Beran

* * *

Beran - Beran

Beran je znamení mužské, akční, přirozeně vůdčí a hlavně ohnivé. Jeho zvídavý, bystrý a radostný duch vždy všude hledá něco podnětného, vzrušujícího a nového. Tím přirozeně projevuje svou beraní hravost dítěte. Je akčně objevitelský a sám musí být strůjcem činu. O objekt svého zájmu se sám uchází. Dva Berani do vztahu vletí přímo raketově a fascinace tím druhým je přímo neskutečná. Důležitou roli ve vztahu hraje intimita a sex. Dlouho drží vztah pohromadě. Přes sex dokáží úspěšně ventilovat spousty napětí, které jejich vztah kumuluje. V pracovním partnerství jde spíš o soupeření kdo z koho, a tak není divu, že po nějaké době nadřízený sám jejich těsnou spolupráci vesměs preventivně zruší a každého z Beránků rozsadí do jiného oddělení. Vykazují tady opět skvělé výsledky. Pokud se ovšem v soukromí intimity sejdou dvě stejně vůdčí ohnivá znamení, pak soulad může být frustrující záležitostí. V otázkách osobní prestiže v intimním vztahu dochází k pravidelné rivalitě, a tím i nelítostným bojům o uchopení vůdčí role. Podřídit se ovšem nechce nikdo. Jako rodičové jsou vynikající a své děti vedou k pohybu a ke tvůrčí činnosti. Není nezvyklé, že z řad těchto rodičů, je také velmi mnoho skvělých trenérů vlastních dětí, a pak vrcholových sportovců. Kompromisy ovšem nečekejte, záležitosti jsou velmi vyčerpávající, a tak vztah zaniká vesměs na totálním emočním vyhoření. Vztah proto obvykle po dlouhotrvajících bojích a slovních šarvátkách končí fiaskem a definitivním rozchodem v režii italské domácnosti.

 

Beran - Býk

Kombinace živlů oheň a země je stabilizující. Proto i vztah Beran-Býk má větší šanci udržet oheň oboustranného zájmu a vztah zapustí pevné kořeny. Přirozenou stabilitou ve vztahu je partner Býk, který je schopen ustát i nárazové výbuchy vzteku Berana. Je výhodou, jestli mužem je Beran a ženou Býčice. Hrozí tady sice čas od času tichá domácnost, ale kvalitní a náruživý sex dokáže vše velmi rychle dostat do stabilních pozic. Hůře na tom je muž Býk a žena Beranice. Občas žena odchází středem a může tak odejít absolutně, nečekaně a natrvalo. Pracovně je tato kombinace velmi přínosná, a to obapolně, vykazující velmi dobré a dlouhodobé výsledky. Šéf Býk si podřízeného Berana považuje a šéf Beran na podřízeného Býka nedá dopustit. Svazky pracovní se v hojné míře mohou přetavit na svazky intimní a posléze i manželské. Poněkud statičtější Býk občas podcení přirozenou zvídavost a hravost svého Beránka, a tak se stává, že přichází po letech na partnerovy úlety. Je s podivem, že to statický a taky statečný Býk ustojí, a je schopen z lásky ke svému Beránkovi nad vším posléze mávnout rukou. Což velice ocení partner Beran, protože je na vynikající kuchyni, své i jinak velmi šikovné, kultivované a atraktivní Býčice přímo drogově závislý. Děti milují oba dva, a tak není divu, že se z toho svazku rodí více potomků. Dokážou jim taky být oba přirozenou oporou a připravit jim skvělý domov i finanční zázemí. Je to ze všech možných kombinací nejvíc stabilizující vztah.

 

Beran - Blíženci

Tahle skvělá kombinace je podbarvena ohnivým duchem Martovského Berana se skvělým intelektuálním potenciálem komunikativního Blížence. Nic není tak vzrušujícího na diskusi, jako tato skvělá kombinace! Pokud se tady sejde muž Beran s půvabnou Blíženkyní, je to vztah pravého silného "Burguňského". Když se sejde Blíženec s Beranicí, je to galantnost sama snoubící se s ohnivým příslibem. V mileneckých záležitostech je tenhle vztah velmi vzrušující, a také dlouho se oheň vášně udržuje. V pracovních vztazích je ovšem lepší mít šéfa nebo nadřízenou Beranici, než Blížence. Je tak možnost vždy správně manévrovat v případě nouze. V důležitých finančních záležitostech by měl Beran převzít odpovědnost za tento vztah. Blíženec je více povrchnější při finančním hospodaření, a tak jistota a rezervy nejsou jeho přirozená parketa. Jako rodič je Beran více hravý a jezdí rád se svými dětmi sportovat, stanovat pod širák nebo je pro každou pubertální čertovinu. Rodič Blíženec spíš své děti vede k verbální dovednosti, jezdí spolu na tábory nebo navštěvují různé výstavy, akce pro děti, kde se může předvést svou šikovností. Vztah Beran-Blíženec je hodně zajímavý a vzrušující a tzv. tichá domácnost tady nemá dlouhého trvání. Obyčejně prochází vícekrát krizí, ale také má velmi dobrý předpoklad najít k sobě znovu cestu. Je to paradoxně jeden z nejstabilnějších partnerských svazků. A to i pracovně kolegiální. Pokud se rozcházejí, tak obyčejně pro možnou užvaněnost Blíženeckého partnera. Což ale není vždy pravidlem.

 

Beran - Rak

Tady se setkává oheň s vodou. Tyto dva živly nejdou vždy kvalitně sladit a najít kompromisní řešení. V převaze je voda, která vždy požaduje na ohnivém partnerovi více přizpůsobivosti, a také schopnosti vytvářet klidnější pohodu v zázemí. Pokud je tady ve vztahu muž Beran a žena Rak, je to přirozenější než opačně. Rozumnější a adaptabilnější Rak více pojímá svou ženskou pasivnější roli, a je schopen větších ústupků, než ohnivá Beranice, která vyžaduje respekt a řád. Muž Rak je tady ušlápnutý a inklinuje více k mamince a její péči. V pracovním kolektivu je lepší, když muž Rak je schopen ocenit kvality šéfky Beranice slovně. Ta je také dostatečně motivována přehlížet i jeho přirozenou větší náladovost a sebestřednost. V milenecké roli vede partner Beran svého Ráčka a má ho velmi rád. Tento vztah funguje jako přesýpací hodiny. Jednou nahoře, jednou dole. Amplituda vyrovnávání je jako počasí, a tak není divu, že je i více hádek a následného trucování. Rodič Beran své potomky rád předvádí před veřejností, jak jsou šikovné. Rodič Rak naopak své děti chrání před možnými otřesy nebezpečného světa, který je za dveřmi bezpečí jeho domova. Partner Beran má v tomto vztahu velmi dobrý domácí servis a nerad odchází z útulného emočního bezpečí jinam. Partner Rak svého Beraního druha zbožňuje a je mu obyčejně věrný po celý život. Poněkud výjimku tvoří muž Rak, který se občas nechá zlákat k promiskuitě. Je to ovšem pouze naprostá výjimka, která je velmi vzácná.

 

Beran - Lev

Vynikající souhra živlů, kdy se ve vztahu setkává oheň s ohněm. Dva ohnivci na jednom písečku, je vždy přímo Óda na radost. Ve výhodě je tady Beran, který zůstává do pozdního stáří víc mladý Duchem, a tak využívá velkorysost svého partnera Lva. Lev je schopen poskytnout svému protějšku dostatek ochrany, zklidnit a mírnit jeho impulzivitu svým klidem královského majestátu. Větší respekt a úctu si tady vytváří přirozeně Lev a to samé striktně vyžaduje. Pokud je muž Beran a žena Lvice, je to ideální vztah. Erotické hrátky a sex jsou přímo životně důležitou součástí denních rituálů, na kterých tento vztah stojí nebo padá. Vše se dá vyžehlit, srovnat a usmířit v posteli. Naopak, když muž je Lev a žena Beranice, je to žena, která tady notně provokuje Lva, a taky ho dostává do infarktového stavu svou tvrdošíjností. Kolegiální vztahy jsou velmi přínosné, a taky občas sklouznou na pracovišti k mimomanželským úletům, ze kterých se ovšem nestřílí, neb jde vesměs pouze o akční sex. Vhodnější je nadřízený Lev a podřízený Beran a je jedno, jestli muž či žena. Rodičové jsou to báječní oba dva a nutí své děti od útlého mládí aktivně provozovat nějaký sport, se kterým se můžou uplatnit i jako vrcholoví sportovci. Prognóza na dlouhodobý vztah tady sice je, ale záleží na schopnosti neřešit vše horkou hlavou. Ne vždy se to ovšem povede. Ze vztahu vesměs první odchází Lev, který je znechucen avantýrami svého protějšku. A také není schopen ustát a odpustit pak domnělé i skutečné hříchy partnerovi.

 

Beran - Panna

Skloubení živlů ohně a země není až tak náročné. Ovšem velmi záleží, jestli je partnerem Beran muž nebo žena v rámci porovnání protějšků. Pokud se dostává do partnerství muž Beran, je vždy lepší pro ženu Pannu, protože ji jistým způsobem pomáhá najít akční řešení při neustálém pochybování v rámci jejího pedantství a perfekcionismu. Naopak pokud je partnerem Panna a žena tou Beranící, je to muž, který se musí umět v tomto vztahu přizpůsobit, protože ho jinak žena ohnivá Beranice prostě převálcuje. V milenecké stabilitě je důležité, nakolik je muž Panna schopen nebát se své partnerky a být doslova pořád potentním. V opačné pozici, to až takovou roli nehraje. Na sex časem oba více méně rezignují a spíš si partner Beran občas někam odskočí. V pracovních vztazích je lepší mít nadřízeného Pannu, protože je schopen rozumného nadhledu a nedělá hned zbrklé závěry. Žena Beranice obyčejně své podřízené muže Panny nebere moc vážně. Jako rodič je tento tandem poměrně nevyvážený, protože každý tady chce své děti vychovávat jinak, a tak je výchova obyčejně nesourodá. Každý z rodičů chvilku tahá pilku. Nejraději pak tráví společné chvíle spolu na chalupě nebo zdravotními procházkami na čerstvém vzduchu. Vztah má paradoxně celkem dobrou dlouhodobou perspektivu vydržet možné i nemožné, protože partner Panna vždy opět pro svého druha najde nové a nové řešení, čímž partner Panna totálně uondá Berana a ten si opět prostě nechá říct, aby měl konečně zase pokoj.

 

Beran - Váhy

Živel ohně se setkává se živlem vzduchu. Protože je to energeticky přímo třaskavina plná vzrušení, touhy i energie, není divu, že se obě znamení dostávají do pozice akčního frontálního zamilování se. Rozum zůstane v kapse a vše je naprosto úžasné. Pokud je přirozeně mužem Beran a žena Váha, po nějaké době může ženě připadat Beránek moc obhroublý a plebejsky nekultivovaný. Muž Beran své partnerce vyčítá malou spořivost a velkou parádivost a s tím utrácivost. Opačně muž Váha svou ženu miluje, obdivuje a naprosto poslouchá. Žena Beranice se svým drahouškem nestydatě cvičí. Sex a romantika je na vrcholné úrovni, ovšem jen po dobu, kdy si jeden druhého váží. Pak zájem o intimitu upadá. Jsou zde velmi časté milostné románky a bokovky. Pokud jsou jako kolegové, jsou vztahy vzrušující a velmi jiskrné v rámci přejícnosti. Nadřízená Váha své podřízené muže zbožňuje a muži Váhy si své Beraní podřízené žoviálně pouštějí k tělu více, než je zdrávo. Jako rodičové jsou oba dva naprosto úžasní, protože děti těží z rozdílnosti nátury obou a vyberou si vesměs to, co je jim zrovna po chuti. Tím však mohou lehce sklouznout k pokrytectví a mlžení. Ty jsou vesměs ve většině případů také důvodem, proč se i katastrofální vztahy nakonec nerozpadají a zůstávají rodičovsky funkční až do dospělosti dětí. Pokud spolu vydrží do této doby, než děti odcházejí z domova, zvyknou si na sebe natolik, že pak na případný možný a volný rozchod rezignují.

 

Beran - Štír

Tento zvláštní a dynamický vztah je založen na vodě a ohni. Aktivita obou je velmi silná, protože se kloubí vášnivost ohnivého Berana se smyslností psychicky silného Štíra. Pokud se tento vztah rozhoří naplno, je to peklo, nebe a ráj. V milenecké oblasti je to přímo nirvána. V manželské pak galeje. Žena Štír je v tomto vztahu inkvizičním partnerem, který potřebuje svého Beránka vlastnit. Komplet, fyzicky i psychicky. Muž Štír svou partnerku udělá na sobě závislou, a pak s ní nestydatě manipuluje. Do té doby, než to partnerka Beranice prohlédne a práskne za sebou hlasitě dveřmi. Navždy. Tady prostě není cesty zpátky. Je to jako boj na život a na smrt! V pracovních poměrech je lepší mít nadřízeného Berana, jelikož je tolerantnější, než nevypočitatelný a mlčící Štír. Ten vždy všechno postřehne, a taky nikdy nezapomene. Pak to vybalí na stůl naráz a máte padáka. S šéfkou Beranicí se dá smlouvat, s šéfkou Štírkou v žádném případě. Jako rodiče jsou tito dva svým dětem naprosto oddáni. Děti jsou jejich modlou, a tak je tento vztah obdařen i vícečetnými potomky. Na svých dětech velice lpí. Posléze se stávají i skvělými prarodiči a jsou pak pro mladé domácnosti přímo nepostradatelní. A to i v případě, že projdou rozchodem, což je v této kombinaci velmi často. Po rozchodu se jejich vztah stabilizuje, jsou více spřáteleni na volné noze a lépe spolu vycházejí, než v pevném manželském svazku. Tento typ vztahu velmi často odkládá první sňatek, až po třicítce.

 

Beran - Střelec

Ohnivý živel, který tyto dvě znamení spojuje, je velmi inspirativně nabitý. Setkává se ohnivec Beran, přímočarý, entuziastický s průkopnickým nadšením s druhým ohnivcem Střelcem, který je poněkud ustálenější v proudění statusu ohnivého nadšení a spíš inklinuje k filozofickému náhledu na život. To, co nadšeně začne Beran, se stejně neutuchajícím nadšením dokončí Střelec. Vhodnější je v tomto svazku žena Střelkyně, protože je schopna zmírnit impulzivitu muže Berana do většího nadhledu a usměrnit jeho prudkost. Oba dva velmi rádi pěstují sport, pohyb, cestují a poznávají nové lidi a kraje. Pokud se setkají v zaměstnání, je to velmi kamarádský vztah, který může pak přetrvávat po dlouhé roky. Velmi dobře také spolu komunikují, a tak si vše vyříkají, vesměs i fyzicky kvalitním sexem. Nadřízený Střelec je tady žádanějším, zejména pokud je tou Střelkyní žena. Své muže podřízené ráda bere sebou na služební cesty a nechá se jimi svádět nebo opečovávat. V tomto vztahu není až takovým prohřeškem nějaká bokovka, oba dva ji celkem tolerují nebo se s ní lépe či rychleji vyrovnají. Nevěra tady není zpravidla příčinou rozvodu. Pokud se rozcházejí, tak vesměs proto, že každý se profesně angažuje někde jinde nebo jsou daleko od sebe. Dojíždějí na dlouhodobé fyzické odcizení. Jako rodiče jsou nezávislými, svým dětem ponechávají velký kus osobní svobody. Řídí se heslem, že pravá demokracie je v intelektuálním nadhledu. Beran-Střelec je poměrně dobře zvládnutelný vztah na dlouhou trať.

 

Beran - Kozoroh

V této kombinaci je v akčním spuštění ohnivý Beran testován konzervativností Kozoroha. Není nic těžšího, než dostat opět do stability žár ohně v mrznoucím chladu. Na setkání těch dvou je vždy něco zvláštního. Jakoby ani nebyli z tohoto světa a nesetkali se náhodou. Obyčejně tady dává podnět k setkání Beran či Beranice a je svým odtažitým partnerem doslova vyprovokována. Tradiční vzory, které uznává Kozoroh tady fascinují Berana. Pokud je tady muž Beran a žena Kozorožka, je to stabilnější a klidnější kombinace, než výbušná Beranice a ocelová skála v podobě muže Kozoroha. Po nějaké době žena Beranice může postrádat něhu a citlivost ve vztahu, i když ji sex s výkonným Kozorohem velmi vyhovuje. Muž Beran zase ve své Kozorožce objeví zlatou žílu rozkoše v podání velmi kvalitní erotiky. Větší stabilitu má vztah muž Beran žena Kozorožka, než opačně. V zaměstnání je výhodnější mít za šéfa Kozoroha, je tady větší předpoklad finanční stability. Jinak šéfka Beranice své podřízené Kozorohy prohání, až se jim práší od stolů a oni ji na oplátku provokují svým odstupem a chladným mlčením. Jako rodičové jsou zvláštní tím, že jejich děti vesměs nikdy dobře nevědí, komu se mají právě zavděčit. Větší pouto se pak vyvíjí k rodiči Beranu, než ke Kozorohovi, protože se k němu prostě nemůžou citově probourat. Nevěra je přímo tabu. Pokud se partner Beran dopustí takového hříchu jako je cizoložství, je nemilosrdně opouštěn Kozorohem.

 

Beran - Vodnář

Kombinace živlů vzduchu a ohně je přímo třaskavinou, a tak není divu, že i start do tohoto vztahu je přímo raketový. Obyčejně Beran sbalí Vodnáře, a ten je tomu vlastně rád. Nemusí vyvíjet žádnou iniciativu. Pokud je to Beranice, má problém. Dostat muže Vodnáře do stavu manželského je přímo nadlidský problém. Preferuje spíš volné žití na tzv. psí knížku. Pokud to ženě Beranici vyhovuje, vše je s Vodnářem OK. Když vystrčí Beraní růžky a chce víc, má na problém zaděláno. Lépe je na tom žena Vodnářka a muž Beran. Ten je obyčejně schopen partnerce vytvořit dostatečně volný prostor, aby neměla tendenci ze vztahu utíkat jinam. Ovšem pak je muž Beran na svobodu své partnerky Vodnářky více žárlivým, a tak tady může docházet k paradoxu, že se stane z partnera Berana známá stíhačka. To partnera Vodnáře natolik znechutí, že vztah sám o své vůli rozváže a doslova ze vztahu uteče. Sex je v tomto vztahu nárazový, a také není motivačně na prvním místě důležitosti. Tady je důležitý intelekt a komunikace. Proto pracovní vztahy jsou stabilnější, a také kolegiálnější. Je výhodou, když je nadřízený Vodnář, protože se vesměs vyskytuje málo ve své šéfovské kanceláři, a tak podřízený Beran má pré. Opačně Beran dusí Vodnáře neustálým sekýrováním a vytýkáním chyb skutečných i domnělých. Jako rodičové jsou oba dva skvělými a děti je obdivují. Svým dětem se spíš snaží být rovnocennými partnery a kamarády, než přísnou autoritou. Vztah není stabilní, je tady predispozice k odcizení a rozchodu.

 

Beran - Ryby

Oheň nemá ani dost šancí udržet žár zájmu a rozrůst se do větší vášnivosti. Proto Berani velmi zřídka uzavírají pevné partnerské vztahy se zasněnými Rybičkami, které vlastně ani pořádně neví, co od onoho vztahu s Beranem vlastně chtějí. Vůdčí roli tady přebírá okamžitě Beran a Ryba se mu automaticky podřizuje. Ryba odečítá svému Beránkovi všechna přání přímo ze rtů. Protože začne žít vlastně život svého partnera a zapomene na svůj, stane se, že Beran o ni časem přestane jevit zájem. Ryba dlouho nechce pochopit, že se něco vůbec děje, žije v iracionálních snech, jak je jejich vztah úžasný. K racionálnějšímu myšlení je schopna přivést Rybku pouze žena Beranice. Svou mužskou Rybičku náležitě odloví z tůňky a přivede alespoň z části k reálnému fungování. Sex a erotika je nárazová a také není stmelujícím faktorem vztahu. Vztah drží zejména proto, že Beranovi je trapné vykašlat se na věčné dítě Rybu, která nikdy nemíní dospět. Obyčejně pak vztah opouští Beran, a to naprosto alibistickým způsobem. Pokud je v pracovním vztahu šéf Ryba, nastaly vám zlaté časy. Pokud je šéfem Beran, probuďte se okamžitě k životu a přistaňte nohami na zemi. Jako rodič má vedoucí úlohu partner Beran, protože partner Ryba není schopen vidět mezi sebou a dětmi nějaký markantnější rozdíl. Rodič Ryba je obyčejně bezostyšně využíván a děti těží z toho, že jim není schopen nic odepřít. Vztah obyčejně dojíždí na absolutní nepraktičnost, a také závislost partnera z Ryb.

 

Býk

* * *

Býk - Býk

Tady se setkávají dvě stejná znamení, a taky stejný zemský živel. Statika je tady velice pevná a tak kombinace Býk-Býk je vesměs o jistotě, zázemí a pevném partnerství. Býku trvá dlouho, než se rozkýve a dá si říct k nějaké přímé akci. Obyčejně je dost opatrný a trpělivě promyslí šanci. Pokud přeroste prvotní zájem do trvalejšího mileneckého vztahu, jedná se obyčejně o sex, a to velmi kvalitní, a o fyzickou krásu, kterou toto Venušino znamení je vesměs velmi štědře Vesmírem obdařeno. Žena Býčice je nejen krásná a kultivovaná, ale také obyčejně velký šetřílek, který umí vytvořit doslova hodně muziky za málo peněz. Jak muž, tak žena rádi vaří, a tak tenhle vztah je velmi požitkářský a drží pohromadě nejenom kvůli majetku, ale také pohodlnosti. Jde o velmi statickou kombinaci, která pokud se rozhodne žít spolu, obyčejně i dlouho spolu zůstává. Je schopna ustát nejednu bouři a najít ve svém vztahu opět klidný přístav blahobytu a pokoje. Pracovní vztahy jsou poklidné a vesměs plny vzájemné tolerance a pochopení. Rodičové Býčci svým dětem zajišťují veškeré pohodlí, a také je vedou ke kráse, kultivovanosti a hlavně úctě k trvalým hodnotám. Děti učí od útlého věku šetřit a vážit si všeho, co dostanou. Na svém domově i svých dětech velmi lpí, a tak není divu, že tento svazek přečká nejednu manželskou krizi a dožije důchodového věku. Pokud ze vztahu někdo odchází, je to obyčejně muž, který může občas dostat ve čtyřicítce pubertu. Velmi často se v pokoře vrací zpět ke své partnerce a původní rodině.

 

Býk - Blíženci

Tady se setkává vzdušný a zemský živel. Protože jde vesměs o velké vzplanutí z velké lásky, tyhle vztahy se do manželství ženou raketovým tempem. Ani statika čistě rozumářského Býka není v době zamilovanosti nic platná. Blíženec si prostě vyhlédne svého Býčka, zpacifikuje ho a dostane tam, kam ho dostat chce. Pokud je onen Blíženec muž a žena Býčice, vztah má větší naději na stabilitu. Žena je tady víc schopna ustát případné partnerovy úlety. Svého drahouška stabilizuje doslova na vařené nudli, protože je známá svou výtečnou kuchyní a Blíženci velmi rádi mlsají. Pokud jde do vztahu muž Býk a žena Blíženec, obyčejně je to vztah, který prošel taky partnerstvím v zaměstnání a může být utužen i společným podnikáním. Podněty vesměs dává muž a žena Blíženec dělá manažerku, protože je schopna verbálně docílit i nemožného. Muž Býk drží kasu a taky si nechá do financí mluvit. V pracovním zařazení je lépe, pokud je nadřízený Blíženec a podřízený Býk. Je těžké donutit Býka k nutným názorovým změnám či kompromisům. Jako rodiče jsou oba dva ke svým dětem velmi vstřícní, ovšem lépe si potomci vesměs rozumějí s rodičem Býkem. Rodič Blíženec je pořád poněkud mimo, a tak je v rodině brán pouze jako coby podpůrně výchovný element. Partner Blíženec víc inklinuje k nevěře, a tudíž dostává častěji vztah do krize. Partner Býk je schopen ovšem ustát skoro nemožné a opětovně vede svého druha k loajalitě vůči své rodině a adekvátní odpovědnosti.

 

Býk - Rak

Zemský živel Býk a vodní živel Rak propůjčují této kombinaci velkou pevnost a stabilitu. Zejména pokud se setká muž Býk a žena Račice. Račí partner je vždy velmi mateřský a dodává vztahu notnou dávku emoční stability. Pokud do vztahu vstupuje muž Rak a žena Býk, je to partner, který se stává na své partnerce velmi často závislým. Muž Rak obyčejně vidí ve své partnerce svou matku a není vzácností, že i některé vlastnosti žena Býčice taky od ní má. O to více si pak rozumí partnerka i s tchyní, která je jí pak nápomocna zvládnout a ukočírovat občasné emoční, či avantgardní truc úlety zlobivého Raka. Sex v tomto vztahu hraje významnou roli, protože Rak emočně velmi tíhne k partnerovi, potřebuje někoho rozmazlovat a opečovávat. Býk je ve vztahu náruživějším a pozornost svého druha přijímá velmi rád. Není divu, že sex u tohoto vztahu je aktivní až do pozdního stáří. V zaměstnanecké pozici je vhodnější, aby šéfem byla žena Býčice a podřízeným muž Rak. Je tady větší stabilita, a také rovnoprávnost v názorové oblasti. Pokud je to opačně, Býk svého šéfa Raka obyčejně umí dokonale využít a těží z emoční nestability svého nadřízeného. Tenhle pár dostává Vesmírem do výchovy více dětí, o které se stará s velkou pečlivostí a trpělivostí, a to i v jejich dospělém věku. Svou pozornost pak přesouvají přirozeně i na vnoučata, a ta hrají v jejich životě stejně důležitou roli jako děti vlastní. Je to jeden z nejstabilnějších a nejharmoničtějších vztahů, který je schopen zvládnout krize a najít vždy řešení. Rozvodovost je minimální.

 

Býk - Lev

Adaptabilita mezi ohněm a zemí je sice možná, ale u kombinace Lva a Býka je to jako záludný semtex. Ten je tady na první pohled pevný a neškodný, ale dřímá v něm netušená a nebezpečná síla. Lev je přirozeně hrdý, ješitný, občas panovačný a potřebuje především uznání a respekt od okolí. Od svého partnera to vyžaduje jako přirozenou denní dávku potravy. Býk svým naturelem je mu tento servis ochoten poskytnout a rád se přizpůsobí, pokud Lev partnera neomezuje a nebourá jeho představy o pokoji, klidu a pohodlí. Lva partnera to občas vytáčí a považuje tyto potřeby Býka za lenost a nezájem o jeho osobu, či partnerský vtah. Muž Lev ovšem u své krásné Býčice moc neuspěje, i kdyby řval 24 hodin denně jako pravý lev. Vyvést z klidu partnerku Býčici je přímo nadlidský výkon. Pokud se mu to ovšem podaří, její hněv je strašný a tady muž Lev vyklidí raději okamžitě teritorium. Muž Býk je obyčejně velmi krásný muž a žena Lvice se s ním chce co nejvíc předvádět. Jsou oba společenští, a tak není divu, že občas vzplane i románek s pořádnou dávkou následné žárlivosti. Kdo tady ovšem trpí úlety, není žena Lvice, která si hledí jak kariéry, tak i dětí a domácnosti stejnou měrou. Pracovní vztahy v této kombinaci jsou vesměs pikantní s nádechem dobře utajené rozehrané šachové partie. Sex je pro vazbu Býk Lev velmi důležitý. Oba dva se jím dokáží velmi dobře odreagovat a najít pak opět cestu ke klidu a spokojenosti. Jako rodiče kladou na své děti velké nároky a dohlíží pečlivě, aby se dobře učily a pak v životě něco znamenaly.

 

Býk - Panna

Skloubení zemské Panenky, a také zemského Býka je živlově velmi podobné a i jejich schopnost zvládnout a řešit záležitosti vztahu jsou na stejné vlnové frekvenci. Býk obyčejně zaujme svého partnera svým šarmem a fyzickou krásou. Panenky zase navíc bystrostí, kultivovaností a mladistvým vzhledem. Protože je Panenka muž více ostýchavým, bývá vesměs odloven atraktivní a ráznou Býčicí, která ho hravě zpacifikuje a dostane hbitě tam, kam ho potřebuje dostat. V opačném případě žena Panenka čeká chytře na to, až si jí někdo vhodný všimne, ostatní takticky odmítá. Muž Býk přichází jako dobyvatel k hotovému, protože je okamžitě jasné, že tady se čeká pouze na vhodnou příležitost, která právě nastala. Láska tady prochází vesměs žaludkem, a také racionálním plánováním. Romantika je v tomto vztahu slovo, o kterém se sice ví, ale není nutným artiklem k přežití. O to více se tady věnuje pozornost pravidelnému sexu a dětem narozeným ze svazku. Pracovní vztahy muže Panenky a ženy Býčice jsou prazvláštní, protože ve vzduchu pořád visí otazník, ale nikdo z nich si nedovolí překročit zakázaný práh nevěry. Opačně muž Býk si váží solidnosti kolegyně a nedovolí si otevřenější manévry. Jako nadřízený je tady vhodnější muž Býk a žena Panna, než opačně. Děti mívají vesměs v pozdějším věku, neb se věnují co nejdéle pouze kariéře, a dávají také přednost cestování a svobodě bez dětí. Svým dětem se pak věnují s velkou pečlivostí a je velmi pravděpodobné, že zůstanou pouze u jedináčka. O to víc pak nešetří prostředky, aby se dítko v životě prosadilo a bylo zaopatřeno.

 

Býk - Váhy

Tady se setkává zemský živel se živlem vzduchu. Obě dvě znamení jsou pod patronací Venuše, planety krásy, lásky a harmonie. Ovšem nastavení onoho vnímání je u každého zcela odlišné. Býk inklinuje ke kráse fyzické a Váha zase ke kráse duchovní. Kultivovanost, která je obyčejně spojí dohromady, je také základem pro trvalý vztah. Pokud se ve vztahu sejde žena Býčice a muž Váha, má tento vztah šanci na delší přežití, než opačně. Žena Býk drží kasu a taky se stará o to, aby všeho bylo dostatek. Muž Váha přispívá svým šarmem a schopností odlehčit vztah humorem a milou bezprostředností. Sex je spíš hravý a plný vášnivé romantiky, než nutnou rutinou. Zvláště muž Váha je velmi inspirativní. V pracovních vztazích je tato kombinace velmi žádoucí, hlavně v personalistice a kultuře. Zejména muži Váhy v pozici nadřízených dokáží pro své podřízené vytvořit útulné a inspirativní prostředí, které všem vyhovuje. Přestože oba milují společnost, rádi chodí do opery, divadla, na plesy a večírky, mají také dost času si jeden od druhého mezi spoustou zajímavých lidí odpočinout. Přesto vztah nebývá dost pevný, protože nějak sám od sebe vyšumí a oba se rozcházejí. Ovšem zůstávají jako dobří přátelé, a to někdy na celý život. Když ovšem spolu překonají prvních 10 let a podaří se jim krizi ukočírovat, mají šanci dožít spolu až do stáří. Jako rodiče bývají tito partneři velmi benevolentními, své děti vedou ke vnímání krásy a estetiky, preferují u nich výtvarné a hudební vzdělání. Partner Býk zase dbá na rozpočet a učí své ratolesti spořivosti.

 

Býk - Štír

V astrologii je to jedno z nejvíce dynamických znamení. Býk je zemsky stabilní a živočišně smyslný, má rád jistotu. Štír je zase nesmírně přitažlivý zvláštním příslibem bezedných hlubin své temné sexuality. Zřídka kdy je Štír sbalen Býkem, bývá to naopak. Štír je ten, kdo Býka dostane plně pod svou kontrolu. Hlavně ženy Štírky mají mimořádně magickou přitažlivost pro muže, který je schopen jim doslova položit k nohám sebe i svůj majetek. Štír muž si svou Býčici vyhlédne a zmagnetizuje ji svým šarmem a horoucím, vše slibujícím pohledem. Protože jsou to obě znamení majetnická, velmi rychle se na vztah adaptují a ve vztahu se doslova zahnízdí. Býk potřebuje partnera vlastnit zejména fyzicky, Štír nejen fyzicky, ale i psychicky. Je to jako zlatá pavučina, ve které se oba dokonale zamotají. Sex je tady výjimečný, a také mimořádně kvalitní. Je zdrojem odpočinku a neustálého upevňování vztahu. Jako partneři v práci se k sobě moc nehodí a to rozdílným přístupem k pracovním povinnostem. Vhodnější je ovšem nadřízený Býk, než nadřízený Štír. Štír nadřízený nikdy nic nepřehlédne, nezapomene, a také neodpustí. To je pak těžké pořízení. Býk podřízený je dostatečně umanutý, aby vydržel tenhle psychologický nátlak, a časem dokáže šéfa Štíra ignorovat jak družstevní lány. Je to jediná taktika, která na Štíra platí. Své děti milují oba dva a jsou vzornými rodiči. Pokud ze vztahu někdo odchází, tak je to vždy Býk. Obyčejně dopadem poslední kapky své trpělivosti, kdy pohár jeho neskutečné benevolence definitivně přeteče. Ale to také pak navždy.

 

Býk - Střelec

Tady se snoubí ohnivý a zemský živel. Je to jedno z nejpodivnějších spojení, které zvěrokruh v kombinaci partnerství nabízí. Muž Střelec si chce v první řadě užít, a tak bruslí kolem Býka a pokouší se ho sbalit. Pokud se mu to podaří, počítá s tím, že pak stejně rychle odkráčí. Chyba lávky. Býk ho pevně připoutá k sobě a bude si dělat nárok na jeho přítomnost, bude žárlit na všechny partnery, které kolem partnera Střelce neustále krouží. Ale vysvětlete to Býku. Ten to prostě svou přímočarostí a zemitou náturou nepochopí. Proto je vhodnější spojení žena Střelec a muž Býk, než opačně. Muž Býk je schopen zařídit své Střelkyni dostatečně kvalitní sex, který jí bude plně vyhovovat, a ke kterému se bude ráda vracet. Protože tento vztah v prvé řadě stojí a padá většinou právě na kvalitě sexu, je také udržován do té doby, dokud ta kvalita je zajištěna. Přesto je ve vztahu promiskuitnější muž Střelec. Je to věčné dilema, námět nekonečných rozhovorů a výslechů při pozdních příchodech a podivných telefonátech. Protože vesměs bývá ve vztahu peskován Střelec, je to také on, kdo z něho doslova zdrhne. Pracovní vztahy v této kombinaci nejsou moc úspěšné, protože každý z nich je v názorech na to, co je ještě pracovní a co už ne, jinak názorově vybaven. Proto je vhodnější, když je šéfem Střelec, ten je totiž vždy pracovně někde rozlítaný a moc své podřízené Býky nevnímá. Jako rodičové mají problém shodnout se v základech výchovy svých dětí, a tak ponechávají výchově ratolesti volný průběh.

 

Býk - Kozoroh

Opět se setkávají dvě zemská znamení, která přesně ví, co od života chtějí a také si o to umí říct a vzít. Býk je vybaven fyzickou krásou a Kozoroh zase zvláštním vyzařováním rodičovské jistoty, kterou partner senzitivně velmi vítá. Do pevnějšího vztahu se oba dva propracovávají postupně a velmi pozvolna. Není výjimkou, že se dlouhá léta vidí na pracovišti jako kolegové, pořádně se tak seznámí, a pak si to v hlavě prokalkulují a udělají konečně náležitý pořádek. Dle nich tedy, že do toho prostě praští a vezmou se. Jejich intimita je naprosté tabu a také si ji hlídají, zejména proto, že je jedním z pevných pilířů stabilizujících jejich soužití. Muž Kozoroh někdy bývá ve vztahu o něco starší, a pokud je to obráceně, tak se stává velmi často, že muž Býk je okouzlen naopak prazvláštním starosvětským půvabem své o hodně mladší kolegyně Kozorožky. Je také opět statisticky zajímavé, že se tento svazek vyskytuje nejvíc v lékařských a kantorských kruzích, mezi sestrami a lékaři nebo profesory a žákyněmi. Svůj vztah velmi odpovědně budují, a také jsou pak velmi dobrými rodiči svým dětem. Ve vztahu se obyčejně rodí více dětí a není výjimkou, že tyto rodiny mají i čtyři až pět dětí. Dbají ve svém domově na řád a disciplínu, a tak vše abstraktně nezodpovědné je jimi bráno jako velmi podezřelé. Své děti vedou pak k píli a ctižádosti, kterou sami hlavně Kozoroží partneři notně oplývají. Tyto svazky jsou velmi stabilní, a tak k rozchodům dochází i při nárazové nevěře velmi sporadicky. O případném románku partnera se v rodině nemluví a uvalí se na něj doživotní embargo.

 

Býk - Vodnář

Pokud se ve vztahu sejdou tato dvě znamení, je vždy o estrádu, problémy a také neskutečné konfrontační výměny názorů postaráno. Specialitou je po bouřlivé hádce tichá domácnost, která začíná pravidelně v pondělí a končí v lepším případě pátkem. Zapříčiňuje to obyčejně partner Vodnář, který se zdekuje z těsné blízkosti partnera na celý víkend ke svému koníčku nebo mezi své přátele a svého partnera nechá napospas ručním pracím, vaření nebo výchově dětí. Pokud se tady sejde muž Vodnář a žena Býčice, tak v rámci zachování zdání soudržnosti Býk partner dělá vše možné i nemožné, aby vztah vydržel. Pokaždé se mu to podaří. Pokud se sejde muž Býk a žena Vodnářka, je oheň na střeše málem v průběhu manželských líbanek. Žena Vodnářka nechce být ve vztahu ničím omezována a partnerství si představuje jako něco, kde pouze o své svobodné vůli přiběhne, zahvězdí, pomůže a opět jinam odběhne. Tím majetnického Býka dostává permanentně do ataku zuřivosti, neb ten ji chce vlastnit a mít pouze pro sebe. Záchvaty žárlivosti muže Býka jsou na denním pořádku. Z tohoto vztahu obyčejně prchají vždy partneři Vodnáři, kteří mají pocit, že se ocitli v betonovém bunkru, kde nemůžou ani dýchat. Jako kolegové spolu dokáží celkem bezkonfliktně vyjít do doby, než je povýšen do funkce nadřízeného Býk. Ten pak Vodnáře dusí a nenechá jej ani vydechnout. Své děti vychovávají střídavou péčí, ale systémově natolik protichůdně, že se tyto děti snaží co nejrychleji osamostatnit a tak prchnout definitivně a co nejdřív z domova.

 

Býk - Ryby

Vodní Rybička a zemský Býk je spojení naprosté nepraktičnosti, snivosti a zbožňování Rybou se zemskou střízlivostí a absolutní praktičností Býka. Je to jakoby dospělý Býk adoptoval dítě Rybičku. Jemnost a naprostá oddanost svému partnerovi je dána vesměs všem Rybám do vínku, a tak právě tato vlastnost paradoxně udržuje onen kontroverzní vtah při životě, a někdy až do pozdního stáří. Muž Býk je ke své prazvláštní partnerce přitahován takovou měrou, že si ani neuvědomí, že to byla ona Rybka, co tady roztáhla své sítě. Magnetické a překrásné oči Ryb jsou jako studny do Duše. Když se do nich Býk zahledí, je předem ztracen. Žena Býčice své partnery přímo vyzve první na rande a svou Rybičku stabilizuje takovým způsobem, že Rybka muž nemá prostě šanci. Protože Ryba jako partner je přirozeně naprogramována žít životem svého partnera, tak v tomto svazku není dost třecích ploch, aby docházelo k nějakým hádkám nebo dramatickému jiskření. Ryby si ovšem do vztahu přinášejí jednu zvláštnost, a to je větší schopnost návykových tendencí k čemukoliv, a tím mohou vztah ohrozit. Po dlouhou dobu jim to partner Býk bude tolerovat, ale až mu rupnou nervy, je to právě Býk, kdo ponechá pak Rybku svému osudu. Na pracovištích si Ryby a Býci velmi dobře rozumějí a drží spolu proti nadřízeným. Jako rodiče ovšem nefungují rovnoprávně, protože o výchovu se stará především Býk, Ryba není sto si sjednat patřičnou autoritu. Někdy se stává, že Býk převezme výchovu nejen nad dětmi, ale i nad svou partnerkou Rybkou. A je jedno, jakého pohlaví pak Rybka je.

 

Blíženci

* * *

Blíženci - Blíženci

Ve vztahu při setkání dvou vzdušných živlů je vždy o zábavu vystaráno. Zejména tehdy, pokud se jedná o dva rozvířené Blížence. Blížencům je přisouzen Merkur, a to je vzdušný Prométheus, čili Světlonoš. Jejich intelektuální hrátky jsou tedy ve světle skvěle nasvíceného humoru, zvídavě pohotové mysli, a také schopnosti okamžité improvizace na místě. Není těžké začít si něco s Blíženečkem. Vše pořádně proklábosí a pokud se občas dostanou i k sexu, je to spíš příjemná koncovka, než nutné povyražení. Mají mezi sebou velmi dobré pracovní vztahy, pouze si musí dávat pozor na to, aby moc nepomlouvali okolí a nepouštěli si pusu zbytečně na špacír. Šéf Blíženec by jim to velmi rychle spočítal. Protože jejichvztah je hodně rtuťovitý, je taky velmi nestálý a prochází neustálým vzájemným přibližováním a odcizováním. Časované pasti v mezihře může zatím chytře využít konkurence a jednoho Blíženečka úspěšně odlákat jinam. Jak rychle vztah začal, tak rychle i končí. Tyhle vztahy nejsou moc pevné, a také se nedoporučují. Děti, které vzejdou z tohoto vztahu, jsou jakoby v nesprávný čas na nesprávném místě u nesprávných rodičů, kde se ocitly jaksi omylem. Není vzácností, že po rozchodu rodičů se o potomstvo starají prarodiče a oba dva rodiče spíš fungují nárazově a čistě sporadicky. I když své děti milují, přesto se často stává, že ke svým dětem nacházejí spíš přirozenější vazbu až v jejich dospělosti, kdy jsou schopni naladit se na jejich vyzrálejší osobnostní frekvenci.

 

Blíženci - Rak

Vzdušný a vodní živel je vždy poněkud větší problém. Zejména tehdy, pokud se citlivý Ráček shlédne zamilovaně ve Vesmírném Blíženci. Není vzácností, že tyto vztahy jsou počaty již ve studentských lavicích a úspěšně projdou obdobím prvních lásek, zamilovanosti a končí svatebním obřadem. K němu jej úspěšně dokope onen Ráček, který už potřebuje svého Blíženečka odchytit a konečně stabilizovat. Poněkud méně se vzpouzí muž Blíženec, než opačně. Žena Račice je schopna svému Blíženečkovi vytvořit útulnou oázu tepla a bezpečí domova, a tak si dá Blíženec nakonec říct. Muž Rak svou Blíženeckou ženušku dokonale zbožňuje, zejména poté, co projde důkladnou prověrkou jeho maminky. Pak úspěšně přehodí svou pupeční šňůru z matinky na ženušku a je vystaráno. Sex je tady spíš naplánovanou nutností, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Funguje k zabezpečení potomstva a jako usmiřovací všelék. V pracovních vztazích šéf Blíženec mlsně krouží kolem svých podřízených Račic a žena Račice v pozici šéfa naopak si ze svého Blíženeckého podřízeného časem úspěšně vyrobí košatou hluchou vrbu. Funguje to léta oboustranně a naprosto úspěšně do doby, než Blíženeckého vazala přestane bavit neplacená koncese náhradního krizového centra, a podaří se mu najít poněkud méně riskantní místo. Děti narozené z těchto vztahů své rodiče velmi milují a často odmítají odejít z rodného hnízda dříve, než po třicítce. Pokud se jim to vůbec někdy podaří.

 

Blíženci - Lev

Tahle krásně provzdušněná ohnivá kombinace vždy slibuje, že se nebesa pohnou a zem se zachvěje. Už při prvním pohledu z očí do očí dojde k takovému zajiskření, že akční Lev má co dělat, aby zmobilizoval svou hrdost a neskončil se svým kouzelným Blížencem okamžitě v posteli. Žena Lvice tento atak v pohodě zvládne. Muž Lev má celoživotní problém odolat svému roztomile štěbetajícímu Blíženečkovi. Ovšem taky nemá srdce, to po něm Vesmír nemůže chtít! Žena Blíženec má tudíž svého Lvíčka dokonale omotaného kolem prstu, a ten není s to jí odepřít žádné přání. Muž Blíženec svou ženu bere vždy tuze vážně, neb z ní má respekt až na půdu a dobře ví, jak to dopadne, když to přežene a jeho Lvice zařve. Prchat středem se nevyplatí, je vždy úspěšně odloven a přiveden k rozumu. Že si to dlouho a důkladně žehlí v posteli je jasné. Sex je tudíž tady velmi nutný, funguje jako kouzelný proutek pro hříšníky. Děti z toho vztahu narozené své rodiče obdivují a vesměs jsou šikovné a mají důslednou výchovu, zejména u rodiče Lva. Pracovně si tito dva budou rozumět za předpokladu, že šéfem je tady žena Lev. Muž Blíženec ve vedoucí roli svou Lvici rozmazluje takovým schizoidním způsobem, že dostává posléze ranní kafe na stůl pouze za předpokladu, že její kancelář je vždy o třídu lépe vybavena, než jeho vlastní. Muž Lev v pozici šéfa své Blížence pravidelně testuje, jak dlouho vydrží, než se totálně zhroutí z šéfovské vyhlášky naprostého zákazu mluvení.

 

Blíženci - Panna

Vzdušný a zemský živel, je přirozeně pevným pojítkem pro stabilní a dlouhodobé vztahy. To ovšem nesmí být aktéry Blíženec a Panna. Tady se setkávají dvě Merkurická znamení naprosto protichůdných kvalit. Rozlítaný a roztěkaný Blíženecký mluvka se dostal do pasti rozumné, precizní a nesmlouvavé Panenky, která ho vždy úspěšně odchytí ve vzduchu a přitáhne nohama na zem. Je to Panna, která si vyhlídla Blížence a hodlá z něho udělat člověka. A to za jakoukoliv cenu. Tento ideál se stane posléze smyslem jejího života, a tak není divu, že blíženecký partner udělá vše možné i nemožné, aby se co nejdříve z této polepšovny dostal. O něco lepší vyhlídky má tady muž Panna a žena Blíženec, neb se setkávají dva intelektuálové, obyčejně v rámci pracovních povinností, ze kterých se časem vyklube i vážnější známost. K manželství ovšem žena Blíženec musí doslova dostrkat muže Panenku a není výjimkou, že na něj platí teprve těhotenský průkaz s potomkem na cestě. Intimní chvíle jsou pro muže Pannu v této kombinaci galeje neb nikdy neví, co za pohromu z toho opět vzejde. Právě z těchto vztahů se rodí nejvíc jedináčků. Oba rodičové své potomstvo vedou k lásce ke vzdělání a jsou pyšní na dovednosti a úspěchy svých Einsteinů. Pokud se tento vztah podaří zachovat, je to výhra Štěstěny. Někdy také dar nebes ve schopnosti naučit se časem úspěšně kombinovat rozum s nutným, a tak posléze i příjemně uvolňujícím nadhledem.

 

Blíženci - Váhy

Dvě vzdušná znamení, která se tady potkávají jsou fascinovaná intelektem toho druhého. Rtuťovitý a zábavný Blíženec fascinuje milou a společensky angažovanou Váhu, která v něm okamžitě vidí bratra ve zbroji. Z původně kamarádského vztahu velmi rychle vzniká i pouto milenecké, které posléze velmi rychle může přejít v pouto manželské. Muž Váha si nejvíc dává načas, a tak má Blíženecká kopretinka co dělat, aby ho uondala skvělými zahraničními zájezdy a drahými dary k onomu počinu. Opačně Muž Blíženec je chytrou a velmi kultivovanou, zejména pohlednou Váhou dokonale majetkově prolustrován a posléze přesvědčen, že teď už není cesty zpátky a zůstává pouze jediná vyhlídka, a to na romantickou veselku v pompézním kostele. Muž Váha je povýšen na domácího hřebce a je pravidelně předváděn návštěvám, coby krásný a statně urostlý exemplář, kterého je škoda opotřebovávat v domácím prostředí. S jeho potencí to vypadá jako s těmi větrnými mlýny. Žena Váha je na tom o něco lépe, zejména tehdy, když je dokonale okouzlena drahým šperkem sexu chtivého drahouška, který po měsících abstinence, myslí jen na to. Potomstvo se odkládá vesměs do doby, než dojde vnuků chtivým dědečkům a babičkám poslední trpělivost, a ti následně sjednají ve věci pořádek a vesměs pod pohrůžkou těžkých finančních sankcí mladé přivedou k rozumu. Pracovní vztahy nejsou uspokojivé. Vesměs se i rychle rozpadají.

 

Blíženci - Štír

Pokud svede osud dohromady vzdušného Blížence s vodním Štírem, je to něco, nad čím obyčejně i Vesmíru zůstane rozum stát. Štíry dle jejich mínění nepřitahují nechutně povrchní a bezuzdně užvanění Blíženci, a tak pokud se nějaký Štír zapomene s jakýmkoliv Blížencem, ocitl se zřejmě v okamžiku nejvyšší nouze. Obyčejně muž Štír svou Blíženeckou partnerku využije k nárazovým setkáním, a ta spoléhá na kvalitní sex a příjemnou svobodu v oboustranném servisu. Jiné to je u ženy Štířice, která svého Blíženečka nejdřív uhrane a pak doslova omotá jako kudlanka zlaté vejce. Vše mu naprosto vyhovuje a se vším je dokonale smířen. Je zvláštností, že čím déle je Štír ve vztahu se svým Blíženeckým protějškem, o to více k němu přirůstá. Nakonec si na něj natolik zvykne, že ho hlídá na každém kroku a podniká naprosto šílené manévry, aby zjistil, kde zrovna jeho majetek poletuje. Je nabíledni, že tohle nemůže mít dlouhého trvání. Ze vztahu nakonec odejde sám Blíženec, a to preventivně přestěhováním se na opačný konec světa. Spolupráce v zaměstnání se daří zřídka a vesměs se nedoporučuje. Šéf Štír si tady velmi rychle zasedne na podřízeného Blížence, a ten velmi brzy zvedá kotvy a odfrčí radši jinam. Opačně šéf Blíženec dlouze, někdy i celé roky krouží kolem své podřízené Štířice, až nakonec absolutně vyčerpán a se ztrátou kytičky odletí posléze do důchodu. Společné děti vychovává Štír a Blíženci jsou k výchovným úkonům připouštěni se špatně skrývanou nedůvěrou zřídkakdy a pouze zcela svátečně.

 

Blíženci - Střelec

Kombinace vzduchu a ohně je výbušnou směsí. Jde o velmi elektrizující spojení, protože zvídavý a pohodový Blíženec se setkává s ohnivcem Střelcem, který miluje ležérnost, humor a recesi. Seznámení proběhne obyčejně na společenské úrovni, kde Střelec je oslněn všestrannou inteligencí Blížence. Dává obyčejně první podnět k seznámení a Blíženečka sbalí. Zručnost ženy Střelkyně je příslovečná, jelikož chce zajímavého štěbetálka důkladněji prozkoumat. Vztah velmi rychle končí v posteli a hravém sexu. Ten se stává aktivním prostředkem relaxace a odpočinku obou. Je taky jedním z nejdůležitějších pojítek, která tenhle vztah udržují v pevné vazbě. V opačném případě se muž Střelec ve vztahu začne nudit a s naprostou neomaleností otevřeně zaznamenává kvality i jiných žen. Nastává doba zlomu a Střelec začne být obezřetný a začne vidět vztah reálně. Je více odtažitý, což Blížence znervózňuje a o to více se snaží. Ostré výměny názorů se stupňují a verbální podpásovky dokončují dílko. Pracovní vztahy nebývají vesměs úspěšné a kombinace ve vedoucích i podřízeneckých vazbách je vždy slovně velmi kontraproduktivní. Rozumí si ovšem velmi dobře v mediálních nebo uměleckých kruzích, kde společensky excelují. Nevyhýbají se občas i ošklivým drbům a podpásovkám. Pokud ovšem překonají krize a svůj vztah vybudují na důvěře a toleranci, vztah má šanci přežít. Jako rodiče své děti vedou ke sportu a lásce k přírodě, cestování a studiu cizích jazyků.

 

Blíženci - Kozoroh

Velmi netradiční spojení. Kozoroh málokdy dává najevo svou důvěru Blíženci a dívá se na něj vesměs s despektem a nedůvěrou. To může chytrého a mentálně pružného Blížence vyprovokovat natolik, že se začne o tu skálu mlčícího opovržení živě zajímat. Větší šanci tady má žena Blíženec, která dokáže rychle proteplit poněkud pomalý krevní oběh studeného Kozoroha a rozproudit v něm oheň zájmu. Jak dostane muže Kozoroha do použitelného varu, má vyhráno. Vydrží skoro nemožné a je jedním z nejlepších milenců. Blíženec má problém, neb z této netušené pasti neumí jen tak lehce odlétnout. Muž Blíženec se živě zajímá o zvláštní půvab Kozorožky a je z dobývání této branky posléze zmožen, jakékoliv, i sebemenší vítězství je pro něj pouštní Nirvánou. Paradoxem je, že Kozoroh funguje jako stabilizační ranvej pro přílety Blíženeckého brouka, který u něj vždy nabere sílu, pookřeje před dalším odletem, posléze si zvykne a vrací se sám do Ráje. Kozoroh má vzácnou schopnost citlivě a naprosto nenápadně časem převychovat svého Blíženečka k obrazu svému, aniž by to on vůbec postřehl. Tahle situace se promítá i na pracovišti, kde vesměs šéfka Kozorožka působí blahodárně na podřízené osazenstvo Blíženců. Kozoroh v tomto vztahu je přímo motivační, a tak není divu, že vztah udržuje ve funkčnosti v mnoha případech do pozdního stáří obou dvou. Jako rodiče jsou velmi vstřícnými, své děti zahrnují důsledností, péčí a láskou. Hlavně Kozoroží partneři se dokáží velmi silně emočně angažovat.

 

Blíženci - Vodnář

Vzdušně provzdušněný aerodynamický pár Blížence a Vodnáře je přímo let do neznáma v rámci Prométheovsko Uranovských principů: nejdřív si namele a pak uvažuje! Vodnář rád vše netradiční a hlavně nic, kde by něco musel. To z duše nenávidí. Pokud při něm, či přímo na něm, přistane fantastická kupa bezprostřední žoviálnosti v podání chytrého a podobně naprogramovaného Blížence, není divu, že je to okamžitě kamarádství jako řemen. Nic jim ve vztahu není svaté, a tak není divu, že při svých toulkách dálným východem pečlivě osobně prozkoumají i celé tlusté původní vydání Kamasutry. Pokud mají pořád kde cestovat a objevovat, je vztah úžasný a drží pevně. Jakmile ovšem ženu Blížence napadne naprostá šílenost, že nastala doba zapustit někde trvale kořeny, svého drahouška Vodnáře vyděsí totálně k smrti, a ten pod jakoukoliv průhledně alibistickou záminkou prchá do dáli. V opačném případě muž Blíženec svou kočičku Vodnářku přesvědčuje, až se mu z huby práší, o nutnosti občas si na pár let někde oddechnout, a tím prostudovat konečně a důsledně ten karavan nasbírané beletrie a jiných spisků, co sebou po těch cestách obětavě vláčí. Ovšem s naprosto pochybným výsledkem. Jako cestovatelé z povolání nebo z přesvědčení, věrozvěsti z povolání v rámci nových teorií o spáse lidstva fungují pracovně jako naprosto nedostižný tandem. Děti narozené z těchto vztahů jsou vesměs obětavě vláčené oběma rodiči po světě a nabývají časem punc světoběžníka a propadají tak už od mládí všemu neobvyklému, což se posléze stává také jejich hobby nebo prokletím.

 

Blíženci - Ryby

Velmi zvláštní vztah na bázi živlů vzduch a voda. Blíženec je naprosto fascinován studnou světélkující kukuče božsky zasněné Rybičky, která budí dojem, že právě jede tvrdě v konopí nebo alespoň v marijánce. Chyba lávky. Pouze nepřistála ještě nohama na zemi a potřebuje protřepat a uvést do pozemského volnoběhu. Blíženec nešetří námahou a tvrdě maká na tom, aby z onoho fluida vylovil kus ženské. V iniciativě důsledného objevování nezná hranic, až se do oné světlé představy zažere natolik, že vůbec nepostřehne, že blouzní i on sám. Synchronie těch dvou je přímo božská a funguje posléze jako úspěšná či méně úspěšná rocková nebo jinak angažovaná dvojice v uměleckém prostředí, kde se časem stávají v tom lepším případě populární, žijící legendou. V tom horším případě až in memoriam. Pro Blíženečka se jeho Rybička stane pracovně dvacetičtyřhodinovou drogou a pro Rybu Blíženec Armádou spásy. Oběma to vyhovuje dlouhá léta a pokud se jim během té doby stane šílená věc a narodí se nějaké děti, jsou včleněny pevně do velké rodiny tet a strýců, kteří se motají kolem rodičů. Posléze jsou úspěšně oním kolektivem vychovány a uvedeny do života. Pokud se dítko víc podobá nějakému strýčkovi nebo hodné tetičce, není to zázrak boží ani genetická odchylka, ale prostá tolerovaná genetická úchylka. Mezi těmi dvěma je ovšem prazvláštní pouto. Něco mezi láskou, důvěrou a zodpovědností, která je drží přes to všechno pohromadě a dokáže převést přes jakákoliv úskalí, které jim život naservíruje.

 

Rak

* * *

Rak - Rak

Dvě vodní znamení stejných vibrací obyčejně mají dost problémů ustát zrcadlový efekt, který si s sebou nesou do vínku. Rak je emoční znamení vyjadřující city a rodičovské tradice. Jeho intuice je jako dobře vyladěná radarová anténa, která vždy odchytí i to, co ten druhý pečlivě skrývá. Tyhle vztahy jsou vesměs dostrkané přes známé nebo domluvené rodinou, ale nebývá to vždy pravidlem. Muž Rak je ve vztahu v nevýhodě, protože trpí větší náladovostí a umíněností, než jeho ženský protějšek. Protože oba reagují přecitlivěle, nedokáží se hned uvolnit v sexu, kde může nastat problém. Stane se konzumní rutinou a funguje jako rituál k nastolení klidu zbraní. Žena Rak je v tomto vztahu lépe vybavena na přežití, než její protějšek. Má přirozenou potřebu stabilizovat rodinu, žít jejím vnitřním rytmem, který se posléze stává i světem jejím. O svého Ráčka pečuje se stejnou láskou, jako o společné potomky a dojíždí vesměs na to, že časem přestane vidět onen původní rozdíl. Muž Rak bývá pak totálně znechucen a odchází trucovat k mamince, to v lepším případě, v horším ke své podřízené, která se nad jeho neštěstím vždy slituje a poskytne mu v soukromí dokonalý servis. V hospodách se povětšinou nepoflakuje, když tak velmi zřídka. Žena Račice, coby šéfová, se chová ke svým svěřencům o hodně diplomatičtěji, než muž Rak. Vyžaduje sice od podřízených naprostou loajalitu, emočně-pracovní oddanost, na oplátku je s kolektivem solidární a dokáže jít skvěle ostatním osobním příkladem.

 

Rak - Lev

Tohle skutečně dramatické spojení vody a ohně je vlastně ryze tradiční. V mnoha případech také naprosto funkční k oboustranné spokojenosti obou partnerů. Setkávají se tady dva archetypy zvěrokruhu a to jangový Lev a jingová Račice. Pokud je muž Lev a žena Rak, je vše, jak má být, muž je hlavou rodiny a žena skvělou matkou a manželkou. Pokud by tady byla silnější žena, přenechá moudře hlavu muži Lvu a ona je pouze tím krkem, který v tichosti a naprosto bezpečně s tou hlavou kroutí. Pokud tady odchytí cílevědomá Lvice svého Ráčka a zpacifikuje ho ke společnému soužití, je šéfem ona. Rak muž slouží rád a žena Lvice rozkvétá přímo před očima. Kvalitní sexuálně eroticko emoční servis, který jí její Ráček zajišťuje, dokonale ladí k její pleti a skvělým růžovým perspektivám, které se honí její hlavinkou. Dokáže svého Ráčka s úsměvem dokopat k plotně a domácím pracím, sama se ujme své kariéry. Muž Lev bývá naopak svou Račicí dostrkán na post co nejvyšší židle a Račice sama na kariéru naopak vesměs rezignuje. Všem to vyhovuje a všichni jsou spokojeni. Do té doby, než partner Lev - je jedno jestli v sukni nebo v kalhotách - prozře a objeví i zajímavé figury opačného pohlaví ve svém bezprostředním pracovním okolí. Nevěry jsou poměrně časté a také opakované, ale je s podivem, jak tenhle vztah dokáže ustát i nemožné. Na prvním místě jsou rodina a děti. Tohle je železné pravidlo, o kterém se ve vztahu Lev-Rak prostě nediskutuje. Proto i záletný partner málokdy opouští definitivně původní rodinu.

 

Rak - Panna

Je jedno z nečastějších a taky nejstabilnějších partnerství. Setkává se voda ze zemí. Tyhle vztahy obyčejně začínají v práci, kde je dá někdo z přátel dohromady. Málokdy je muž Panna tak odvážným, aby se sám otevřeně ucházel o protějšek. To žena Račice obyčejně sama zinscenuje situaci, aby byla tomu naprosto báječnému podivínovi konečně představena. Muž Rak ovšem jde za svou Panenkou cíleně. Prostě se v ní zhlédne neb mu něčím silně připomíná maminku. Starosvětské způsoby čisťounkých a nažehlených Panenek si s tradicemi podávají ruce. Sex je obřad, který se vykonává pod přísným dohledem co je ještě vhodné a co už ne. Tudíž na moc odvážné příručky a zejména akčně podezřelou improvizaci zapomeňte, existuje něco jako tabu, co visí beznadějně v každé ložnici tohoto vztahu. Když se pak urve z řetězu takový mužský Ráček, nebesa se pohnou a zem se zatřese. Tyhle vztahy neradi zanáší jinam, a tak vesměs muž Panenka má rád, když po nějaké době jej jeho Račice neprověřuje tak často, jestli je ještě potentní. Jako šéf je žena Panna přísný generál v sukních, který v rámci přesvědčení, že se nikdy neplete, nic nedaruje kolektivu zadarmo. Šéf Panna se plete rád, a také je rád opravován a to dlouze, zejména důsledně a zásadně mladší Račicí. Na jiné než pracovní projevy ovšem nedojde, neb jiné představy u něj navozují srdeční arytmii a neurovegetativní střevní problémy. Děti vychovávají důsledně a sparťansky. Není divu, že se ratolesti brzo snaží dostat z domu co nejdál.

 

Rak - Váhy

Tenhle vztah patří mezi největší omyl, který může vztahy potkat. Vodní Rak a vzdušní Váha sice mohou projít z času na čas naprosto akčním a naprosto fantastickým flirtíkem, ale na stabilnější vztahy s dlouhodobým dopadem to není to pravé rodinné ořechové. Pokud tahle kombinace drží pohromadě, tak jedině s věkově starším partnerem. Váha žena se zhlídne v otcovsky vyhlížejícím Rakovi, který jí implantuje do života chybějícího otce, se kterým má vesměs nevyjasněné vztahy. Muž Váha se zhlídne ve starší Račici, a pod jejím mateřským a hlavně dlouhodobým dohledem, coby emoční nedopečenec, konečně dozraje a posléze je kvalitně přiveden k mužné dospělosti. Je s podivem, jak tyto věkově odlišné kombinace pak dlouhodobě drží pohromadě. Sex je báječný a je zdrojem tichého štěstí, o kterém se nemluví, protože je jiný než mezi vrstevníky. Děti jsou zřídkakdy počaty, neb partnerovi Váze se tuze líbí, jak je pro svého Raka středem Vesmíru. O tenhle pocit výjimečné slasti se prostě naprosto sobecky nechce s nikým dělit. Pokud je tady ovšem přece jenom počat potomek, víc tíhne k němu rodič Rak, než rodič Váha. Ten ho sice nepřehlíží, ale k potomku si nalezne cestu až v pozdějším věku, kdy ho už nebude brát jako nekalou konkurenci. Jako šéf je Váha žena kouzelná a své Ráčky miluje a zahrnuje všemožnou přízní své pozornosti. Muž Váha je nedostižný mluvka, který si nevidí na špičku nosu, a jako šéf je systémově naprosto nepoužitelný. Šéf Rak si hraje na šerifa, pečlivě si hledíc svého stáda.

 

Rak - Štír

Dva vodníci si dali společné rande pod Hvězdami tušíce, že by z toho mohlo vzejít i něco fajn. Mají pravdu! Jejich intuice je přímo posvátná, a tak jdou neomylně za svým cílem vytrvale a naprosto úžasně. První impuls dává paradoxně Ráček a Štír je doslova schlamstnut jako jednohubka. Rak se v něm zhlídne natolik, že zrcadlení jeho emočních hlubin dokonale nabudí ponor Štíra do rovněž perfektní hlubinné výkonnosti, ovšem také erotické. Synchronizace v dolce a následně forte v režii Štíra je zcela mystická, a tak sex dostává úplně jinou úroveň chápaných prožitků. Je jako štírovské občerstvení, jako ráčkovská studánka křišťálové vody pro oba dva. Není divu, že sex je tady silným celoživotním poutem. Je lepší, když ve vztahu je muž Štír a žena Račice. Je tady větší úcta a tolerance bez ochromující žárlivosti. Pokud je muž Rak a žena Štířice, je o možné majetnicko nevyzpytatelné vztahy postaráno. Obyčejně muž Rak tady trpí neprůstřelností své partnerky. Fantazie je mocná čarodějka a může být příčinou jeho sexuálního kolapsu, neb bojuje jako Don Quichot s větrnými mlýny svých vlastních žárlivých přeludů. Ze vztahu pak odchází paradoxně Rak, neb si jde léčit své sexuální neduhy k jiné partnerce. Ovšem navždy. Štírka nezapomíná, neodpouští a nebere polepšence zpět. Děti milují oba dva, a to velmi. Z těchto vztahů se rodí i více potomků. Štír šéf je neprůstřelný pedant, který si vždy umí počkat na vaše nedostatky. O něco lepší je šéfka nebo šéf Rak, který se potřebuje z času na čas opřít o duševní sílu svého podřízeného Štírka a slovně se mu občas vyplakat na rameni.

 

Rak - Střelec

Oheň a voda je směs, která se udrží při životě jen velmi těžko. Vodní Ráček se naprosto okouzleně zhlédl v aktivním rychlonohém Střelci, který jej vesměs někde potkal na sjezdovce při lyžování nebo na volejbalovém hřišti a laškovně jej naprosto perfektně sbalil na první podání. Okouzlení je převeliké, a pokud je mužem Střelec a žena Rak, je docela možné, že onen Kentaur nakonec uvízne v dokonalé ráčkovské síti. Kdo umí ten umí, kdo čeká ten se dočká. A Račice čekat umí. Pokud se muž Rak dostane do flirtíku se zábavnou a naprosto okouzlující Střelkyní, je jí doslova posedlý a pověsí se jí dokonale na paty. Erotické hrátky ovšem nemají dlouhého trvání, neb Rak chce jistotu a Střelec se chce pobavit a jít zase dál. Těžké vystřízlivění Raka je často nutným závěrečným scénářem, kdy ze vztahu nakonec vystřelí právě Střelec, neb akčně do jeho života nastřelí Amor další čerstvý objekt k pobavení. Málokdy se daří ustát odlišnou mentalitu těchto dvou znamení. Pokud je potomek na cestě, je to Rak, který vesměs tahá Střelce k odpovědnosti. Sňatek je sice uskutečněn, ale přesto střelecký partner nechává Ráčka obvykle více, než je zdrávo, samotného a hledí si pouze svých zájmů. Pokud je muž Střelec a žena Rak, má vztah větší šanci na přežití. Opačně je tady promiskuitnější žena Střelkyně, neb se obyčejně snaží vymanit z těsné a emočně svazující nadstandardní péče svého Ráčka, která jí leze už krkem. Oporou dětem je vesměs rodič Rak. Jako šéf je opět Rak důslednější, ale Střelec nebo Střelkyně jako šéf zase zábavnější a oblíbenější.

 

Rak - Kozoroh

V tradiční astrologii je to další z typů vztahů, coby základních pilířů archetypního fungování, v otisku polarit Vesmíru. Rakovi se přisuzuje ženská role a Kozorohovi otcovská role. Živlově je to voda a zem. Zemsky stavěný Kozoroh je tady kamenem stability, skálou a pevností, o kterou se může emočně silně naprogramovaný Rak vždy opřít. Proto je výhodou, pokud je tady mužem Kozoroh a ženou Račice. Je to jeden z nejideálnějších vztahů. Kozoroh svou Račici velmi miluje a obdivuje. Je jí zcela oddán a v zásadě ona jemu. Opačně žena Kozorožka je obyčejně vůdčím typem ve vztahu a Rak muž se jí vesměs podřizuje. Ochotně a celkem i rád. Je to vesměs žena bez nervů, a tak emočně hodně labilní a náladový mužský Ráček vítá její schopnost ustát jeho neustálé výkyvy nálad a zůstat nad věcí. Muž Kozoroh je ovšem skvělý milenec a Račice pod jeho odborným dohledem rozkvete jako ta lilie. Kvalitní erotika je tady velmi stmelujícím a žádaným domácím artiklem a je vesměs pevnou součástí denních rituálů. Děti milují oba dva a taky jsou naprosto skvělými rodiči. Poněkud přísnější výchova rodiče Kozoroha je krásně dolaďována citovou přítulností rodiče ráčkovského. Pro své děti doslova žijí a dýchají a jsou jim i v dospělosti velkou a celoživotní oporou. Jsou to jedni z nejskvělejších rodičů z celého zvěrokruhu. Nevěra je tady pojmem skoro neznámým, a tak není divu, že rozchody jsou vzácností. V pracovním kolektivu se navzájem respektují a je výhodou, pokud je přirozeným šéfem Kozoroh.

 

Rak - Ryby

Skloubení vody s vodou je vždy pevné pouto. Tady se ovšem v pozici nadřízené ocitne jakákoliv Rybka jen velmi zřídka, a tak je nabíledni, že většinou v této pracovní pozici je Rak - muž nebo žena. Rak ovšem nosí psychicky kalhoty, má více páry a osobní kuráže k převzetí intimního vztahu s poněkud leklejší Rybkou. Rybičce se to samozřejmě velmi zamlouvá. Pokud je Rybákem a žena Račice důsledně opečovává jehosny a tužby, je dokonce ochoten slevit i ze své závislosti, mezi které patří v té nejneškodnější formě neustálé snění nad nesmrtelností chroustů. Dokope se alespoň na pár hodin denně do vztahu mentálně nacouvat a něco materiálního zabezpečit. Ne vždy, pravidelný racionální přístup by ho fakticky zabil. To ví jaksi neomylně a zázrakem zůstává, jak se k této informaci hned a bezpečně propracuje i jeho zachránkyně Račice. Emočně jej adoptuje a stará se o něj místo vlastních potomků, které se raději neodvažuje do tohoto vztahu vůbec přivést. Muž Rak je ovšem předem Osudem předurčen, aby byl krásnou a naprosto záhadnou Rybičkou odloven a vmanévrován do předem naprogramované otcovské role. Té se ujme okamžitě, protože tuší, že kdyby nefungoval jako samaritán, jejich vztah půjde okamžitě ke dnu. Je s podivem, jak tyto vztahy dlouhodobě přežívají, i když jsou zdrojem nesnází a mnohaletého utrpení. Nedrží je pohromadě ani sex, který je tady pouze okrajovou záležitostí, ale snad něco mezi nebem a zemí, co se prostě nedá pochopit rozumem, ale jenom srdcem.

 

Lev

* * *

Lev - Lev

Dva Lvíčci, když se sejdou, je to ohňostroj naprosté zamilovanosti, kdy hledí jen ke světlým zítřkům. Nejsou schopni vnímat nějaké mráčky plebejských starostí. Obyčejně jde o naprosté okouzlení, již při prvním kontaktu a není divu, že i sex je jako vrcholné olympijské představení. Tenhle vztah má šanci přežít pouze při bezpodmínečné vzájemné úctě a respektu k druhému. Královský majestát Lvice ovšem tady má přednost, a je to obyčejně Lvice, která pak časem přivede svého Lvíčka ke schopnosti nebýt stále středem Vesmíru i na domácí půdě. Je to nezbytné, protože jinak jsou to nejroztomilejší a nejdobromyslnější kocourci. Jako rodiče jsou naprosto úžasní. Lvice své mláďata přímo zbožňuje. Otec Lev je skutečně skvělým tátou, který se ve svých ratolestech přímo vidí a nic mu není svaté, čím by je mohl v kariéře postrčit kupředu. Jako partneři na pracovišti se ale moc nemusí a moudrý nadřízený preventivně každého rozsadí zvlášť. Pouze nadřízený Lev je klidný a spokojený, a pokud má pocit, že s jeho majestátem někdo chce zahrát diabolo, je okamžitě seřván, až tak, že onen nešťastník bere sebou dveře i s futrama. Občas se vyskytne v soužití Lev Lvice, dlouhé období tiché domácnosti. Zejména muž Lev je děsně urážlivý a bere si hned všechny výtky osobně a odchází naprosto zdrcen středem do svých komnat, kde mohutně trucuje celé týdny. Chytrá Lvice musí zvládnout manévry, kterými ho opět vyláká ze špeluňky a dovede k rozumu, zejména k normálnímu manželskému fungování.

 

Lev - Panna

Spojení ohně a země je poměrně velmi dobré, a tak každý Lev vstupující do vztahu s Panenkou by si měl hned z kraje mnout ruce a vlastně si blahopřát. Muž Lev je okouzlen nebeskou čistotou své sekretářky Panny a má co dělat, aby se propracoval alespoň k zdání určité formy randění. Zato Lvice bere rande frontálním útokem a muž Panna nemá sebemenší šanci na nějaké záchranné manévrování. Je odchycen a dovlečen do společného vztahu a zůstává pouze na něm, jestli si zvykne hned nebo až za 20 let. Nějaká forma aktivního odporu je naprosto vyloučena, a tak chytrá a inteligentní Panenka se velmi dobře zabydlí ve vztahu a svého kocourka či kočičku si brzo totálně ochočí. Tady tahá pilku Panna. Zejména pokud je mužem Lev. Lvi svou Panenku zbožňují a jsou vlastně rádi, že se můžou v soukromí chovat jako předoucí koťátka. Erotické hrátky jsou jako to kočkování, u kterého je nejvíc fascinuje, jak jejich Panenka nabírá ten správný žár. Jejich snem je umřít na koni, a tak do pozdního stáří dělají vše možné i nemožné, aby se tenhle osud naplnil. Šéf Panna svou Lvici miluje a ctí. Šéf Lev svou Panenku ovšem zbožňuje. Šéfka Panna svého podřízeného Lva sekýruje do té doby, než změní místo, a šéfka Lvice svou Panenku v kalhotách bere sebou na konference jako osobní talisman. Po sňatku se ovšem vztah Lev Panna velice zklidní. S dětmi si oba dávají načas. Mají je vesměs po třicítce, ale o to pak jsou tolerantnějšími a trpělivějšími rodiči. Vztah má velmi dobrou prognózu a obyčejně i po nárazových otřesech se dožívá důchodového věku.

 

Lev - Váhy

Tady se setkává oheň a vzduch, a tím patří mezi jedno z nejžhavějších spojení zvěrokruhu. Lev je okouzlen šarmem a půvabem Váhy a Váha je zase nadšena z toho fantastického zvířete, které jí padá k nohám. Akční zamilovanost je ovšem velmi krátká a brzy nastává oboustranné vystřízlivění. Žena Lvice svému Váhovci vyčítá, že odbývá sex čím dál více a muž Lev zase vyhrožuje své marnotratné Váze, že jí definitivně zabaví kreditky. Ve vztahu je střídavě jasno a oblačno, občas deštivo, ale skutečné bouřky se tomu vztahu vesměs vyhýbají. Lvice nad svým mužem snů převezme časem patronát, ohlídá a zpacifikuje z valné části všechny jeho větší povahové neduhy. Žena Váha zase ze svého drahouška umí skvělou manipulací vyrobit předoucího kocourka, který vrní a mazlí se celé týdny, aniž by postřehl, že je vlastně pod pantoflem. Když na to časem přece jenom přijde, je už většinou v důchodovém věku. Na pracovišti se skvěle doplňují a obyčejně jsou vesměs na stejné vedoucí pozici. Pokud je šéfem žena Váha, je to lepší pro Lva než opačně, kdy šéfem je muž Váha a podřízenou Lvice. Podřízená Lvice časem převálcuje šéfa Váhu profesně a z vedoucího místa jej úspěšně vyřadí a stane se šéfem ona. U tohoto páru není vzácností, že mají i tři nebo čtyři děti. Rodí se častěji i dvojčátka. Oba dva rodiče brzo vyvedou své ratolesti do společnosti a snaží se, aby se uchytili co nejdřív a taky nejvýš. Kariéra a ambice je hnacím motorem, a tak pro své potomky nešetří prostředky na vzdělání. Prognóza vztahu je velmi slušná, neb je schopen ustát i větší bouřky a poučit se z nich.

 

Lev - Štír

Je to jedno z nejméně pochopitelných vztahů, které zvěrokruh nabízí. Setkává se tady oheň a voda v podobě Krále Ludvíka XIII. a jeho šedé eminence kardinála Richelieua. Tady je ovšem silnější Štír. Lev má sílu fyzickou - ohně a Štír psychickou - vody. Ta nakonec ve vztahu vítězí, převálcuje a zpacifikuje Lva tak, že nakonec odchází jako poražený a Štír je vítězem. Ale vědí to pouze oni dva. Pro veřejnost je hvězdou Lev a Štír tím, který je v pozadí. Vyhovuje to skvěle oběma. Ovšem pouze po dobu, dokud si Štír svého Lva váží. Je to nakonec pak Štír, který od své Lvice odchází, protože není sto unést její věčné žárlivé výslechy. O něco lépe je na tom žena Štírka, která svého Lva drží zkrátka a pevně v rukou tak, aby moc nevyskakoval a zároveň byl plně použitelný. Zejména v sexu, protože nemá ráda žádné odbývání. Celer, křen, česnek a cibule jsou jedním z hlavních ingrediencí v pokrmech, kterými Štíři dopují své Lvíčky, aby dlouho vydrželi. V podřízené roli si Lvi nelibují. Štír je své Lví podřízené velmi nápomocen, hlídá si ovšem pečlivě svůj majetek a nese tuze nelibě, pokud mu jeho Lvice zanáší do jiné kanceláře. K nevěrám tady dochází často a s gustem pravého gurmána. Když štíří partner má hry na slepou bábu dost, svému Lvu to zatrhne. Paradoxně ovšem nedochází k rozvodu, pouze ke zkvalitnění vztahu a druhým líbánkám. Jako rodiče své děti hýčkají a dopřávají jim všeho vrchovatě. Nejsou výjimkou také pořádní rozmazlenci, které život teprve vycepuje a přivede náležitě k následné pokoře.

 

Lev - Střelec

Velmi vzrušující kombinace, kdy oheň podporuje žár druhého ohně. Střelec si vyhlédne svého Lvíčka a perfektním manévrem lehkonohého Kentaura ho sbalí. Než se Lev vzpamatuje, je odchycen, přivázán a naklepáván akčním Střelcem k erotickým hrátkám nestydatých rozměrů. Střelci není nic svaté, a tak Lev pouze nevěřícně zírá, co vše je možné prožít v tak krátkém čase. Je ovšem učenlivým žákem, a tak brzy svého mistra předčí. Skvěle si vedou v této tovaryšské výuce Lvice, které mají dost žáru, aby dostaly svého Střelce do varu i vícekrát za den. Střelkyně naopak své Lvy šetří a snaží se spíš o větší volnost ve vztahu, než aby byla přivázaná k egocentrickému Lvu, jako klisna ke kůlu. Co ovšem milují, je cestování a poznávání dalekých krajů a všeho neznámého. Tady Lev velmi zcivilizuje svého drahouška a zejména muži Střelci ze svých Lvic vychovají dokonalé světoběžnice, které se do důchodového věku propracují i k pilotnímu průkazu na bombardéry a znalosti mongolštiny. Protože jsou spolu pořád někde rozlítaní a mají hodně společných zájmů, na nějaké založení rodiny s dětmi jim dlouho chybí v narvaném diáři časová rezerva. Až potomek na cestě je přivede k nutné improvizaci, pořídí si pojízdný hausbót a děti pak vozí s sebou. Je to poměrně svérázný vztah, který má celkem pevné pouto a děti v něm narozené prožijí idylické dětství, na které rády po celý život vzpomínají. V zaměstnání jsou skvělými kolegy a velmi dobře spolupracují. Je výhodnější, pokud je tady šéfem Střelec, než Lev, protože nemá problém s vystřelením.

 

Lev - Kozoroh

Jedná se živlově o vztah mezi ohněm a zemí. Ovšem je to také jeden z nejtěžších vztahů na pochopení. Lev je přirozeně hravý s ušlechtilými ideály a srdcem na dlani. Kozoroh je uzavřený, zádumčivý, nerad se svěřuje a nemá rád žádné trapné okázalosti, které odmítá s opovržlivým odstupem. Vztah paradoxů. Lev je dlouho zmaten, a čím víc je odmítán, o to více se snaží. Nějak ví, že pod tou horou ledu je velmi citlivá duše, která je pouze uvězněna za bariérami strachu z odmítnutí. Pokud se mu podaří trpělivě probourat až k onomu ryzímu zlatu, má vyhráno. Obyčejně je to Lvice, která svého Kozoroha takto dešifruje. Opačně Kozorožka ví, co chce a svého Lva dotlačí dokonale k cíli, který mu byl předem určen. Teprve tam roztaje svému Lvu pod rukama. Sex je nárazový a hlavně náruživý. Není výjimkou, že partner Kozoroh svého Lva dokonale k těmto rituálům uváže, stane se sám jeho osobní berličkou, a tak Lev je vlastně nakrmen, ošacen, nadopován a spokojen. Proč by také někam zanášel a ještě někam jinam odcházel. Lvice je hrdá na kariéru svého Kozoroha a je mu vždy skvělou oporou v časech dobrých i zlých. Děti oba dva podrobují sparťanské výchově, ale spravedlivě a vesměs pečlivě dbají, aby potomkům nic nechybělo. Pubertu dětí snášejí ovšem velmi těžce a jsou pak povoláváni do zbraně prarodiče, pokud žijí. Svolaná rada stařešinů rodu vždy podrží a pomůže. Šéf Kozoroh své podřízené Lvici nedůvěřuje a šéfová Lvice svého podřízeného Kozoroha nesnáší. Pracovní vztahy jsou napjaté a nedoporučují se.

 

Lev - Vodnář

Když na sebe narazí nečekaně ohnivec Lev a aerodynamický Vodnář, je to třaskavina nejvyššího stupně. Lev Vodnáře okamžitě sbalí. Potřebuje zjistit, cože mu to vletělo do života. Lvice jsou posléze svým exotem tak nadšeny, že se dokonce stávají průkopnicemi v new age, aniž by vůbec domyslely, k čemu to časem povede. Muž Lev svou Vodnářku pronásleduje jak mustang do té doby, než si užene zápal plic. Je totiž přesvědčen, že objevil bájného jednorožce v podobě zlaté laňky. Také chyba lávky. Vodnář se jen tak lehce nevzdá. Po zjištění, cože to je za šílence, který mu chce diktovat, co smí a nesmí, velmi rychle vystřízliví a ve vztahu tvrdě začne kazit sex nebo jej zatvrzele bojkotuje. Rozzuřenému Lvu nezbývá nic jiného, než vyklidit společnou klec a dopřát svému Vodnáři opět volný výběh. Pokud vztah přesto vydrží, je to tobogán. Jednou nahoře, jednou dole. Děti se tady často rodí nesezdaným párům a vesměs ženy Vodnářky volí raději osud svobodné matky, než žití s despotickým Lvem. Děti pak procházejí naprostou svobodou ve výchově a jsou brzy vedeny k velké samostatnosti. Otec Lev má tady pouze omezené výchovné možnosti. Děti paradoxně někdy fungují jako velmi silná motivace rodičů na společném vztahu nadále pracovat. Pracovní vztahy jsou ovšem velmi napjaté a taky se nedoporučují, pokud je Lev nadřízený, protože ho podřízený Vodnář svým naturelem dožene k jistému infarktu.

 

Lev - Ryby

Vodní Rybička se s živelně ohnivým Lvem moc nemazlí. Umí vmanévrovat do užšího záběru Lva a proplouvá v jeho okolí do té doby, než začne dravě kroužit po jejím boku. Po čase Lev zjistí, že místo Zlaté Rybky odchytil leklého úhoře. Rybka se dokonale umí proplést veškerými úskalími normálního fungování. Neptun by stál s ústy dokořán a ne pouze podvedený Lev. Pokud se jedná o Lvici a muž je tou Rybkou kluzkou, je šance, že Ryba přijde o ploutve a přistane trvale na dně, kde je mu pořádně ubrán kyslík. Lvice tu netoleruje žádné ulejvání, a tak mužské Rybce nezbude, než se převtělit do pořádného Rybáka svalovce. Pak má vyhráno a Lvice je v sedmém nebi. Pokud ovšem je mužem Lev a onou ženou pohledná a chytrá Rybka, má tady po ptákách Lev. Je dostrkán k povinnostem všeho druhu a kolem něj jsou upleteny neprodyšné sítě. Rybička si svého Lvíčka ovšem hledí a posadí ho jako vzácný exemplář do svého dušičkového skanzenu, kde časem úspěšně zkamení. Vztahy na pracovišti jsou úměrně chameleónské, neb Lev nadřízený nikdy neví, čím ho opět vyšokuje jeho podřízená Rybka, kterou má problém odlovit v pracovní době na pracovním místě, ke kterému ještě nedorazila, i když už na věži bije poledne. Opačné případy, kdy Rybkou je muž či žena v pozici šéfa se vyskytují pouze v pohádkách. Děti z tohoto vztahu narozeny mívají veselé dětství, protože se ztotožňují vždy s tím rodičem, který je právě pod pokličkou. Mají smysl pro humor a učí se proplout kde čím, a tím jsou pro život dokonale vybaveny.

 

Panna

* * *

Panna - Panna

Dvě živlově stejná znamení, pokud se sejdou ve vztahu, je to vždy problém. Tady se setkává země se zemí, a tak není divu, že opatrnost a dobré způsoby jsou motivačním prvkem, který tyto dva svede dohromady. Je to obyčejně žena Panenka, která ve svém protějšku najde zalíbení a dá první podnět k seznámení. Jsou to ty známé vztahy z rozumu, kdy se něco domluví a teprve pak se zarůstá do pout hlouběji a vztah zkrásní a zpevní. Vše je tak čisťoučké, umně sladěné, tak pečlivě propočítané, že i ten sex je vlastně jakoby ozdravně připraveným rituálem, který pod mottem ve zdravém těle zdravý duch, se prostě provozuje k oboustranné spokojenosti. Nečekejte ovšem od ženské Panenky nějakou ústupnost. Svého drahouška si pořádně proklepe hned zkraje, aby bylo jasno, kdo je tady páníčkem a kdo tím pejsánkem k podrbání za ouškem, když bude ovšem hodný. Vztah má celkem velmi dobrou perspektivu, neb je vždy pořádně probráno, co se bude dít. A výsledek si nedovolí bagatelizovat ani jeden. Pracovní vztahy se ovšem v těsnějších vazbách nedoporučují, neb Panna šéf je dosti neurastenický a Panenka z něho časem dostane žaludeční vředy, které si roky úspěšně léčí. O něco lepší je šéfová Panna, neb má alespoň drobet slitování s tím nešťastníkem, kterému vesměs vše desetkrát denně otlouká o hlavu. Jako rodičové jsou dosti svérázní a děti si s nimi užijí.

 

Panna - Váhy

Vztah, který začne kombinací zemské Panenky a vzdušné Váhy, je naprosto jedinečný. Váha žena postřehne, že mezi přítomnými je fascinující, jemně vyhlížející a značně upejpavý, ovšem moc přitažlivý, a taky velmi dobře vypadající inteligent, který ji úplně omráčí a vyvede z konceptu. Okamžitě ho sbalí k bližšímu prozkoumání. Onen šťastlivec je už první noc fakticky znásilněn naprosto fascinovanou Váhou. Muž Váha dělá na Panenku zálibné kukuče, až jí tak znervózní, že ani neví, jak skončí v jeho posteli. Vztah ovšem bere Panenka okamžitě jako akt zasnoubení a onen nešťastník Váha je příští víkend nemilosrdně přivlečen k rodičům k prozkoumání pod průhlednou záminkou nedělního oběda. Manželství jsou lépe fungující v sestavě muž Panna a žena Váha. Muž Váha je ovšem nemilosrdně testován svou ženuškou co vydrží v rámci zdravé výživy, aniž by byl použitelný ještě někdy v sexu. A pokud nedostane astma z neustále dezinfekce, kterou prochází 24 hodin denně, je nakonec rád, že má světlou vyhlídku za pár let natáhnout bačkory, aby měl už konečně klid. Mezitím se mu občas úspěšně zapaří lýtka a odskočí si jako zajíc na cizí louku odpočinout. O této skutečnosti si cvrlikají i vrabci na střeše, jenom jeho Panenka není v obraze. Není divu, že vztah dožívá důchodového věku v klidné setrvačnosti. Pro Váhu je štěstím, pokud je šéfem ona sama. V opačném případě jsou častá okamžitá zrušení pracovní smlouvy. Děti vesměs milují, ale ony víc inklinují k rodiči Váze, neb s ním je větší legrace.

 

Panna - Štír

Poměrně velmi praktické spojení země a vody. Vodní Štírka je starosvětským, Panenkovsky nevinně stavěným fluidem, které z této nepozemské bytůstky vyzařuje fascinaci do té míry, že zapomene na všechnu opatrnost. Nechá se sebou manipulovat, jako by byla v posledním tažení WooDoo, a pokud se někdy probere, je už pozdě. Zato muž Štír svou Panenku nejdříve pořádně prověří, jestli se nebude ulejvat v sexu a jestli má dostatečnou výdrž. Pokud uspěje, má vyhráno. Oboustranný vztah má dobré ambice a časem se vytvoří mezi partnery silné pouto. Děti ze vztahu narozené mají naprosto ideální rodiče, kteří dbají nejen na jejich zdraví, školní prospěch a sportovní vyžití, ale taky se snaží, aby jejich duševní i duchovní rozhled byl všestranný a vzdělání šlo do hloubky. Proto není divu, že i v dospělosti pouta drží jako pupeční šňůra a rozvětvené rodiny vychovávají spolu další generaci. Vztahy pracovní jsou velmi slibné a doporučují se. Štír je ke své podřízené Panence vstřícný a vysloveně ji nadržuje před ostatními. Šéf Panna svou podřízenou Štírku zbožňuje a je jí zcela psychicky i fyzicky oddán. Což tvrdí neustále, ale nikdy není k naplnění plně připuštěn. Šéfová Štírka svou podřízenou Panenku bere jako osobní inventář, říká mu laškovně kocourku, a když má svůj den, tak ho ovšem dokonale přehlíží. Šéfová Panna na svého Štírka neskutečně žárlí a sekýruje všechny ženy včetně uklízejících důchodkyň v dohledu, počínajíc ranním kuropěním a končíc odpískáním konce pracovní doby.

 

Panna - Střelec

Ohnivý Střelec a zemská Panenka - pokud spolu vytvoří tandem, je to teda divoká jízda! Šílenější kombinaci si Vesmír nemohl vymyslet. Střelec sbalí Panenku jako cukrlátko a má pocit, že si smlsne na prvním rande přímo excelentně. Panenka ho však svým mentálním výslechem totálně demoralizuje a je pak pro další randění fakticky nepoužitelný. Není divu, že v přímé akci vybouchne jako petarda. A Panenka se diví.To Střelkyně je kabrňák. Vystřelí po té kupě upejpavosti v kalhotách jako messerschmit v plné akční pohotovosti, a než se Panenka naděje, je po náletu. Ovšem exploze ještě doznívají v jeho duši velmi dlouho. Ozvěna je ovšem takového mega rozměru, že visí na své Střelkyni jako padák a nehne se od ní ani na krok. Vaří, uklízí, pere a odezírá jí přání ze rtů, a v tak dokonalém servisu Střelkyně zjihne a nechá si říct. Pokud se muži Panence podaří heroický kousek uštvat místní matrikářku a dokopat ji posléze k nejbližšímu termínu na oddání, má vyhráno. V opačném případě je nebezpečí a to reálné, že jeho vyvolená opět vystřelí někam jinam. Je lepší, když je Panna žena a muž Střelec, neboť je tady více tolerance a schopnosti ustát stmelující povinnosti. Děti ze vztahu narozené jsou vesměs velmi inteligentní a rodičové hledí, aby u nich nebylo nic zanedbáno, a tak už od útlého věku chodí do lidušky na klavír či na baletní průpravu. Šéf Střelec se ve své kanceláři vyskytuje velmi zřídka, a tak podřízená Panna za něho fakticky přebírá veškeré povinnosti. Rozlišit pak, kdo je tu šéf a kdo podřízený, je poněkud problém.

 

Panna - Kozoroh

Velmi silná a velmi podnětná kombinace dvou zemských znamení, které se k sobě hodí přímo osudově a jsou jakoby Hvězdami ke vztahu předurčeni. Mají pocit hned u prvního rande, že se přece někdy museli vidět nebo se sejít, přece není možné, když jsou si tak blízcí. Asi tady hraje roli i DEJAVÚ, neboli vzpomínky třetího druhu na minulost, kdy se Akaša Vesmíru, coby Vesmírná paměť otevírá a neskutečný pocit blízkosti je jim znovu dopřáván. Dokáží se k sobě chovat velmi romanticky a také s naprostou férovostí a čistotou v myšlenkách i v těch nejhlubších zákoutích své Duše. Jsou daleci všem podrazům, nevěrám a jiným záludnostem, které jsou jim naprosto cizí, a které vskutku nedokáží ani pochopit. Manželství je uzavírané obyčejně z velké lásky a také s velkou pravděpodobností bude plně funkční do doby, než jedna z duší odejde zpět ke Světlu. Mají velmi mnoho společných zálib a zvyků. Vlastně se po nějaké době podobají jeden druhému jako siamská dvojčata. Děti narozené v tomto vztahu jsou něčím zvláštní, jakoby patřili do jejich starého světa, plného zvláštních vzpomínek. Říká se, že se tady aktivuje tzv. rodová Karma. Vztahy v úzké rodině jsou vesměs velmi silné a nikdy se o nich nehovoří na veřejnosti. Jsou až mafiánsky střeženy, aby se nedostalo ven nic, co patří pouze do jejich posvátné intimity. Jako kolegové v práci jsou velmi loajální vůči sobě a nevyhledávají vedoucí posty, spíš mají rádi samostatnou práci. Pokud se objeví v této dvojici kombinace šéf podřízený, je to vesměs Kozoroh.

 

Panna - Vodnář

Toto živlově nevyvážené znamení je ohroženo právě vzdušnou aerodynamikou nespoutaného Vodnáře, který nechce nic slyšet o tom, že něco musí. Tohle je ovšem nejoblíbenější slovo Panenky, a pokud na něco začne být časem alergický, tak je právě onen podmiňovací tón, kterým ho dostává do stavu umanutého mezka. Není divu, že i po počátečním okouzlení a zamilovanosti se dostaví velmi rychle pocit vystřízlivění a Vodnář se začne stavět na zadní. Panna použije i své oblíbené výchovné čtvrthodinky, které ovšem dovádějí Vodnáře k zuřivosti. Vztah se po poměrně krátké době dostává do velmi těžké krize, kdy po měsících mlčení a chladného odstupu ze strany nejdřív Vodnáře a pak i Panny dochází k definitivnímu rozchodu. Prognosticky je na tom lépe muž Panna a žena Vodnářka, neb je své partnerce schopen tolerovat občas nějaké její úlety, aby byla schopna nadále s ním sdílet omezení čtyř stěn. Jejím ideálem je ovšem indiánské teepee nebo horský srub nad skalním převisem s rogalem uchyceným nad střechou místo otravné MHD. To dostatečně časem vyděsí praktickou a opatrnou Panenku natolik, že v rámci pudu sebezáchovy alibisticky uteče k matince, a ta pak zařídí zručně a stručně rozvodové stání. Není divu, že děti jsou zde vzácností. Šéfové Vodnářky své mužské Panenky nesnášejí, neb k nim vesměs cítí despekt a mají je za suchary. Zato Panenky šéfky rozkvétají do krásy lučních kvítek, zejména když jsou hojně a často zalévány svými Střelcovsky střelenými podřízenými.

 

Panna - Ryby

Už v dávnověku se předávalo z úst do úst, že toto spojení je snad dáno Vesmírem přímo z bájené Atlantidy. Setkává se rozum v podobě mentálně bystré Panny a intuice v podobě senzitivní éterické Ryby. Má jakoby šestý smysl, jak vyzrát a spacifikovat zemský a dle ní naprosto plebejský pozemský rozum. Jsou jako dva magnety a je spíš pravidlem, než předpokladem, že je to Panna, kdo tady bude vztah udržovat v chodu, protože ví, že tuhle Rybu dostala svěřenou Osudem, nesmí ji tedy opustit. Má to v sobě zakódováno jako poslání a její přirozené naprogramování na službu druhým je umocněno u její Rybky dodatkem, v pokoře a obezřetnosti. Intimita těch dvou je dosud obestřena tajemstvím a je záhadou, jak tito dva můžou přivést tolik dětí do svého křehkého vztahu. Jsou to totiž ti nejplodnější rodiče z celého zvěrokruhu. Obětavě se starají o své početné potomstvo a nešetří vynaložením maxima úsilí, aby děti měly veškeré pohodlí. Ryba je tady svými dětmi milována a ctěna, a také je jim schopna poskytnout maximum ze své zvláštně nastavené pozemské racionality v podobě zašifrovaných pravd, které v sobě má hluboko ukryté, a které z ní vycházejí naprosto spontánně a přirozeně. Zvláštností tohoto vztahu je to, že se velmi často vyskytují jako aktivní zaměstnanci v různých charitách, diakoniích, střediscích Armády spásy, drogových či krizových centrech, hospicích, kde slouží k dobru druhým. Pouto mezi partnery je velmi pevné, nezřídka také proto, že jsou také silně věřícími a proto i hluboce oddáni.

 

Váhy

* * *

Váhy - Váhy

Pokud se ve vztahu potkají dvě Váhy, je to spíš zázrak přírody a rozmar osudu. Dvě natolik egocentrické bytosti, které vesměs potřebují, aby jim někdo naslouchal, sloužil a dopřával všeho vrchovatě, si tady musí vystačit sami, podělit se o vše a ještě v tom najít zalíbení. Po počátečním eroticko-estetickém okouzlení se začnou ve vztahu chovat jako dvě kurtizány a mají každý pocit, že přišli o sponzora a ochránce. Mužská Váha si tajně začne hledat náhradu a není zvláštností, že žije promiskuitně - někde jinde i současně v původním vztahu. Doma se nic nepozná, neb dokáže být roztomilým a celkem výkonným hřebcem na jakékoliv podání. Žena Váha je nedostatkem financí silně znechucena a cítí se totálně podvedena. Nezájem a přehlížení svého Váhovce bere jako osobní urážku a snaží se dostat co nejdřív k solventnímu příteli, který by ji opět pozvedl náladu a dostal do běžné použitelnosti. Také zanáší, ale s tím rozdílem, že po čase postaví svého drahouška před hotovou věc, kde stručně oznámí, že ze vztahu odchází. Manželský vztah vyžaduje pevnou kázeň a velkou míru tolerance, kterou ne vždy jsou ochotni oba dva do vztahu spravedlivě investovat. Pokud se překoná prvních 5 let je větší šance, že vztah vydrží. Děti jsou velmi krásné a kultivované a od mládí vedeny k dobrým způsobům a květnatému vyjadřování. Učí se dobře a dělají svým rodičům radost. V pozici šéf a podřízený se moc nemusí, čiší tady mlčící rivalita a vesměs se na pracovišti chladně přehlížejí.

 

Váhy - Štír

Je to jedno z nejdynamičtějších a nejvášnivějších spojení z celého zvěrokruhu. Nebe a žár s pozemskou Nirvánou, sladkou ambrou v akční koncovce vrcholné extáze. Nic není tak úchvatného, než když se skloubí krása s příslibem erotického náboje. Sex je tady výjimečně kvalitní a také životně důležitý. Konzumuje se jako skvělé staré burguňské plnými doušky. Muž Štír je svou Váhou dokonale okouzlen a neúnavně ji tahá okamžitě do svých komnat. Váha po počátečních romantických drahotách se nechává nakonec plně strhnout a málem upálit v žáru vášně svého Štírka, který z ní vydoluje přímo Máří Magdalénu. Tuzexově vypadající muž Váha je akčně polapen Štířicí, že si ani neuvědomí, že spadl jak pavouk do sítě Kudlanky nábožné. Po čase zjistí, že je to zlatá pavučina, ze které není úniku, a pokud měl náhodou nějaké to kilo navíc, má teď spíš opačný problém, a to, aby nevypadal jak silně opotřebovaná vana v posledním držení před rozpadem. Z posledních sil sebezáchovy se vybičuje uvést vztah do normálního funkčního chodu, bez výhledu na rakev a předčasný pohřeb. Děti jsou zde vesměs počaty velmi brzy, neb tenhle vztah si vesměs dělá srandu z nějaké antikoncepce a pak na to dojíždí. Děti jsou pro vztah ovšem požehnáním a teprve u nich se oba dva zklidní a dozrají. Vztah tak drží paradoxně jak lepidlo a dítě je přímo modlou. Často mají pouze jedno dítě, jakoby ani nebyli schopni svou lásku rozmělnit na více potomků. Jako kolegové na pracovišti se snášejí velmi dobře, a také rádi spolupracují.

 

Váhy - Střelec

Oheň a vzduch v kombinaci těchto dvou zrozenců, je v postavení skvělého ducha sounáležitosti, pospolitosti a kamarádství. Je to jeden z nejzábavnějších svazků, a také nejvíc otevřený okolnímu světu. Je naprogramován na široký záběr vztahů ve svém okolí, a tak není divu, že ti dva jsou o samotě spíš vzácněji než častěji. O to více je intimní chvíle dokážou povzbudit a stmelit dohromady. Oba dva milují večírky a společnost. Také rádi cestují a poznávají svět, a tak není divu, že podnikají společné výjezdy, jsou často kolegové v oboru nebo pracují v mezinárodních institucích a hodně cestují po světě. V takovém rytmu života čas velmi rychle ubíhá a možnost na založení rodiny je velmi omezená. Pokud se jim to podaří, vesměs až po třicítce, a to ještě za předpokladu, že mužem je Střelec a ženou Váha. Ta je schopna více přijmout omezení, které výchova dětí vyžaduje, než její partner Střelec. Je jí za to vděčen a vozí jí z cest po světě drahé dárky, které s povděkem vítá, čímž se vztah udržuje a dobře funguje. Je tu sice nárazová erotika, ale o to výživnější. Nevěra je ovšem poměrně častá, ale je to spíš Váha, která o ničem raději nic nechce slyšet. Muž Váha své Střelkyni dává notný kus osobní svobody, neb sám má rád volnost a společnost, a tak vztah spíš funguje na vzájemné důvěře v rámci oboustranné dohody. Vztah je poměrně stabilní a k rozvodům dochází poměrně zřídkakdy. Pokud jsou spolu profesně zařazeni, velmi zábavný Střelec dokonale okouzlí Váhu, a tak je spíš nebezpečím, pokud je tím nadřízeným onen Střelec.

 

Váhy - Kozoroh

Setkává se protichůdné vnímání podstaty, stability, rozkoše, krásy a solidnosti. Vše, co je statické, je koncipováno zemsky v pevnosti udržení momentu věčnosti. Kozoroh je k tomu přímo stvořen, a tak není divu, že vše, co zavání alespoň trochu kontrapunktem k jeho svatým zásadám, je pro něj naprosto nepochopitelné. Při setkání s druhým břehem svého nitra, což Váhy jsou, jen tiše zírá, jak je možné, že tohle se zhmotnilo do fyzické existence. To, v co doufá a co je jeho tajným snem, se ocitne přímo na fyzický dosah, a tak je jako uhranutý a nechá se dokonale po kousíčkách rozložit, aby pocítil rozkoš z této destrukce a zároveň naplno prožil zkázu všeho, v co pevně věřil a pro co byl původně stvořen. Váhy jsou mistři v této božské práci totálního přebudování nitra Kozoroha k obrazu svému v dokonalém zrcadlovém efektu. Kozoroh zpokorní, je naprosto fascinován novými prožitky a je totálně zpacifikován. Váze leží u nohou. Váží, jestli do něj jemně šťouchnout nebo jej pouze opovržlivě překročit. Je to jako palec vzhůru nebo dolů. Vesmír se perfektně baví a Saturn, mecenáš Kozoroha je ze svého svěřence na mrtvici. Zato Afrodité a Venuše si mnou spokojeně ruce, neb její svěřenkyně nezklamala a je opět Hvězdní jedničkou. V tomto, pořád léty opakujícím se vztahu, je pořád stejný scénář, pouze letopočet se změnil a kostýmy jsou v převleku. Potomstvo je tady přivedeno vesměs až do kvalitně vybudovaného zázemí a nešetří se na něj prostředky, aby bylo dobře vychováno.

 

Váhy - Vodnář

V tomto vztahu se tito dva vzdušní intelektuálové skutečně nenudí. Oba dva milují humor v kvalitním podání, gurmánské speciality a zábavnou společnost. Není výjimkou, že pevné vztahy vesměs vznikají z předešlých volnějších přátelských kontaktů ze školních lavic nebo studentských kolejí. Je to velmi dobrá příprava na dlouhotrvající stabilitu, kterou je pak nutno v každém vztahu vybudovat společnými silami. Protože jsou oba dva rozlítaní ve svých vlastních zájmech, nikdy se vlastně ve vztahu nenudí, a vždy si mají celé hodiny co povídat. Komunikace je právě jedním z významných pojítek, který tenhle vztah stabilizuje. Na skutečné rande s tou akční koncovkou jako první pozve svého druha Vodnář, který je také pružnější a odvážnější překročit nepsané hranice a čistě Uranovsky ve svém stylu zaimprovizuje. Váha je příjemně překvapena změnou a dá si lehce říct. Lépe je na změnu vybavena Váha žena, než opačně Váha muž. Muž Váha svou Vodnářku obdivuje, a také občas tiše závidí její schopnost nad vším mávnout rukou, když nejde o život, vlastně nejde o nic. Se svou klasickou nerozhodností si často neví vůbec rady, a tak pokud se někdy propracují k úřednímu lejstru s oddacím razítkem, je to spíš zásluha ony Vodnářky, než laxního Váhovce. Tyhle vztahy do manželství vstupují velmi brzy, a také děti jsou někdy vychovávány už na kolejích vysokých škol, což u těchto párů není žádnou vzácností. Pracovně se v kolektivu velmi dobře doplňují a je to Váha, která na podřízené Vodnáře nedá dopustit.

 

Váhy - Ryby

Když zkoumáte vztah mezi vzdušnou Váhou a vodní Rybičkou, máte po nějaké době pocit, že se ti dva snad potkali čistě omylem a pak se zapomněli rozejít. Jejich vztah je jakoby pořád nějak v začátcích a dojíždí na fakt, že se vlastně pořád jakoby míjejí. Po nějakém čase si ani nejsou schopni vzpomenout, co je vlastně dalo dohromady, a tak pokud se tady mluví o nějakém vztahu, je to spíš pohodlí ze setrvačnosti, než něco emočně významného. Poněkud nepřítomná Ryba není schopna vyladit se na vlnovou frekvenci vášnivé Váhy, a ta je i intimitou v provedení Rybky více méně zklamána a následně pak znechuceně odmítá další přibližování. Muž Ryba je na své partnerce v sexu více závislý, než opačně Váha na své Rybce. Někdy to působí tak, že muž Váha svou rybičku někde odlovil na jedno použití, a pak zapomněl vrátit do tůňky. K jiskře ve vztahu dochází, když se Rybka angažuje v módním světě a tvoří avantgardu v režii otisku Mléčné dráhy, kterou ze snů důvěrně zná, čerpajíc z ní inspiraci, kterou pak oslňuje nudící se VIP. V uměleckém světě jsou Rybky ve svém živlu, a tak není výjimkou, že muži Váhy je vyhledávají ke krátkodobým vztahům jako krásné exotické protějšky, pro svou osobní ozdobu či dekoraci. Děti mají problém rozlišit, co ještě rodičové myslí vážně a nad čím prostě mají mávnout rukou. Po čase si vypěstují skvělou intuici předanou po rodiči Rybce a proplují v pohodě dětstvím a posléze i pubertou k dospělosti. Slovo šéf je pro Rybku neznámé slovo, a tak Váha tady funguje jako její osobní manažer.

 

Štír

* * *

Štír - Štír

Pokud se potkají ve vztahu dva Štírci, je to vždy něco osudového. Jsou k sobě přitažena dvě psychicky velmi silná vodní znamení, která nejsou ochotna smlouvat v ničem, a každý chce mít ve vztahu navrch. Štír se zřejmě narcisticky zhlídne v zrcadle, má pocit, že potkal vesmírné dvojče, pouze opačného pohlaví. Jakoby se v něm probudily všechny skryté protipóly elementů, které nemohl přirozeně přes sebe rozvinout a potřeboval k tomu zrcadlový efekt. Splynutí Duší je výjimečné, a také sex je skutečným mystickým obřadem. Je s podivem, že vesměs první podnět tady dává Štírka, kterou fascinuje šílený exemplář, který jí nenechá ani na okamžik v klidu. Prozkoumání je důkladné a Štír se nechává prozkoumávat dlouze a rád. Je tady jasné, že si musí ve vztahu okamžitě vymezit svá teritoria, kde nevstoupí noha toho druhého, neb by rychle došlo k uštknutí. Dva Štíři vydrží pohromadě pouze tehdy, jestli se navzájem uznávají, váží si sebe a ctí se. Respekt je pro ně mantinelem, funguje jako tenká pavučinová niť v éteru, který je zastaví, aby nešli dál. Štíři fungují v rozpětí, buď všechno, nebo nic, buď miluji, nebo nenávidím, buď jsem nadšen, nebo jsem zhnusen. Je to vždy zrcadlení. Čili Štír je v přirozené rovnováze tak 2 minuty před smrtí, což je pozdě. Jakmile se tenhle éterický tenoučký mantinel zničí, začíná peklo na zemi a Štírci bojují spolu na život a na smrt. Tady není cesty zpátky. Pokud ovšem budou ve vztahu hrát férově, budou se ctít a milovat, je to jeden z nejúžasnějších a nejpožehnanějších vztahů z Vesmíru.

 

Štír - Střelec

Velmi pohodářský vztah, který obyčejně aktivuje veselý a bezprostřední Střelec, který je tuze zvědav, cože se to za zvláštní exemplář vyskytlo v jeho přítomnosti. Tady do vztahu první vystartuje Střelkyně a umně nastřelí toho svého Štírka k jakékoliv použitelnosti. Střelec na svou Štířici pouze střílí nějakou dobu očima, neb z ní má respekt až na půdu a cítí, že tady něco visí ve vzduchu, co silně vybočuje z jeho běžné praxe úspěšného průkopnického záletníka. Kombinace hravé erotiky s pověstnou štírovskou smyslností je pořádně vydatným energetickým dopingem, a tak není divu, že se Střelec svého Štírka jenom tak lehce nechce vzdát. Pokud zůstanou v pevném vztahu a založí rodinu, je to Střelec, který se vesměs podřizuje svému Štírku a seká latinu. Na oplátku má v partnerovi toho nejskvělejšího přítele a nejněžnějšího milence i celoživotní oporu, kterou by jinde těžko hledal. Štír dává do vztahu všechno, pod heslem: buď všechno, nebo nic. Pokud je podváděn, dlouho mlčí a nedá na sobě nic znát, i když to ví. Jeho intuice je nelítostná. Pak počká na vhodnou chvíli a vystaví hříšníkovi účet. Ten je mastný a naprosto přesný. Nic nikdy u Štíra nejde vrátit zpátky, a tak i tato pohádka končí. Střelec se vzpamatuje z šoku, až když je definitivně pozdě a je opuštěn. Vesměs je to Štířice, která definitivně končí. Profesně se ovšem ctí a uznávají, a také velmi dobře spolu vycházejí. Vhodnější je šéf Střelec, než šéfka Štírka. Je tady větší přirozená tolerance a víc kyslíku ve vzduchu. Ve vztahu se vesměs rodí jedináčci. Více dětí je výjimkou, která spíš potvrzuje toto pravidlo.

 

Štír - Kozoroh

Zemsky stabilní a houževnatý Kozoroh dlouho přehlíží aktivní nájezdy Štíra a drží si jej úspěšně od těla. Obyčejně ovšem nevydrží Kozorožka, kterou Štír posléze úspěšně zpacifikuje. Ráj, který s ním zažije v posteli, ji natolik vykolejí z rovnováhy, že zapomene na všechna svá předsevzetí a stane se z ní v době zamilovanosti totální diblík, který je schopen naprosto všeho. Nic není svaté a její Štírek je z ní naprosto nadšen. To Kozoroh, když narazí na Štíříci, dlouho nedůvěřivě kolem ní krouží, neb tuší, a velmi správně, že to by mohla být velmi nebezpečná parketa. Štírka v naprosté pohodě klidně vyčká, až Kozoroh dokrouží. Pak jej uhrane a má vystaráno. Traduje se, že žena Štír a muž Kozoroh kdysi spolu byli v mnoha životech a teď si pouze opět něco odpilovávají z toho, co v minulosti nestihli nebo nemohli. Kozorožka svého Štírka ovšem dokáže přetvořit na perfektního taťku a obout časem do pohodlných domácích bačkůrek. Má tady zajištěn kvalitní servis jak v sexu, tak domácího komfortu, proč by tedy zlobil a taky měnil. Dětí se tu rodí požehnaně, neb Kozorožka touží po velké rodině a Štír jí rád vyhoví. Jsou také pozornými a pečlivými rodiči. Zato Kozoroh se spokojí s jedináčkem a spíš preferuje zahraniční dovolené se svou skvělou Štírkou a osobní kariéru. Pracovně spolu moc dobře nevycházejí, je tady příliš velká rivalita. Šéf Kozoroh svou podřízenou Štířici obdivuje a šéfka Štířice svého Kozoroha uzurpuje. Naopak, šéf Štír svou podřízenou Kozorožku zahrnuje absolutní důvěrou a svěří ji i podnikové tajemství raději, než když má použít na tyto účely podnikový trezor.

 

Štír - Vodnář

Tohle spojení se obyčejně vyskytuje velmi zřídka, i když vzduch velmi dobře spolupracuje s vodou. Tady se ovšem setkávají dvě naprosto odlišné nátury, které jsou každá totálně zabořena někde jinde. Štír chce vlastnit jak fyzicky, tak psychicky a Vodnář, co nenávidí, je jakýkoliv styl osobního omezování, a tak než dojde k vyjasnění těchto přirozených polarit, může fáze zamilovanosti působit jako zahřívací kolo před akční generálkou. Zvědavý Vodnář do té doby vrtá slovně do Štírky, až ho svým osobitým způsobem uzemní a on fascinovaně zbystří. Na toho zvláštního exota, který mu vletěl do života, se začne dívat čím dál s větším zalíbením a posléze i naprostým nadšením. Zato Štír Vodnářku nebere zprvu vůbec vážně, neb se mu zdá, že je kapku mišuge a potřebovala by trochu ubrat kyslík. Po nějaké době se toho sám ujme, ale tak úspěšně, že ubírání a přidávaní kyslíku se mu zcela zalíbí také proto, že ten originál je pořád naživu a skvěle naladěn. Oba dva mají hnací motor Vesmírné energie, která se v nutnosti zapaluje raketově, zejména když jde o oblast sexu. Ten je ve vztahu tím největším pojítkem, a pokud funguje, je vše OK. Kdo má první koho dost je Vodnář, protože se mu nelíbí, že musí pořád u Štíra sedět. Vzbouří se a odfrčí opět do dáli za někým jiným. Zejména Štírka to nese velmi těžce a snaží se toho svého skvělého exota dostat do vztahu zpět. Ovšem marně. Tady vždy bude záležet, nakolik se dokáží přizpůsobit jeden druhému. Děti vesměs jsou více adaptabilnější na rodiče Vodnáře, i když milují oba dva. Štír jako šéf se v tomto vztahu nedoporučuje.

 

Štír - Ryby

Vodní znamení, které se tady setkává v kombinaci silného Štíra a poměrně labilní Rybičky je vesměs vzácné, a pokud se takový vztah naváže, je to vždy tím, že Rybička svýma nebesky čistýma očima Vesmírných studánek svého Štírka přímo uvázala, a ten je jí prostě totálně oddán. Je to prazvláštní vztah, který je vybudován na velkém pocitu potřebnosti. Vede až k otcovské ochraně, v případě, že jde o kombinaci Štír-Ryba, nebo mateřské kombinaci Štírka-Ryba. Paradoxně je to ovšem jedno z nejsilnějších partnerských pout ve zvěrokruhu, a je tady skutečně velmi silná a až mysticky posvátná láska na celý život. Pouze malé procento z těchto svazků se rozchází a vztah překonává úspěšně všechna úskalí, která jim život nastraží. I sex je prazvláštně mystický, jakoby ani nebyl z tohoto světa, spíš obřad, kterým se tenhle hluboký vztah pokaždé znovu a znovu narodí a posvěcuje. Dokáží i velmi dlouho sexuálně abstinovat bez nevěry. Sex je pro ně přirozeným duševním ventilem, ne fyzickým. Jsou to jedni z nejlepších rodičů zvěrokruhu a svými dětmi jsou velmi milovány. O své potomky se starají se skutečnou obětavostí a nezřídka je provázejí i v dospělosti a pomáhají jim, jak jen můžou. Jako kolegové v práci se lépe snáší žena Štírka a muž Ryba než opačně, protože je tady větší předpoklad, že nad svou Rybičkou převezme časem osobní záštitu, nebo-li jakýsi patronát. Ryba ve vedoucí pozici se vyskytuje jen zřídkakdy, a tak není divu, že obyčejně jsou to Štíři, kteří se snaží i v pracovních vztazích být Rybce ve všem nápomocni. Ryba je jim zato vděčná, nezlobí a plní si tak co nejsvědomitěji vše, co se od ní očekává.

 

Střelec

* * *

Střelec - Střelec

Dvě ohnivá znamení, která se potkávají, jsou vesměs veselé a dobré nálady. Střelec, který sám rád improvizuje, je nadšen stejně smýšlející bytůstkou, která je pro každou blbinu a nic jí není svaté. Velmi rádi spolu cestují a poznávají cizí kraje. Není výjimkou, že se tyto vztahy vyskytují mezi cizincem a Čechem, protože každý Střelec je přirozený světoběžník. Není proto divu, pokud jeho protějšek je poněkud exotická laň nebo gazela nebo jiné rychlonohé zajímavé stvoření. Velmi rádi komunikují, mluví běžně plynně i jiným jazykem a hlavně vedou rozsáhlé filozofické debaty. Pokud se mezi nimi občas propracují i k sexu a ne jenom k erotickým hrátkám, je to spíš nutný tělocviční doping, aby mohli opět nerušeně v debatách dále pokračovat. Je nabíledni, že tak skvělá dvojice má i dlouhou výdrž ve společném vztahu. Není výjimkou, že vyznávají i nějakou zvláštní osobní filozofii v rámci new age nebo náboženský směr, či jsou příslušníky nějakého hnutí, např. Greenpeace apod. Své ratolesti, které se jim ve volném vztahu narodí, vozí všude obětavě s sebou a pokud se usadí, je více než pravděpodobné, že se v životě budou vícekrát stěhovat. Úřední lejstro oddacího listu mají za přežitek, a tak spíš preferují svobodu a férovost ve vztahu, který drží i tak velmi dobře pohromadě dlouhá léta. I když je Střelec hravý a rád objevuje i intimitu jiných ložnic, své původní partnerce či partnerovi zůstávají hluboko v srdci pořád věrní a vrací se z toulek zpět. Nejlépe si vede ve vedoucí pozici Střelec šéfka, protože je více tolerantní a disciplinovanější, než její mužský protějšek.

 

Střelec - Kozoroh

Pokud zemsky stavěný Kozoroh najde zalíbení v poměrně divokém Střelci, je to také tím, že obdivuje zejména to, co si jaksi sám nemůže dovolit, protože k tomu prostě nemá odvahu a není na to ani povahově vybaven. Kozoroh je obyčejně vyprovokován Střelkyní k přímé akci, a pokud skončí hned v posteli, není to žádná výjimka. Kozoroh je ovšem věrný, a tak svou Střelkyni vezme na milost a poskytne jí oporu a pevné zázemí. Jí se to ovšem moc líbí, a tak se zabivakuje ve společném vztahu a užívá si. Po čase si zvykne a už tolik neodbíhá, jako předtím. Děti jsou velkým pojítkem těch dvou a jsou jim osobním příkladem zručnosti a dovednosti, neb je už od mládí učí rukodělné práci a tvůrčím činnostem. Kozorožka ovšem svého Střelce dlouho pozoruje z povzdálí, než je ochotna ho pustit k sobě blíž. Je hodně nedůvěřivá a tudíž není divu, že Střelec se k ní propracovává vesměs velmi zvolna a těžce, také velmi systematicky, což ona ráda. Sex také tak vypadá, na nějakou improvizaci raději předem zapomeňte. Kdo je tady posléze znechucen a vystřelí jinam, je onen Střelec, majíc té šedi už dost. Výjimka ovšem potvrzuje pravidlo a jsou známé případy, kdy Kozorožka předčila v erotických dovednostech i mistra Štíra. Kozorožka si zakládá na rodině, dětech a chce je mít co nejdřív. Je tady vůdčím rodičem ve vztahu a Střelec je tady připouštěn k výchově jen velmi opatrně, velmi prozíravě a také velmi zřídka. V profesních povinnostech se lépe snáší v kolektivu Kozorožka se Střelcem, ne opačně.

 

Střelec - Vodnář

Velmi vzrušující kombinace vzduchu a ohně, která je nabuzena intelektem a radostným vzrušením z objevování pořád něčeho nového. Velmi dobře se intelektem i naturelem doplňují a je to vesměs Vodnářka, která sbalí první Střelce a vystřelí s ním do erotických radovánek. Užívají si rádi a zhusta. Je to jedna z nejhravějších kombinací zvěrokruhu, která je schopna si až do pozdního stáří uchovat fyzickou svěžest a nevídaný sexuální apetit. Opačně si Střelkyně dává hodně načas, než má odvahu toho exota prozkoumat zblízka, neb má pocit, že tady snad jede málem mimo zákon. Vše je jakoby na hraně přípustnosti, čímž není divu, že Vodnář majíc v sexu rád improvizaci, dokáže své Střelkyni připravit i hodně žhavě akční chvilky. Kvalitní sex je vždy podmínkou, protože Vodnář zásadně nic neodbývá. Manželské vztahy jsou krátkodobé, protože žádný z partnerů nemá dostatek trpělivosti snášet poněkud závislou a složitější povahu toho druhého, ale i tady výjimky potvrzují pravidlo. Kdo dělá ústupky je Střelkyně, která spíš nechá svého Vodnáře v luftu, než by řešila záležitosti nesmrtelnosti chroustů. Zařídí si život po svém a vztah tak má větší volnost a šanci ustát krize. Děti jsou velmi vítané a rodiče jsou jimi nadšeni, od mala je vychovávají k soběstačnosti v rámci demokratických principů rovnosti, bratrství a svobody Ducha. Hlavně rodič Vodnář má tyto symboly v posvátné úctě a svým potomkům je pečlivě vštěpuje už od kolébky. Pracovní vztahy jsou velmi kolegiální, a také rádi jezdí spolu na dlouhé služební cesty.

 

Střelec - Ryby

Pokud se tady tenhle vztah dá vůbec někdy dohromady, je to spíš výjimka, která potvrzuje pravidlo, protože tohle snad je i proti přírodě. Jemná, snivá, naprosto éterická Rybka se má vyrovnat s energií nadupaného rozběhaného Střelce. Vždyť ten má spíš problém se zastavit. Pokud náhodou přibrzdí u té Rybky, je to spíš v rámci odpočívadla a doplnění kyslíku, než v rámci nějaké další perspektivy. Rybka si nedělá iluze a zejména Rybák ví, že s tou divoženkou asi nic nezmůže, i kdyby ji lákal, jako ten sumec pod pokličku do hrnečku. Horkokrevný Střelec nějak šestým smyslem cítí, že toho vodního studeno krevníčka těžko zahřeje, a tak, aby mu krev neumrzla v žilách, radši zavětří předem a odběhne tryskem do dáli. Spíš se ve vztahu zapomene Střelkyně než Střelec, a ta také pak vesměs dojíždí na svou malou opatrnost a akční ztrátu veškeré soudnosti. O sexu se tady nedá skoro vůbec mluvit, jestli, tak o příjemných eroticko improvizačních radovánkách spojených s velkým příslibem trčícím ve vzduchu, než s holou a akční realitou. Pokud se z toho přesto dokážou narodit nějací potomci, mají spíše štěstí, že střelený otec občas přiběhne, zahvězdí, pomůže a odběhne. To dítka matinky Střelkyně jsou na tom podstatně lépe, neb si užívají táborů, různých výletů na hrady a zámky a učí se od mala na kytaru či šplhat po skalách. Ani pracovní vztahy se tady moc nedoporučují, šéf Střelec si vesměs neví rady se svou podřízenou Rybičkou a šéfová Střelkyně na svého Rybáka shlíží se špatně skrývaným despektem.

 

Kozoroh

* * *

Kozoroh - Kozoroh

Spojení dvou pevných, zásadových a stabilně uvažujících zemitých Kozorohů je vždy železobeton a vybudovaní domova ve stylu protiatomového krytu. Tyhle vztahy jsou ponejvíce utvářeny z rozumu a hlavní roli hraje spíše kolegialita, než akční romantika a stavy poblouznění. Ti dva k tomu mají skutečně daleko. Solidnost a opravdový zájem je svede dohromady. Dají si onen cíl jako jasnou metu, kterou chtějí synchronizačně dosáhnout a začnou tvořit jak dílko, tak dítko. Vše je naprosto solidní, naprosto úspěšné a naprosto funkční. I ten sex je o výdrži a také kvalitě. Velmi si zakládají na svém zázemí. Emoční čitelnost a intimita, která tady probíhá, je pro veřejnost naprosté tabu. Není divu, že tyhle vztahy jsou neskutečně pevné ve svých základech, a také vydrží skoro nemožné. Nezřídka i takové otřesy, jako je plná invalidita jednoho z partnerů, kdy není schopen pohybu a ten druhý ho plně převezme do své péče a nepřichází do úvahy, že by ho dal do ústavu nebo opustil. Oba dva si na svých potomcích velmi zakládají, a tak předem plánují jejich budoucnost a dostrkají je vesměs úspěšně až k vysokoškolskému diplomu. Pracovní vztahy ovšem v této kombinaci nebývají moc tolerantní a je zde otevřená rivalita, kterou okolí kolektivu nese poměrně nelibě. Šéfovi nezbývá, než ty dva rozsadit daleko od sebe, nebo je převelí na jiná pracoviště. Kozoroh je velmi obávaný šéf a traduje se, že je postrachem všech podřízených. Zato Kozorožka je poměrně férová a dokáže odpustit a dát lidem i druhou šanci.

 

Kozoroh - Vodnář

Tady se pojí zemský živel se vzdušným. Kozoroh buduje pevný řád a stabilitu a Vodnář řád neuznává a o nějaké stabilitě nechce ani slyšet. Pokud už naváže Vodnář vztah s Kozorohem, je to v čase faktické nouze, kdy sám má problém ustát určité životní období a hledá kolem sebe oporu. Kozoroh mu ji poskytne a Vodnáře podrží. Zejména Vodnáři oceňují loajalitu žen Kozorožek, které jsou schopny vydržet skoro nemožné, aby si svého Vodnáře udržely ve vztahu. Je tak odlišný od jejich vnímání, a přesto tak fascinující, že ho mají málem jako psychickou osobní berličku. Teprve u svého Vodnáře ví, že existuje i jiný svět, který je o hodně barevnější, jásavější a také přitažlivější. Sex s Vodnářem je pro Kozoroha jako sklenice křišťálově svěží vody a není tak divu, že si tuto zvláštní bytůstku oblíbí a chtějí udržet v co nejtěsnější blízkosti. Kozoroh svou Vodnářku tak více méně uzurpuje čím dál častěji, a ta ztrácí po nějaké době o těsné a sešněrované partnerství zájem. Kdo tady ze vztahu posléze odchází, je Vodnářka a Kozoroh to dlouho nemůže pochopit. Děti se více otevírají rodiči Vodnáři, než rodiči Kozorohovi, protože je tady nepsaným zákonem a naprosto nesmlouvavou autoritou, se kterou se prostě nelaškuje. Naštěstí vodnářský rodič svými emocemi nešetří a svým potomkům předává plnou náruč, čímž je výchova vyvážená, sice sparťanská, ale přesto velmi kvalitní. Šéf Vodnář je více milován, než suchar šéf Kozoroh. Šéfová Kozorožka své Vodnáře vybaví deníčkem a pečlivě sleduje, jestli se neulívají.

 

Kozoroh - Ryby

Tyto vztahy jsou vesměs věkově dosti rozdílné a není výjimkou, že si tady vodní Rybička počíhá na hodně věkově staršího, otcovsky stavěného Kozoroha, který hlavně svým naturelem stojí pevně nohama na zemi a tím i v životě, což Rybka nutně potřebuje. Kouzlu dívčích Rybiček, které když roztáhnou své sítě, odolá minimum dobře postavených, a hlavně i jinak dobře stavěných Kozorohů. A tak není divu, že velmi brzičko uvíznou jako skvělá lahůdka k nakousnutí v klidné tůňce své zlaté Rybky. Kozorožka ovšem svého Rybáka má nejdřív za úplného pomatence, který vlastně neví, co sám chce a po dlouhých hodinách, ba týdnech převýchovy nakonec u něho zůstává natrvalo, čistě preventivně, co kdyby, že? Je to takový syndrom, který oběma perfektně vyhovuje, a tak se s tímto osudem sžijí přímo dokonale. Děti jsou tady velkým pojítkem a vesměs je na nich více závislý rodič Rybka, který má pocit, že vidí opět sám sebe. Vztah má paradoxně velmi dobrou perspektivu, hlavně v kombinaci muž Kozoroh, žena Rybka. V některých případech v kombinaci žena Kozorožka a muž Rybka se vztah rozpadá, když Rybák se více, než je zdrávo poflakuje po hospodách a zapomíná, že se nemá nic přehánět. Není divu, že Kozorožce po marné snaze pak dochází trpělivost a s takovým zoufalcem velice rychle zamete pod kameny. V této kombinaci šéfka Kozorožka a podřízený Rybák fungují jako dozorce a hříšník. Na pracovišti se tato kombinace vyskytuje velmi zřídka, neb nemá nikdy dlouhého trvání.

 

Vodnář

* * *

Vodnář - Vodnář

Není větší Vesmírné estrády, než když se setkají v jednom vztahu dva aerodynamičtí, pořádně prokysličení Vodnáři. Je to hvězdný tobogán i šílené představení v přímém přenosu akčního koncertu, pro veškerý sucharský plebs. Romantika, která se dá přímo zhmotnit, je pro ty dva natolik fascinující, že totálně na dlouhé měsíce a někdy i na několik let zapomenou na okolní svět a splynou v jednu duši a tělo. Rozmotat je je pak nadlidský úkol, protože tohle souznění intelektu a osobní odvahy se nevidí ani v akčních filmech. Je naprosto jedno, kde se ti dva odchytí za křídlo a posléze přistanou v pohádce tisíce a jedné noci. Jejich představa o letu na Mars, či přebývání nad propastí Kilimandžára je natolik utkvělá, že odradit je z onoho počinu může leda tak blázen, který riskuje, že bude smeten do propasti naprostého pohrdání od těch dvou. Až po letech improvizace a neustálého zkoušení všeho možného a nemožného se rozhodnou usadit a počít nějakého potomka, obyčejně pod hrozbou počínající menopauzy nebo předčasného invalidního důchodu kvůli revma. Pokud se jim přesto nějakým zázrakem podaří počít zdárně zdravého potomka, bude se mít jako Alenka v říši divů, neb rodičové vodnářští nebudou litovat námahy ani času zasvětit svého potomka do všech podrobností své bohaté životní pouti. Přesto je dítě bude ctít a velice milovat, protože ví, že takové skvělé blázny jako rodiče žádný jiný spolužák nemá. Na vedoucí posty nehleďte, spíš na družnost a kamarádství.

 

Vodnář - Ryby

Tento vztah je od prvního počátku založen na přímém akčním sexu. Vodnář svou Rybičku odloví a okamžitě s ní listuje v Kamasútře. Rybička je naprosto okouzlena, a také nadšena. Plní jakákoliv šílená přání fungujíc jako dokonalý zkušebně testovaný vzorek. Oběma se to ovšem líbí a oba jsou taky spokojeni. Pokud Rybák odchytí vzduchem svištící Vodnářku, má o podobnou zábavu vystaráno. Navíc má více času probrat i absolutní detaily. Sňatky se uzavírají spíš z nutnosti, neb potomek je velmi rychle na cestě, a tak aby se neřeklo, je povolena veselka. Chyba lávky. Po narození potomka Vodnář zjistí, že má vlastně potomky dva, a tak bystře a naprosto intuitivně povolá do zbraně jak tchýni, tak svou matinku, aby ve všem udělaly jasno a naučily Rybičku primárním základům pozemské existence. Tím Rybku definitivně hodí na krk příbuzenstvu a elegantně odletí. Občas se mu ovšem podaří přistát opět na domácí půdě, ovšem čím dál s delšími časovými prodlevami, a tak je pouze otázkou času, kdy jeho přílety budou zrušeny úplně. Ne, že by neměl o své potomky zájem, ale jaksi se mu na ně nedostává čas. Opačně, žena Vodnářka a muž Rybák se u péče o děti a výchovy střídají celkem úspěšně, a pokud zvládnou i běžné manželské krize, můžou se společně propracovat až k onomu kýženému důchodu. Pracovní vztahy jsou ovšem vesměs nemastné neslané. Moudrý šéf Vodnář radši Rybku přesadí sólo nebo k ní preventivně přisadí racionální Panenku.

 

Ryby

* * *

Ryby - Ryby

Tahle kombinace snad ani není možná, a pokud se přesto vyskytne, je to přímo hříčka Vesmíru. Pokud se pán času Saturn dopustil šíleného fópá, že přehlédl nebezpečné přibližování dvou Aquabelek, tak pozve na kobereček samotného Neptuna, patrona oněch Ryb. Dořve ho z Olympu, a ten obě Rybky srovná a vytahá za ploutev a otcovsky domluví přímo do Duše. Dvě Dušinky, dvě naprosto éterické bytůstky, které se rozhodly nikdy nedospět, a to ani omylem, se tady snaží o něco, co vzdáleně připomíná fungování Adama a Evy. Pokud z onoho nechutně živočišného aktu, který se jim čistě omylem přihodí, vzejde fyzický potomek a ne další abstrakce, mají o průšvih vystaráno. Fofrem musí přistát nohami na zemi, a co víc, alespoň z části dospět. Je to sice dřina, ale stane se nebeský zázrak a těmto průhledným bytůstkám se to podaří. Do vínku ono dítko dostane předvídavě od pána Času tři sudičky či dobré víly, přímo mega strážné anděly, kteří nad ním bdí ve dne v noci a postarají se o to, aby ono dítko zdárně prospívalo a rostlo do moudrosti a krásy k radosti oběma rodičům. Ono zvláštní dítě je vesměs velmi nadané umělecky a udělá díru do světa. Má po rodičích zvláštní dar vidět svět jinak a mluvit s bytostmi z nepozemských světů. Astrám ve snu je jeho druhým domovem, a tak není divu, že se kolem něj dějí pořád podivné věci, které znervózňují kolegy k nepříčetnosti. Rybí rodičové fungují svým jedinečným partnerstvím pro ostatní, coby totální mišuge, ale oni ví, že to tak má být. Prostě jejich vztah je výjimečný.