonale reprezentovat po svém boku na jakémkoliv večírku či společenské události, poohlédněte se po tomto skvělém exempláři. Ovšem všechno má svůj rub i líc. Pokud se jim netleská a oni jsou na potlesk zvyklý a pozornosti se dostává konkurenci, sklouznou k nečekané aroganci. Je to velmi překvapivé co nikdo od nich vůbec nečeká. Pokud se nevzpamatují včas a pokračují v ironii a verbálních průplescích a dalších nezdvořilostech, můžou si kolem sebe vytvořit neprůstřelnou zeď mlčícího davu a z přátel úhlavní nepřátele. Je to tak nečekané, že to v prvé řadě zaskočí je samé, někdy ovšem s nedozírnými následky. Všeho moc škodí. I štěstí i smůly. U dětí Jilmu je to tady jako na houpačce. Záleží pak na jejich osobní zralosti, jak s tím vím naloží.

Cypřiš

 

Charakteristika znamení

Hrdost, síla Ducha a hlavně charakteru je nejsilnější stránkou lidí narozených pod ochranou těchto stromů. Mají vysoké ambice a ideály a nutno říct, že se jim je i z valné části podaří během života naplnit. Jsou rození cestovatelé, milují svobodu a nenechají si na tyto radosti nikým šáhnout. Omezit tak je tudíž velmi riskantní, kritizovat už naprosto nemožné. Velmi rychle vybuchnou a jejich jazýček je velmi jedovatý. K provokativním průpovidkám nechodí daleko a spíš než diplomacii mají problém ustát pak dlouhé souvětí na holé věty. Navazují rychle známosti, neb jsou velmi společenští a také pořádně rozmazleni opačným pohlavím. Radno podotknout, že právem. Jsou okouzlující baviči večírků a o intimní radosti do pozdního věku nikdy nemají nouzi. Vtip, bystrost, duchaplnost mentální pohotovost je jejich silnou zbraní, kterou s přehledem odrovnávají konkurenci. Jako manažeři jsou úžasní, jako vedoucí podniků nepřehlédnutelní, jako vlastníci módnich a uměleckých salonů nejžádanější. Řada z nich je iniciátory nějakého new age umění a řada z nich je i světově proslulá. Zejména coby umělci z těchto komunit. Mají vkus a cit pro krásu. Jsou znalci zejména ženské krásy. Není divu, že se nacházejí i v porotách různých soutěží krás. V pozdějším věku se stahují vědomě ze světla ramp aktivního společenského života a stávají se často zádumčivými samotáři. Dávají přednost přírodě a meditacím. Je pak mnoho těch, kteří poté dlouhé roky studují v různých klášterech duchovní praktiky starých náboženství, duchovní směry nebo etnickou filozofii. Pokud v tom najdou celoživotní poslání, stávají se z nich guru, kteří vedou mladé k novému pohledu na život. Pokud ovšem nenajdou sami sebe, na stáří z nich bývají mrzouti, propadající skepsi a trudomyslnosti. Je dobré si najít včas jiskru optimizmu života a udržet si ji pak až do pozdního stáří jako inspiraci. I jako duchovně krásný lék pro Duši.

Topol

 

Charakteristika znamení

Máte štěstí pokud jste se narodili pod ochranou těchto vzrostlých a hrdých stromů. I vaše srdce je ušlechtilé a velké jako ty krásné stromy. Šelest jejich listů je konejšivý a horka parných dnů se krásně dají ustát právě v chladivém stínu jejich rozložitých korun. Tato vlastnost je taky vám propůjčena do vínku, neb lidé u vás jako u Topolů hledají úročiště před křivdami a ranami osudu. Velmi dobře dokážete pochopit příčiny nesnází a strádání druhých a jste rození psychologové a stratégové jak jít dál životní cestou. Není divu, že jste tak velmi úspěšní v terapeutické činnosti. Máte ovšem nezávislou a svéhlavou povahu, tak omezovat vás v mentálním i abstraktním rozměru je jít s vámi do vleklých konfliktů. Tady dokážete velmi rychle vystrčit růžky a taky si rychle sjednat pořádek. Ví to zejména vaše nejbližší okolí, které má z vás patřičný respekt a taky vás zbytečně neprovokuje. Pokud jde o nezávazné vztahy je vše naprosto v pořádku. Horší je, pokud se vás snaží někdo dostat pod čepec, nebo dovléct konečně k plnění manželského slibu. Tak jako dokážete být druhým dobrým rádcem, trpělivým a hlavně duševní oporou, tady začnete kličkovat jako ten zajíc a zbaběle utečete před rozhodnutím vzít za váš partnerský vztah konečnou odpovědnost. Úředně, samozřejmě. A v tom je ten háček. Každé definitivum vás děsí. Pokud je vše volné, vzrušující, romantické a hlavně nezávazné, je tak vše i naprosto OK. Tahle vlastnost vám činí v životě značné potíže a tak není divu, že právě z vašeho znamení je nejvíce starých mládenců nebo panenek. Zato srdce máte pro všechny dokořán v rámci nezávazné potřebnosti. Není tedy divu, že jste v prvé řadě skvělými a taky nezávislými kantory a oblíbenými pedagogy.

Cedr

 

Charakteristika znamení

Jste narozeni pod ochranou Cedrů? Tak to máte velké štěstí. Právě jste dostali do vínku královský majestát. Ušlechtilost vaší povahy ale i vzhledu je nepřehlédnutelná. Vždy všude kde se octnete, jste okamžitě středem zájmu a pozornosti. Jakoby jste měli na sobě silný magnet. Jste si toho ovšem velmi dobře vědomi a tak vaše sebevědomí má přímo odpovídající mega rozměry. Jste vskutku magnetická osobnost. Chcete být ve všem ovšem perfektní a taky nejlepší. A samozřejmě na prvním místě. Druhé místo je naprosto pod vaší královskou úroveň. Pokud narazíte na další Cedr, je oheň na střeše. Sejdou se tady dva gladiátoři, kteří společensky nebo soukromě bojují jakoby na život nebo na smrt. Vítěz je ovšem jenom jeden. Pokud se octnete v roli poraženého, dlouho si budete vylizovat rány a léčit pošramocenou sebeúctu. Pokud máte po boku milovaného partnera máte vystaráno. Drahouška míváte mateřského typu, který vždy něžně a láskyplně ošetří všechny utržené rány na Duši. Jiné místo než post ředitele je pod vaší úroveň a tak je předem jasné, že uznat právo na život i těch druhých je pro vás někdy dost svízelné. Protože máte v sobě i kus despoty, počítejte taky s tím, že jako šéf i rodič budete občas nuceni učit se pokoře. Zejména pokud se vám začnou zapalovat lýtka a flirtíky svou nebezpečnou frekvencí jsou už neúnosné. Máte pak problém. Ten ale souvisí možná tady i se schizoidním pocitem, že potřebujete pořád někoho zachraňovat. Váš silný pocit potřebnosti v rámci ochránce převáží nad opatrností a někdy i zdravým rozumem. Inu Cedr se učí rovnováze po celý život. A dlužno dodat, že vskutku intenzivně a rád.

Borovice

 

Charakteristika znamení

Nepokojná Duše, která si pro svůj příchod na svět vybrala právě tento strom je Duší velmi starou a zná mnoha tajemství o kterých vypráví legendy a lidské Eposy i báje. Vesmír tady dal znovu šanci Duši, která vlastní už značnou Moudrost a je naplněna touhou obdarovat ní druhé. Její mysl je volná jako vítr na planinách posvátných hor a nepokojný hledající Duch sní o velkém třesku, kde pojem bratrství rovnosti a svobody je nejvyšším ideálem lidstva. Ovšem právě pro své ideály to má tady v pozemském životě někdy obzvlášť těžké. Děti Borovice jsou velmi nadané i v oblastí matéria a rozumu. Velmi rychle pochopí jak nabýt jistoty ve světe a dokáží se velmi dobře zabezpečit. Finančně a hmotnými statky. Jejich vnímání světa je plastické neb dokáži vidět a cítit věci i lidi jaksi čtyřrozměrně. Souvisí to se schopností, vytěžit i ze sebemenší šance pro sebe naprosto fascinující maximum. V tom jsou mistři. Ovšem i tady je Vesmír právě testuje. Dal jim do vínku jak inspiraci tak bohatost mentální. Záleží pouze na nich, čemu v životě dají přednost, co v životě pak převáží. Je to jakoby materiálně- duchovní konflikt pod drobnohledem Vesmírné paměti. Pokud to přeženou na stranu mamonu, stannou se závislými na hmotě, pak jejich Duch ztratí všechnu lehkost a jiskrnost entuziasmu. Rovnováha v mysli, Duši i srdci je tady jediným východiskem a taky úspěšným řešením. Láska je kořením jejich života a taky stavebním kamenem jejich fyzického i psychického zdraví. Partnery k sobě hledají proto velmi těžce, neb ne každý je schopen vydržet neustálý tlak konfrontace abstrakce a zdravého rozumu v neustálém živém kmitočtu denního soužití. Na partnerství proto mnozí časem rezignují a úspěšně se věnují až do pozdního stáří svým zálibám a koníčkům. Dlužno říct, že z jejich řad pochází i řada světově proslulých vynálezců, vědců či badatelů.

Vrba

 

Charakteristika znamení

Intuice a spiritualita je vám dána do kolébky přímo od Hvězd i Akaši, což je Matka vesmírné paměti. Vzpomínky třetího druhu na minulost vás neustále provázejí po celý život. Fascinuje vás proto vše tajemné neznámé a spirituální. Není divu, že se brzo začnete taky zajímat o esoteriku, léčivé rostliny nebo taky duchovní nauky. Z vašich řad vyrostla řada skvělých astrologů, kartářů nebo bylinkářů. Sny které máte jsou vesměs všechny prorocké. Je o občas Dar Boží občas ovšem taky Dar Danajský. Záleží na úhlu pohledu, jak se dokážete na tyto dary právě v onen moment rozpoložení mysli i emocí dívat. Není to jednoduché ani snadné. Síla vaší osobnosti je ale neskutečná a tak si vesměs s těmito vlivy velmi dobře poradíte. Je to jakoby naprogramování mysli. V určitém věku si to naprosto zřejmě uvědomíte. Je pouze jedno řešení. Buď těmto silám v sobě dáte volný průchod a budete je dále rozvíjet, nebo je definitivně uzamknete. Jednou a provždy. Jakoby jste zamkli bránu do Neznáma a klíč hodily navždy do studny. Zní to neuvěřitelně ale skutečně to takhle funguje. Hvězdy vám dávají šanci.Ale jenom vy sami rozhodujete, co s ní uděláte. Protože vaše fyzická konstituce není silná je nutno posilovat imunitu a taky věnovat dostatek času fyzickým cvičení a pobytu v přírodě. Čerstvý vzduch, voda, les bylinky jsou pro vás životně důležité. Nekuřte. Vaše plíce jsou velmi citlivé a hrozí tady onemocnění s chronickým průběhem. Máte velmi zvláštní vztah k vodě. Není divu, že vás fascinuje. Z vašich řad je i mnoho námořníků, cestovatelů, taky vyznavačů vodních sportů. Pokud najdete celoživotního partnera, jste mu obyčejně naprosto oddáni. Jako rodiče míváte málo potomků, někdy vůbec ne. Není to vaší vinou. Prostě duše si vybírají prozíravěji jiné stromy než vás ke koloběhu životů.

Lípa

 

Charakteristika znamení

Pokud jste dostali do vínku Lípu, máte jistě velmi citlivou až nostalgickou povahu, spíš zádumčivou než živou. Vaše srdce je široké a naprosto dokořán otevřeno pro všechny stejně. Neděláte mezi lidmi rozdíly a to zejména z důvodu, že máte silně vyvinuté sociální cítění. Mezi vámi je nejvíce zdravotních sester, lékařů, sociálních pracovníků ale taky řádových sester či zaměstnanců útulků pro zatoulaná zvířata. Míváte rovněž krásné povolání učitelů a vychovatelů dětí a jste těmi nejlepšími rodiči z celého Lesa. Máte taky nejvíce dětí, samozřejmě, jak jinak. Ale tohle berete jako přirozenou náplň vašeho života a podřídíte tomuto poslání vše ostatní. V ranním věku máte potíž ustát někdy rány osudu druhých, když se vám přirozeně svěřují se svým trápením a fungujete jako dokonalá zpovědnice. Až schopnost zůstat při tom všem utrpení druhých neosobně nad věcí a být pouze chápající naslouchači, a ne i těmi, kdo jsou vtaženi do dramatických dějů, vám teprve umožní vyrovnat se s touto zvláštností daru Vrby. Pokud se to včas nenaučíte, můžete i vy propadat depresím, smutku a beznaději jako ti co o tom vyprávějí. Starosti z nich přenesené zůstanou viset na vašich bedrech a budou vám zatěžovat Duši. Sebereflexe a emoční a duševní očistná hygiena je tady pak velmi nutná a veskrze žádoucí pro uchování pevného zdraví jak fyzického tak psychického. Vybíráte si vždy problémové partnery. Je to jakoby jste měli na sobě magnet, prostě je přitáhnete. Máte v sobě ovšem konejšivý Dar soucitu a neskonalé laskavost a tak pokud jste nenarazili přímo na alkoholika ale pouze na životního ztroskotance, lze ve vašem partnerství najit posléze vybudovat zdravé a pevné kořeny společné budoucnosti.

Dub

 

Charakteristika znamení

Lidé zrozeni ve stínu Dubů jsou vytrvalými běžci na dlouhé trati života. Mají silnou potřebu uznání a jejich schopnost prosadit se je skutečně velmi dynamická. Ctižádost a cílevědomost je jejich nejsilnějším hnacím motorem. Rádi se pohybují ve středu zájmu kolektivu a nic je nedokáže tak rozčílit, jako přehlížení jejich zásluh a dovedností. Jsou ale taky značně náladovými a tak si musí hlídat svou pověstnou prchlivost. Jejich tvrdohlavost je příslovečná a zkrotit je dokáže pouze laskavý a dostatečně trpělivý člověk, který má doslova nervy ze železa. Jsou obyčejně férovými společníky, nenávidí faleš a zákulisní intriky. Vždy preferují čestný a otevřený souboj vědomostí a řešení důležitých záležitostí. Jak jsou prudcí a dokáži se emočně rychle vznítit, ale stejně tak i rychle zklidnit a nabýt opět rovnováhu v mysli i Duši. Lidé Dubu potřebují svůj život žít naplno. Pokud se jim nedostává dostatek vjemů a inspirace, upadají do trudomyslnosti a stávají se z nich zatvrzelí mrzouti a bručouni. Potřebují zaměstnání plné pohybu a kontaktu s lidmi. Jsou tak velmi kamarádští a jejich pěknou vlastností je ochota vždy pomoct druhému v nouzi. Nezapomeňte ovšem na poděkování. Potrpí si na potlesk uznání a zejména dobré mravy. Jako milenci jsou velmi něžní, k drahouškovi velkorysí, v dvoření vytrvalí, v Lásce vynalézaví a hlavně hodně romantičtí. Na úřednická místa se moc nehodí pro svou pověstnou výbušnost, pokud ovšem pracují ve vojenských složkách nebo sportovních odvětvích, tady jsou naopak jako velitelé velmi oblíbeni a žádoucí.

Líska

 

Charakteristika znamení

Pokud potkáte člověka narozeného ve znamení lísky, potkali jste právě pravého bojovníka. Dokáže si vždy protlačit svou vrozenou bojovností cestu před.Jeho vynalézavost a schopnost improvizace na místě je pověstná a tak není divu, že se pohybuje v manažerských funkcích nebo jako styčný informační důstojník. Je doslova žralokem, který je schopen lehce urvat přesně to co firma potřebuje nebo jeho osobní cíle. Jeho cíle světí účel a prostředky. Protože má zároveň silné charisma a přitahuje lidi jako reflektor, není divu, že má i mnoho obdivovatelů a jejich milostný život je bohatý. Jejich zápornou vlastností je ale značná hamižnost. Neváhají nasadit všechny páky na to, aby co nejvíc ukrojily výhod pro sami sebe. Jsou schopni pro nabytí majetku pracovat velmi tvrdě a ukázněně. Své partnery si vybírají nejenom dle fyzické krásy a osobní přitažlivosti, ale taky pro jejich bankovní konto nebo společenskou úroveň. Pečlivě to však umí skrývat, neb ví, že je to jistý druh pokrytectví a k tomu by se otevřeně nepřiznali a to ani omylem. Jsou naturelem vynálezci či průkopníky všeho netradičního. Často stojí v čele různých hnutí new age nebo třeba jako velcí bojovníci hnutí Greenpeas. Milují zvířata a často v jejich řadách najdeme zapálené veterináře, veterinářů, pracovníky ZOO, cestovatele objevující krásy Safari. Také skvělé reportéry a poté i výborné vypravěče či spisovatele. Protože jsou neoblomní ve své víře a tomu čemu posvětí svůj život, mívají problém se srdíčkem a sklon k infarktům. Měli by si proto najít vhodný ventil pro své emoce a do pozdního stáří pravidelně pěstovat alespoň základní jogging pro stálé zdraví a dlouhověkost.

Jeřáb

 

Charakteristika znamení

Kdo si dal do vínku Jeřáb má po celý život v Duši krásno. Lidé v tomto znamení jsou rození estéti a tak není divu, že od mala pěstují nějakou uměleckou disciplinu, kde se dokáži realizovat a duševně si odpočinout. Jsou taky nesmírně manuálně zruční. Dovedou vyrobit z minima maximum a za levný peníz vytvořit kvalitní dílko. Najdeme mezi nimi skvělé švadleny, umělecké kováře, řemeslníky kteří jsou na slovo vzatí odborníci. Milují starožitnosti. Studují archeologii nebo se věnují pamětihodnostem jako správci zámků nebo restaurátoři. Mají jasno ve věcech financí a tak nouze je pro ně pojem neznámý. Jsou velcí fajnšmekři a mají tuze mlsný jazýček. Rádi pěstují kvalitní vínečko a patří tak k vyhlášeným ochutnávačům. Všeho ale moc škodí. Protože jsou požitkářští, musí celý život bojovat s pevnou vůlí aby nebyli jako ta kulička. Co jim ovšem vysloveně škodí je znečištěný vzduch a tak by se měli vyvarovat důsledně cigaretovým berličkách. Můžou to být pak spolehlivé hřebíky do rakve. Zbytečně brzo. Nedovedou si odříct vzrušující smyslový požitek. Ovšem velmi rychle se taky na něm stávají závislými a to by pak byla doslova metla jejich života. Obojí pohlaví Jeřábu je fyzický krásné a zejména šíje a krk jsou ladné a vzhled rysů tváře výrazný ale nesmírně ušlechtilý. Je mezi nimi i mnoho krásek předvádějící módu na prknech, které znamenají svět. Jejich zvláštností je, že se učí sice pomaly ale velmi důkladně a zakomponovávají tyto zkušenosti okamžitě, lehce a přirozeně do života. Na stáří jsou poté studnou Moudrosti a vyhledávaným Vševědou rodinného klanu i širokého okolí.

Javor

 

Charakteristika znamení

Pokud máte to štěstí, že jste chráněnci Javora, máte nad sebou neustále tři strážné Anděly. Váš příchod na svět mohl být poměrně dramatický jak pro vás tak pro vaši matku. Tři sudičky, tři dobré víly Osudu, tři požehnání od Hvězd a Vesmíru stály u vašeho zrodu a kolébky. Máte jako ta kočka devět životů. Poznáte to ve zlomových okamžicích, kdy snad zázrakem opakovaně uniknete neštěstí nebo i smrti. Vaše inteligence je výjimečná a senzibilní schopnosti taky. Není divu, že vás už od útlého mládí lákají mýty a legendy a taky vše tajemné které nesouvisí s logikou ani zkušenostmi z fyzického života. Máte dar jasnozřivost a tak by jste měli cíleně otevírat meditací své třetí oko, což je šestá Čakra nad kořenem nosu. Bohatství vašich snů je výjimečné a sny můžou být prorocké. Kdo v sobě poznal a rozvíjí dál tyto přirozené touhy může být skvělým kartářem, jasnovidcem či astrologem. Taky vaše citlivost v prstech je výjimečná. Jako maséři či rehabilitační pracovníci jste v rukou vybaveni přímo Božím Darem. Využijte toho pro blaho ostatních nesobecky a nezištně. Jinak se tento Boží Dar změní v Dar Danajský a všechny bolesti Duše můžou být Akaší zpuštěny v rámci dosažení okamžité nápravy v podobě náhlých zlomových událostí ve vašem životě. Hodí se k vám zásadně svobodné povolání, nejste týmový ale sólo hráči. Ceníte si svobodu Ducha a jako takoví míváte vzdorovitou jakobínskou povahu. Právě proto jste méně adaptabilní na manželství a kompromisy v dlouhodobých svazcích. Ony vás lekcemi život učí pokoře a diplomacii. Budiž vám útěchou, že obyčejně s rychlým a naprosto nečekaně překvapivým koncem. Co víc si můžete přát?...

Ořešák

 

Charakteristika znamení

Statnost a pevnost Ořešáku je dána do vínku právě narozeným v jeho požehnaném stínu. Charakter lidí je rovněž pevný a ochranitelský jako ta široká koruna a kmen stromu. Mají rádi svůj domov, své jistoty a taky stále pracovní zázemí. Nejsou příznivci změn a tak není divu, že setrvávají dlouho v zaběhnutých zvycích a názorech, které už dávno obrostly mechem, pampeliškami a kapradím. Jejich schopnost vnímat Život je značně konzervativní. Není lehké je proto přimět ke změnám. Mívají velký smysl pro krásu, tvary a vše jemné a kultivované., Jsou vyhlášenými klenotníky, znalci obrazů a uměleckých děl. Vydržet s nimi ovšem může pouze jedinec laskavý s velkou schopností nadhledu a umění odpouštět a hlavně nehrotit situace. Zatvrzelost a neústupnost je jejich nejhorší vlastností. Když jsou přesvědčeni o své pravdě, nejsou ochotni vyklidit zabetonované pozice i kdyby je to mělo stát společenskou prestiž. Ne peníze. Na tohle jediné slyší. Pokud se ožení či vdají a je to vesměs hodně často až v pozdějším věku, dokáží být ohleduplnými a citlivými partnery. Jejich Láska je jako stálý žár ohně, pomalá, klidná vytrvalá a příjemně hřejivá. Na svém partnerovi se časem stávají závislými a velmi těžce nesou jakoukoliv nevěru a zradu. A to i v obchodním spojení. Jejich starosvětské způsoby z nich činí zvláštní charismatické bytosti s kouzlem zašlé patiny, která je jako vzácné rodové stříbro. Jak jej jednou máte, těžko se ho vzdáte. A představitele Ořešáka, pokud budete mít to štěstí, že vám dlouhodobě zkříží cestu, určitě si ponecháte poté pak na celý život. A to v jakékoliv synchronizaci.

Kaštanovník

 

Charakteristika znamení

Jste rozenými svůdci z celého kouzelného druidského lesa mechu a kapradin. Váš Kaštanovník je strom pro člověka s jedlými plody, a tak nikdy nebudete trpět nouzí a nedostatkem. A to ani v Lásce ani v erotice. Máte síly a emocí na rozdávání a jste tudíž tady jako dobře načasovaná rozbuška, která ovšem nutně potřebuje ventil. Není divu, že jste vynikající společníky a velkými oblíbenci opačného pohlaví. Jako milenci máte velkou výdrž a není snadné vás ale dostat do jakéhosi povědomí stálé věrnosti. Tady je právě potíž. Velmi obdivujete krásu a vidíte ji všude, kde jenom vaše oko dohlédne. Samozřejmě že nejvíce té fyzické krásy obdivujete v bytůstkách opačného pohlaví. Proto byste neměli vytvářet vztahy pevné neuváženě už v ranní dospělosti, ale naopak se nejdřív pořádně vybouřit a jít do pevného vztahu už náležitě v obraze, co vše za omezení přináší. Máte velmi bujnou fantazii a jste tak úžasně zábavnými a společníky. Rádi proto vykonáváte práce jako barmani, pracovníci v kultuře, konferenciéři či mluvčí v infocentrech, či cestovkách. Milujete velmi děti a děti milují na oplátku vás. Jste výteční rodičové a své děti vedete brzy k samostatnosti a učíte je nezávislému a radostnému pohledu na život. Jste rozeni optimisté. Ovšem pokud vás někdo podvede nebo zklame, dáte mu to velmi tvrdě najevo a tady pak má onen nešťastník definitivně utrum. Nedovedete odpouštět a právě tohle je vaší největší slabinou. Pokud se vám stane křivda, míváte dlouho záchvaty melancholie, depresivních stavů a smutku v Duši. Je to takový zvláštní protiklad k vaší radostné a sluníčkem projasněné nátuře. Pokud ovšem mráčky z vašeho čela odplují, je hned s vámi krásně a odpět úžasně pohodově.

Jasan

 

Charakteristika znamení

O vás se říká že jste povahy velmi rtuťovité. Neklidná mysl a fantazie zaměstnává vaši představivost od rána do večera a tak soustředit se na něco důsledně je málem gerojský výkon. Pokud se vám to ale podaří, jste schopni skvělých naprosto vrcholových výsledků. Děláte práci nárazově a spíš dokážete zmobilizovat své síly až v časovém tísni k ukázkovému finiši, kdy pak vám to myslí až se vám z hlavy kouří. Doslova. Tah na mentální branku je vaše silná parketa. Využívají to hlavně organizační pracovníci, kteří potřebují nadání nárazové improvizace na místě na místě a tady ve vás mají kolegové přímo zlato. Pohotovost mysli, bystrost úsudku. předvídavost, rychlé učení se je vaší zlatou devizou. Máte ovšem malou výdrž v běhu na dlouhou trať. Vaše intuice je skvělá, jehlu najdete rentgenově v kupce sena, ale odhrabat ho a vylovit, tak na to pak potřebujete už jiné lidi. Neklid, netrpělivost a roztěkanost myšlenek je vaší největší slabinou. Pro vás není těžké něco začít ale dokončit to. A to naprosto ve všem. I v Lásce. Tady se musíte naučit dokonalosti v předvídaní. Radši si vše nejdříve rozmyslete než zbrkle něco někomu slíbíte. Jednou vyřčené pak už někdy nejde vrátit zpět. Daří se vám to zvládnout vesměs úspěšně až po čtyřicátém roku věku, kdy zrajete pak rychle jako to kvalitní moravské víno. Nesmíte se nikdy nudit. Jinak propadáte pochmurným myšlenkám o vaši budoucnost a navíc vidíte vše jenom naprosto černě. Rozumíte si pouze s duchaplnými partnery, kteří jsou vám v komunikaci rovnocenní. Jinak je přehlížíte jako ty družstevní lány. Není to úmyslné ovšem. Ale bez vysvětlení pak vzbuzujete dojem, že jste pyšní a arogantní. A na tohle si dávejte v partnerství a společenském životě největší pozor. Tady máte dokonale nekrytou achilovku.

Habr

 

Charakteristika znamení

Jste pod záštitou důstojného stromu pevnosti, solidnosti ale taky flegmatičnosti. Není divu, že i váš naturel tak může na druhé působit. Není to ovšem úmyslné a naprosto už ne z vypočítavosti. Prostě takový jste a takový dokážete být šťastni. Kdo vás dobře zná ví, že provokovat vás k nárazovým výkonům je jako nechat proudit písek mezi prsty. Holá zbytečnost. Vy sami si vždy určujete systematický řád, je sice dost pomalý, ale důsledný a hlavně vytrvalý v běhu na dlouhou trať. Ovšem pouze s předem a naprosto perfektně spočítaným výsledkem. Zisku! Tohle je vaše zaklínadlo a jediné motivační heslo. Jste od přírody nesmírný dříč, který umí jako niko jiný zabrat a taky táhnout ostatní. Není divu, že vás dávají na akční nárazové místa v podnicích, kde působíte jako hnací motor pro ostatní. Budíte tím nesmírnou důvěru jak u svých nadřízených, tak kolegů. Jste chodící přirozenou autoritou. V životě se vám může stát, že budete muset začínat znovu od nuly. Není to ovšem pouze vaše osobní slihání, ale zejména tím, že nabalujete na sebe riskantní lidi, kteří vás můžou stáhnout do rizika, které vás stojí společenský nebo existenční pád. Na tohle si musíte dávat pozor, zejména do 35 roku svého života, kdy prožíváte nejbouřlivější období. Poté se více stabilizujete, usadíte a taky vaše intimní vztahy budou klidnější. Protože jste vlastně introventi a pochopit vaše sny a touhy je velmi těžké, máte taky dost problému s opačným pohlavím. Myslete na to, když opět budete věřit, že vám drahoušek pouze tím že si vezme brýle na nos přečte na čele vše co nevyslovíte nahlas. Mluviti k věci a nekličkovat když jde o zásadní věci je to, co se musíte bezpodmínečně v těsných vazbách naučit. Jedině tak zažijete i intenzivní pocity vnitřního štěstí a naplnění.

Kaštan

 

Charakteristika znamení

Tak jako Kaštan i vy jste zrozeni pod jedlým stromem. Na rozdíl od některých Kaštanů, vy jste vždy pouze těmi sladkými plody Lásky. Máte štěstí na hřejivé láskyplné vztahy a skvělé životní partnery. Taky rodiče, kteří si vás doslova vymodlili a jste vlastně doslova plody jejich vášnivé a určitě velké Lásky. Tohle vše máte hluboce vepsáno v buňkách při početí. Není tak divu, že toužíte po rozkoších a vše mámivé a opojené je přesně to, co vás fascinuje a doslova dostává do kolen. Milujete taky přírodu, květiny a všechny vůně jara, léta i podzimu. Tam, kde ostatní lidé zůstávají chladní a bez jakýchkoliv vjemu, vy vidíte a slyšíte kouzla růstu rození i požehnání a vaše srdce plesá rozmlouvá s Matkou Přírodou naprosto přirozeně. Jste rozeni zahradníci, botanici, lesáci, zemědělci a taky jste obětavými ochránci zvířat a všeho živého. Máte velkou představivost a taky živé senzibilní sny. Vaše paracitlivost je fascinující a tak taky psychologie a pedagogika je odvětví, kde můžete být dokonale naplněni. Vašim problémem je ale velká náladovost. Tady jste občas jako ta vizitka barometrického tlaku. Není divu, že jste i velmi citlivými a něžnými milenci, kteří vždy dávají na první místo potřeby drahouška, před své. Partnera to ovšem může po nějaké době mást a tak se učíte poté rovnováze v dávání a braní. V druhé půlce života se vám obyčejně začne přirozeně otevírat třetí oko, šestá čakra nad kořenem nosu a můžete tak fungovat jako přírodní léčitelé. Bylinky jsou vaší vášni a tak vše s tím spojené využívejte k dobru a pomoci ostatním. Jejich štěstí a pokoj v Duši je přirozeně i vašim štěstím a pokojem. Tuhle moudrost nosíte ve svém srdci jako starou Pravdu pevně a hluboko.

Bříza

 

Charakteristika znamení

Barevně krásný strom má zakódovanou křehkost a jemnost jak v struktuře kmene tak v květech a tvaru listů. Lidé, kterým propůjčil své vlastnosti jsou stejně ušlechtilý duchem i zjevem jako jejich ochránce. Mívají vysoce idealistické cíle a naplnit alespoň část toho, v co věří je jejich životním snem. Pokud se jim sem vyplní i celoživotním posláním. Jejich povaha je mírná a působí tichým dojmem. Je to ovšem ochranná slupka, aby nikdo neviděl, jak ve skutečnosti jsou přecitlivělý a zranitelní. Milují své kořeny, svůj domov, svého partnera své děti, svůj rod. Jsou to vesměs udržovatelé rodových tradic a upevňují rodinné pouta. Svůj život věnují náplní této činnosti zcela oddaně a nic je nedokáže přesvědčit o opaku. Mají smysl pro povinnost a rodinu hluboce v genech a jsou starostlivými rodiči a ohleduplnými partnery. Povahou jsou vesměs introventi. Najdeme mezi nimi taky vlastivědné průkopníky, muzeální pracovníky, výzkumníky starých rodových tajemstvích, milují historii pro její kouzlo starobylosti a tak není divu, že mají smysl i pro dějiny lidského rodu. Pečlivě opatrují tradice, rodové zvyky a pořádají pravidelné sešlosti aby stmelili případné konflikty mezi jeho členy. Je teda zřejmé, že jsou výborní psychologové a vynikají i ve sféře sociálních služeb. Mezi nimi najdeme hodně knězů, řádových sester, nebo i lékařů či zdravotních sester pracujících v strádající Africe, či Indočíně, kde pomáhajícím dětem a všem trpícím. Mají ovšem Duši dítěte a jsou schopni vidět i v tom největším hříšníku kus dobrého a dát mu novou šanci. Do pozdního stáří si uchovávají mentální svěžest. Velmi rádi čtou o bájných zemích a pohádkových světech. Milují taky cestopisy a vnoučátkům předčítávají celé hodiny z jejich oblíbených knížek. Není divu, že jsou pro tyto své vlastnosti pak rodinou i okolím ctěny a milovány.

Buk

 

Charakteristika znamení

Člověk narozen pod vlivem Buku je velmi zásadový, charakterní a čestný ale stejně tak neoblomný a pevný v názorech. To co u sebe považuje za samozřejmost očekává i od svého okolí. Proto se může zdát druhým chladný až vypočítavý s nedostatkem soucítění a empatie. Pod slupkou přísnosti a tvrdosti ale hoří velmi citlivé srdce, které zná i ty nejněžnější záchvěvy soucitu a laskavosti. Ale považuje je za ryze osobní věc, patřící zcela do soukromí. To si také velmi pečlivě hlídá a veškeré detaily z této obasti jsou pro ostatní naprosto tabu. Mezi hnací motor jeho úspěchů v životě patří velká ctižádost a cílevědomost. Umí se s sjednat pořádek všude kde se octne a má přirozenou autoritu. Není divu, že se velmi hodí pro vedoucí postavení. Jeho cíle jsou vysoké a taky si umí jít tvrdě za svým. Pokud mu něco stojí v cestě, neváhá vystrčit tvrdě lokty a smést vše bez uzardění. Je proto jak obávaným soupeřem na pracovištích, tak taky rivalem v lásce. Právě v intimních vztazích mívá potíže. Vnucuje svému partnerovi svou vůli a své představy, jak vy měl vztah vypadat, což časem naráží na tuhý odpor vyvoleného. Nezřídka bývá poté i arogantní aby zlomil nesouhlas nebo odmítnutí. Dlouho k sobě právě proto hledá partnera, který by mu toleroval tyto zvláštnosti. Pokud jej však najde, je mu zcela oddán a dokáže se po dostatečně dlouhé zahřívací době, kdy je ochoten sundat masku opatrnosti a chladu, stát nežnou a vnímavou oporou vyvolenému. Svému partnerovi je poté zcela oddán a totéž ovšem vyžaduje i od něj. Nevěra nebo flirty nepřicházejí naprosto v úvahu. Jako rodič je přísný, potomci si s ním užijí. Snaží se proto co nejdřív dostat z domu, což se jim vesměs úspěšně podaří.

Olivovník

 

Charakteristika znamení

Osud vám dal do vínku především značnou houževnatost. I když vzrůstem nemusíte být velcí, o to košatější a pevnější můžete být fyzičnem i výkonnou energetickou predispozicí. U vás jsou nejdůležitější nohy tak jako o Olivovníku kořeny. Na ně se celý život budete nejvíc spoléhat a tak si pohlídejte především pořádně to, na co se sami postavíte, kde budete budovat své základy, kde zapustíte nové kořeny. Na své okolí i životní partnery působíte zvláštně mile starosvětsky a váš půvab je jako z románů devatenáctého století. Solidní a krásně čisťoučký. Není divu, že si vás nápadníci předcházejí a o životní partnery nemáte nouzi. Máte ovšem tendenci si na svá bedra naložit více, než jste schopni zdravotně zvládnout. Přebíráte tak odpovědnost i za druhé a to někdy naprosto zbytečně. Jste ti nejsvědomitější lidé z celého Lesa a o vás názor a úsudek se lze naprosto spolehlivě opřít a důvěřovat tomu, co spočítáte, vykombinujete, podtrhnete jako důležité či definitivně sečtete a uzavřete. Jste tedy rození účetní, bankovní úředníci, finanční poradci, či skvělý a úspěšní obchodníci. Je tedy zřejmé, že na vedoucí posty jste přímo rozeni.Vaše solidnost s z vás září do dáli jako pochodeň, příjemně a velmi pokojně a tak se nedivte, že vzbuzujete okamžitě důvěru celého okolí. Pokud budete žít jenom hromaděním jistot, život vám proteče mezi prsty a vy na stáří zjistíte, že vlastně žádnou pořádnou radost jste vlastně ani neprožili. Sny touhy a naplněná přání jsou kořením života. Zmaterializovat ovšem nějaký sen a uvést jej do svého osobního života je kolikrát pro vás osobně nadmíru těžké. Ale pokud to nepochopíte jako předurčení k cestě jako šanci, nedoberete se osobního štěstí. Děti jsou pro vás životním darem, ale ne úmornou povinností. Pocity zadostiučinění jsou spojeny s pochopením i určité primární sobeckosti a vytyčení si tak adekvátního prostoru zejména pro sebe, pro své záliby pro realizaci pouze svých přání.

* * *

Jediný autor: Libuše Pernová - profesionální astrolog

Všechna autorská práva vyhrazena!

Zákaz šíření bez vědomí a souhlasu autora!

*