Noc na Svatého Jana 24. Června
Je to prastarý svátek, z dob pohanských Keltů a souvisí s původním Slunovratem.
Křesťané tento zvyk Keltů a starých Slovanů nemohli vymítit přirozenou cestou, tak z něj „ vyrobili“ liturgický svátek druhého nejsvětějšího patrona českého národa..po nejoblíbenějším Václavovi... a to svátek sv. Jana Nepomuckého...a v kalendářích zlidověl jako den kdy svátek má Jan.
Dle starých legend o Slunovratu- který je dle novodobých kalendářů( ne slunečních hodin- přesných a spolehlivých které používali naši předkové na určení Slunovratu)...Slunovrat spadá na pohyblivé datum a je tak buď 21. 6 což se stalo letos, protože se Slunce dostalo toho dne na 0.00 stupeň Raka a nebo 22.6 což se stává běžně,  rovněž u některých roků někdy  i 20. června.... a tak po půlnoci po nastolení Slunovratu se slavil velký svátek síly Matky Země....plodnosti a dobrodiní, které nám činí..spolu s dobrými silami, které tu noc jsou člověku nejvíce nakloněny. Zlé síly tuto noc nemají šanci...protože u Slunovratu Slunce vítězí na Lunou, Den nad nocí, Světlo nad tmou a tak den se začíná opět prodlužovat...tak jako šance... větší přízni životu, růstu, plodnosti a zvelebování...
Protože mám zaveden od roku 1979 znovu letní čas... čarovná noc Svatého Jana nezačíná minutou po půlnoci NA svatého Jana- čili od půlnoci k ránu...
Ale hodinu po půlnoci- protože je uměle posunut čas o tuhle hodinu dopředu..
Traduje se, že Svatojánská noc má čarovnou moc...a že se toho dne otevírají v zemi ukryté poklady, které člověk má šanci najít a získat...jakoby všichni skřítci, elfové i dobré víly a sudičky.. byli tu dobu nakloněny člověku a konali pro něj pouze to dobro---čili dobré skutky.
Dle starých dochovaných legend, které se předávaly z generace na generaci celá staletí, je možno tuto noc provést zvláštní posvátný magický rituál , kdy se prosí síly Dobra- a Matky Země o splnění třech přání člověku a ty se pak do rok a dne splní...
Musí být ale v souladu s Vesmírnými zákony dobra a ku prospěchu sobě a druhým, ne naopak, to se pak obrátí proti tomu, kdo si zkázu nebo neštěstí přeje o této divotvorné noci....
Rituál – postup:
Doma si připravíte větší bílý kapesník, z přírodního materiálu, to je bavlny nebo lnu, nebo lněné bílé plátýnko o velikosti asi 40 x 40 cm, kus lněného nebo bavlněného provázku- bílé nebo režné barvy, svíčku bílou, zápalky, baterku a tři přání napsané na kouscích papíru poskládané pak do čtverečku.
Po půlnoci ( v dnešní době PO jedné hodině v noci ...a nejpozději do ranní kuropění) dne 24. Června – což je svátek Jana... se vydáte s baterkou hledat do lesa, na stráně.... k vodním tokům kapradí( pravé- ne přesličku)... kapradí roste na mokrém podloží a je velké a hutné... přeslička na suchém a je malá a na spodu listů má semeníky- zrníčka, což kapradí ne....
Jak na něj narazíte...tak položíte věci na zem...vezmete svíčku, zapálíte a postavíte na zem ke kapradí tak, aby stála a hořela,... pokojně a v klidu.
Rozprostřete na zem k němu plátýnko.
Pak poprosíte všechny síly Matky Země které jsou práívě otevřeny dokořán, tak jako lesní víly, skřítky elfy a kouzla aby vám byli příznivě nakloněny a začněte obřad.
Vezmete první přání přečtete jej nahlas těmto bytostem kolem vás a utrnete list kapradí a vložíte do papírku přání a položíte na připravené plátýnko. Tohle provedete po třikrát- protože máte tři přání.
Poté poděkujete Matce přírodě a všem dobrým silám , elfům skřítkům a vílám za pomoc a plátýnko svážete do pytlíčku připraveným motouzkem.
Svíčku zhasnete, a vydáte se na cestu domů...
Doma pytlíček musíte dobře uschovat aby jej nenašla po celý rok až dalšího svátku Sv. Jana ani živá duše.... a ani vy sami nesmíte nikomu o co jste žádali říct žádné živé Duši....
Jedině tak se zachová síla kouzel a šance na splnění toho, co je obsahem vymodleným vámi o Noci kouzelné o Noci Svatojánské...
Přeji všem krásné prožitky..bohaté na intenzitu vnímání a hlubokého ponoru do svého srdce a víry...že vše se pouze v dobré obrátí...jak se srdcem otevřeným dokořán... prosíte o dobro pro sebe ..tak i pro ty druhé... a je jedno jestli je to znovunalezení ztraceného zdraví,..početí zdravého děťátka....nebo nalezení opět klíče k srdíčku svého drahouška, který jste nějak...ztratili...
Hm..

A jak na tom budete na den Sv. Jana? přečtěte si v sekci denní horoskopy :-) .... radí *** Večeernice***


 

Beran


Dnes od půlnoci do rána je čarovná Svatojánská noc. Vyrazte se svíčkou na kapradí a přepravte si na obřad tři kouzelná přání. Do roka by se vám měly vyplnit. Nezapomeňte na pouze bílou svíčku, provázek z konopí, bílý kapesníček a baterku, abyste v lese nezabloudili. Nesmíte to ale po celý rok nikomu říct, žádné živé Duši. Jinak kouzlo pomine. Pokud si ale myslíte, že vám kouzla přičarují milion nebo prince z pohádek, jste na omylu. Kouzla působí pouze v rovině Lásky, zdraví a přání Dobra. Pokud máte o někoho strach kvůli jeho zdraví, či si přejete třeba to vytoužené děťátko, tady by Hvězdy určitě pomohly. Nezapomeňte ovšem na letní čas. Že půlnoc je vlastně posunuta o hodinu později. Skřítci i víly naše lidské hodiny nezajímají. Vesmíry Čas je pouze jeden a ten tiká naprosto přesně a spolehlivě. Vyzkoušejte to dnes.
*

BýkNezapomeňte si dnes ráno přivstat a soustředit se pouze na ty dobré a láskyplné myšlenky. Dnes je noc plná kouzel a brána do Vesmíru otevřena dokořán. Protože na skřítky a víly svým zemským naturelem moc nevěříte, určitě vás budou zajímat otázky racionálnější a tak vězte, že s uhrančivě senzibilní Lunou v Rybkách dnes jste se schopni s každým domluvit. Využijte toho náležitě a naplánujete si taky podnětná pracovní setkání, které můžou být průlomovým mezníkem v těchto dnech. Zejména s dalšími Býky a Panenkami. Venuše v Ráčku a tak se na její podporu už tolik spoléhat ve financích nemůžete, ale zato vás jistí skvěle Jupiter z Kozorožce. Pokud byste dnes potřebovali dobrou radu od někoho, kdo dokáže být v adekvátním nadhledu, obraťte se s důvěrou na Váhy Štírky.

*

Blíženci


Luna přešla do tajuplných Rybek a tak vás dostatečně emočně posiluje. Máte den splněných přání, jenom si o ně říct Vesmíru! Dnes od půlnoci do rána je kouzelná Svatojánská noc a tak si ji dostatečně užijte v radosti a pohodě. Síly Matky Země se otevírají dokořán a kouzla nabývají nebývalé intenzity. Lesní skřítci a víly jsou Člověku tento den plně k dispozici a taky nápomocni splnit všechna jeho přání. Pouze ovšem oděna v hábitu světlých myšlenek v souladu Pokory a Dobra. Myslete v tento den na své blízké a snažte se zmaterializovat pro ně ve své mysli to nejlepší. Pošlete to jako váš Dar z této výjimečné noci. Pokud ovšem prahnete po pouze pragmatických věcech a kouzla vás činí naprosto netečnými, máte dnes šanci prosadit se v důrazné komunikaci.

*
RakMyslete dnes na své blízké a posílejte jim dnes při Luně ze senzibilních Rybek pouze ty dobré a laskavé myšlenky. Je kouzelná noc Svatého Jana, tak magická tak divotvorná. Pokud zápasíte třeba s nemocí nebo vám blízký člověk, poproste právě dnes při magických obřadech Matku Zemi o pomoc a všechny lesní skřítky a víly Dobra o zdraví pro sebe a své nejbližší. Pokud nosíte v sobě nějaký vroucný dávný sen a nebyl zatím vyplněn, pokuste se dnes poslat své přání Vesmíru a Hvězdám. Pokud jste sami, máte možnost poslat po větru svou prosbu o nalezení blízké bytosti, která vám je Vesmírem a Akaší souzena. Je šance do roka a do dne ji potkat a prožít tak nebývalé štěstí. Že je to pouze pohádka a vy na sny nevěříte? Vyzkoušejte to a pak pochopíte, proč tradice mají takovou sílu a naši předkové tolik Moudrosti.
*

Lev


Máte jeden z nejlepších dnů, které vám letos Osud nadělil. Je před vámi skvělý víkend a hlavně kouzelná noc Svatého Jana! Poproste skřítky o laskavost! Vytvořte si dostatečný prostor pro své blízké hlavně dnes nezůstávejte sami, zejména v noci. Pokud zrovna drahouška nemáte, je vhodné si jít dnes do lesa začarovat. Chce to pouze svíčku, bílé plátýnko nebo kapesníček a napsat na kus papíru tři přání. Do roka a do dnes by se vám měla vyplnit. Ovšem nesmíte o tom říct ani živé Duši a mlčet po celý rok jako ty Ryby. O vše ostatní se už postarají dobré víly a skřítci, kteří si právě dnes usmysleli každý rok, že přání Člověka jsou dnes na prvním místě. Vyzkoušejte staleté tradice a zmaterializujte dnes pouze ty dobré a laskavé myšlenky. Vesmír a Osud se vám pak určitě bohatě odmění. Uvidíte!
*

PannaDnes vám všechno pokvete přímo pod rukama. Je den Svatého Jana a síly Matky Přírody jsou dnes kouzelně umocněny do nebývalého maxima. Čarujte! Zejména kytičky a okrasné keře vám budou kvést přímo před očima a vonět opojně a intenzivně. Pokud máte nějaká nesplněná dávná přání, zkuste je dnes popostrčit dopředu. Magické obřady jsou staleté a síly Matky Země se dnes od půlnoci do ranního rozbřesku otevírají k dobru a prospěchu Člověka. Je nutno jít pouze do lesa, najít kapradí , utrhnout tři snítka a vyslovit tři přání u zapálené bílé svíčky a poté poděkovat všem Duchům lesa a čarovným silám. Že je to starý obyčej na který nevěříte? Vyzkoušejte pravdivost sami a dejte průchod laskavým a dobrým myšlenkám. Kdo ví, jestli pak napřesrok nebudete s chutí čarovat u sami!

*

Váhy


Máte skvělý den a taky spoustu přátel v něm. Společensky se dnes u vás netrhnou dveře a tak si užijte přízně a popularity. S Lunou v spirituálních Rybkách vám to půjde báječně! Zejména se o vás dnes bude zajímat smyslný Štír a zábavný Střelec. Pokud máte zájmem o akční ale naprosto nezávazný letní flirtík, máte šanci dnes dát vášni zelenou. Nezapomeňte ovšem, že je dnes od půlnoci do ranního rozbřesku noc Svatého Jana a tak i tajná a nevyslovená přání myšlena s velkou intenzitou se do roka a do dne můžou splnit. A tím i naplnit vás Osud. Myslete dnes pouze v dobrých a laskavých myšlenkách a nečiňte nikomu příkoří. Co dnes do světa pošlete, v hojném počtu vrátí. A to v plné intenzitě prožitků. Pokud právě hledáte drahouška milého svému srdéčku, kouzelná noc vám může jej poslat do náruče.
*

ŠtírMáte o zábavu zcela až do ranního kuropění vystaráno. Pouze musíte umět v noci čarovat a vykouzlíte pak divy divoucí v nejednom okouzleném srdéčku. Dle tradic starých Druidů je dnes noc, kdy se otevírají poklady Matky Země. Dle starokřesťanských noc Svatojánská. Je to především ale noc plná kouzel a vyplněných přání. Jenom je třeba je vyslovit od půlnoci do ranního kuropění a nezapomenout u toho na zapálení svíčky u lesního kapradí. Vše dobré a laskavé, které vám v této chvíli projde myslí bude naplněno a Matkou Přírodou požehnáno. Je to prastarý obyčej a má velmi silné kouzlo. Jenom je nutno pro to něco udělat. Váš Osud tak může být dnes naplněn. Že to je na vlnách magie? Kdo jiný než Štírci věří v taje a kouzla a skřítky či dobré víly. Dnes máte šanci si vše divotvorné vyzkoušet na vlastní kůži.

*

StřelecCo dnes neutáhnete na verbální nudli, mít nebudete. Zejména magické. Je kouzelná Svatojánská noc umocněná Lunou v senzibilních Rybkách. Promlouváte ke svému Osudu. Všichni Štírci, Rybky budou na vaší vlnové frekvenci a ní i všechny taje Matky přírody. Pokud váš drahoušek je z onoho znamení máte o překvapení vystaráno. Zejména mezi půlnoci a ránem. Lesní poklady Matky Země se dnes otevírají a vše v mysli dobré a laskavé se dostává do pohybu. Přejte si proto proto pro své blízké pouze to nejlepší a taky s dokořán otevřeným srdcem. Bude bohatě obdarováni Vesmírem a ještě k tomu možná přidáno i něco navíc. Skřítci, elfky i víly jsou dnes nebývale rozhazovačné a Člověka obdárovávají kudy chodí. Zejména ve snech. Myslete na to intenzivně, právě před usínáním.
*

Kozoroh


Den veškerých naplněných přání. A nejenom den ale zejména noc. Starodávná tradice Svatojánské noci dává požehnání od půlnoci až do ranního rozbřesku. V křesťanských obyčejích je to noc Božího požehnání a tak máte tady možnost vyplnit si nějaké dávné přání, nikdy nenaplněné a možná i už zapomenuté. Nevzdávejte se dnes svých snů. Uveďte je právě tuto noc do života a probuďte své vnitřní touhy. Dobré a laskavé myšlenky k dobru ostatních, zejména těch které máte rádi, dostávají dnes požehnání Matky Přírody a tak všech sil Dobra. Lesní skřítci a překrásné víly mají dnes příkaz splnit Člověku všechna přání, která mu jdou z hloubi srdce. Čerpejte z onoho Božího požehnání a vyzkoušejte sílu Vesmíru, Hvězd a Akaši v naplnění svého Osudu.
*

VodnářSkvělý den, kdy máte šanci zažít výjimečné události. Tou prioritní by ale měl být obřad při magické noci Svatého Jana až do ranního kuropění. Nezapomeňte! Síly Dobra Matky Přírody se dnes od půlnoci do rána otevírají s nebývalou intenzitou a tak věnujte svou mysl pouze dobrým a laskavým myšlenkám. Vše ostatní bude vám Hvězdami a Osudem přidáno a budete bohatě obdarování. Zářná bytůstka ze znamení Vah nebo zatoulaná osamělá Rybka si k vašemu srdéčku dnes najdou cestu a vy opět uvidíte noc plnou Hvězd a vyplněných přání. Že takový sen snad ani není možný? Sudičky a dobré víly noci Svatojánské říkají už celé věky že možné to je. Jenom je nutno pro to něco osobně udělat. Nezapomeňte proto na staré obyčeje a dnes se zatoulejte do lesa se svíčkou ke kapradí. Uvidíte divy!
*

Ryby


Dnes je Noc Svatojánská a tak nezapomeňte zajít do lesa na kapradí a vyslovit tři tajná přání. Víly a skřítci jsou už nachystáni a jenom jim svítí očka radostí.
Máte vždy své srdéčko na dlani a tak pro vás není těžké uvěřit, že síly Matky Země jsou stejné jako síly Dobra i Vesmíru. Hvězdy vám dali do vínku velkou citlivost a také nebývalou senzitivitu. Všemi póry v těle jste vylazené jako přirozené antény Hvězd. Zachytit i ty nejintimnější vibrace kouzel a divotvorných rejů, kterými dnes bude noc hýřit od půlnoci až do ranního rozbřesku. Zapalte svíčku a poděkujte za vše dobré co vám jde myslí a pošlete své touhy noční obloze plné zářných Hvězd. Magická síla noci je násobena pro dobro Člověka a vše dobré a laskavé Hvězdám posláno se do roka a do dne naplní. Budiž vám požehnáním vám přeje * vaše noční * Večernice.

 

 

 

 


 

Astrální*bytostOdpovědi

[1] Vědomí
Přiznám se že též dávno jsem se setkal s astrální bytostí, když jsem se v noci probudil vedle postele na židli seděla poloprůhledná bytost a usmívala se na mě... .
Ráno jsem se probudil poštípaný, abych si uvědomil či spím nebo bdím .

Večernice, Tvůj článek je přínosný v tom že mi lidé by jsme si měli připustit celou naší existenci, tedy i tu astrální, pak by mnohé dostalo smysl, a mnoho by ztratilo na významu ...
.
Tato astrální bytost - vědomí, se nemůže vrátit skrz svůj postoj do své dimenze, a tak zůstává většinou "ukotvena" k tomu co poznalo naposled.

Může jít a násilné ukončení života, nebo o lpění na nějaké věci ... .
Neo
Autor: Neo (23.10.2004 11:32)

Večernice
# Zasláno: 23 Čec 2007 17:20
Citát


pokračování mého štrůdlu k Astrální bytosti... z října 2007- zveřejněno na Astrolabu
================================================

[2] šestý smysl

Začnu trochu jinak, jistě si pamatujete na film Šestý smysl s Bruce Willisem. "Vidím mrtvé lidi. Oni ale nevědí, že jsou mrtví."
Myslím, že spousta astrálních bytostí, respektive duchů vůbec nepostřehne, že prošla branou smrti, on to zas tak velký přechod nebo znatelná změna není. Můj názor na tuto věc je ten, že bychom měli těmto bytostem s láskou pomoci, říci jim, že jejich místo už není tady, že by se měli přesunout tam, kde je jejich místo. Ideální je zapálit svíčku, mít otevřené srdce, nemít strach, ukázat jim, že si zaslouží být v Nebi, zpátky u Boha..
Autor: Štěpán (23.10.2004 12:29)

[3] Energie z jiného světa

Milá VEČERNICE !

Velmi mne Váš příspěvek potěšil, ale mohu říct že Vaše příspěvky a odpovědi mě potěší vždycky.
Když jsem byla malá , při sáňkování jsem vylétla ze saní , a další , co jeli za námi, mě přejeli , ...
Viděla jsem sestru, jak utíká pro maminku, ale tak nějak jinak, prostě z výšky, viděla jsem plačící maminku i to, jak mě nakládají do sanitky, jak mě nesou v nemocnici na sál,.. atd..
A já pořád volala, proč brečíte, mě nic není, mě je fajn, ale bylo mi divný, že mi nikdo neodpovídá.
A tak to jde se mnou celý život.
Při operaci jsem viděla babičku, místo půl hodinového zákroku z toho byla komplikace na tři hodiny, já doktorům odcházela a babička mě vždycky přivedla zpět.
Tatínek, který zemřel před 6 lety, mi pravidelně chodí "do snu", a vždycky mi řekne nějaké moudro. A já vím, že se něco semele, ale už jsem na to připravená, vím co říct, jak jednat.
To, co jste viděla, je duše, která nemůže tam ale ani sem, navíc , patrně byla velmi k někomu nebo k něčemu tak fixována, že není ani v "meziprostoru",..
Zdraví ANDROMEDA
Autor: ANDROMEDA (23.10.2004 18:00)

[4] Úvaha

Z výše uvedených odpovědí jsem si zpětně uvědomil jednu zajímavou skutečnost.
Právě v bodu kdy je potřeba rozdělovat tyto polohy jednoty, se ukazuje tíha k hmotné realitě k životu na Zemi, který nedovolí dohlednou pravé reality.

V momentě kdy je tato tíha k hmotné realitě rozpouštěna, dochází postupně k celistvějšímu vnímání existence až nakonec je vnímána jedna existence, a již není nic duchovního, nic astrálního, nic magického, nic tajemného, nýbrž celistvost bytí, která v sobě zahrnuje poznání kterou bytost učinila na své mnohaživotní pouti až k tomuto bodu poznání.

Právě v tomto bodě kdy zmizí iluze, kolem duchovního, astrálního, magického, je možné spatřovat celistvou /duchovní/ vyspělost jedince a když tento prvek bude zřejmý ve společnosti, můžeme mluvit o tzv. "duchovně" vyspělé společnosti.

Z výše uvedeného si též můžeme uvědomit, jaký obrovský potenciál rozvoje nás ještě čeká jako jedince a následně celé společnosti.
Neo
Autor: Neo (23.10.2004 20:34)

[5] Věřím Vám

Vážená paní, Váš zážitek je fascinující a pochopitelný. Sama jsem prožila něco podobného po smrti mého manžela a i dlouho potom. Nikdy jsem ovšem nic neviděla, pouze cítila. Doprovázel mne ovšem strach, co asi není dobré. Když to vše skončilo, ulevilo se mi. Ale do teď nejsem ráda sama doma (po tom, co se tady odehráli "nadpřirozené" věci). Nevěděla jsem, jak to mám zpracovat, co si s tím mám počít.Asi je skutečně nejlepší modlitba.
S pozdravem Zuzana
P.S za případné chyby se omlouvám, jsem "cizinka"
Autor: Zuzana (23.10.2004 21:10)

[6] Zbloudilá duše

Toto je typický případ zbloudilé duše. Pokud by jste mi poslali majlem bližší údaje o místě (zeměpisné a případně i foto místa samého) mohl bych s tím něco udělat, pokud se to ještě o 2.10.2004 vyskytuje. V žádném případě k tomu netahejte katolického kněze, oni zbloudilé dušičky loví pro svoji mocenskou potřebu do svého stáda.
Autor: zizka (23.10.2004 21:33)

[8] Duše - nás sprovázející

Děkuji všem za příspěvky, vidím, že s tím pocitem- a zkušeností nejsem sama.
Pane Žiško, ta událost se odehrála v roce 1980 v Orlové - sídliště Věžáky ( na kopci). Půl roku nato, jsme dostali s manželem družstevní byt a stěhovali se pryč.
Paní Andromédo, mám skutečně dobrý a hřejivý pocit, že mé příspěvky jsou obohacující diskutujícím tohoto fóra.
Ne všechno můžeme říct naplno- jiné komunitě lidí, která je více spojena s "ráciem". Možná, kdyby jsem tuto zkušenost neudělala- byla bych asi možná ateistkou , nebo" nevěřícím Tomášem"...
Tento zážitek mne ale ukázal jiný směr chápání v reálném světě přítomnosti a nutnost uvědomit si větší pokoru k svému osobnímu životu a životu lidí blízkých -svázaných se mnou - čili můj život sprovázející. Byla to silná zkušenost.
Když mi zemřela babička, s kterou jsem byla hodně citově svázána, cítila jsem její přítomnost někdy v bytě- jako kdyby se na mne ! něco-dívalo ". nebylo to znepokojivé ani spojené s tísní, vždy jsem pak zapálila svíčičku a pohladila fotečku babičky , stojící na komodě. Ve snu přicházela pravidelně, a nikdy jsem neměla pocit strachu- spíš úlevy, když jsem se snažila vyřešit důležitý problém- jako by mi naznačovala, že se nemám bát, že všechno " je v pořádku a má tak být", čímž jsem vlastně paradoxně - cítila větší oporu než někdy od žijících - skutečných lidí
.
Přeji všem klidný večer a hezké povídání o poznávání. Pernová
Autor: Večernice (23.10.2004 22:28)

[9] Hezký.

Nazdar Libuše. To bylo hezký. Na vstup Slunce do znamení Štíra jako dělaný. Jasně to řekl Štěpán.

Nám doma taková poloprůhledná paní v bílém chodí po bytě. My jí necháváme na pokoji, nic po nás nechce, nic nám nebere ani nedává. Asi o nás ani pořádně neví, žije ve své vlastní optice. Nemáme potřebu jí odvádět.

Apropo pro Václava Žižku Jana: když odvádím, tak katolickým zpěvem. A duchové přesto chodijó kam majó. Čímž Ti chci dát naději, že nemusí to s každým sacerdos katholikos býti automaticky takové, že duše vodí někam do p..ele.
Autor: baudy (23.10.2004 22:50)

[27] Re:
Oprava posledni vety:


V pripade, ze nekdo na nejakou astralni bytost narazi by podle mne mel zapalit svicku a pomodlit se za onu dusi.
Turquoise.
Autor: Turquoise (01.04.2005 13:07)

Večernice
  # Zasláno: 23 Čec 2007 17:24
Citát


10] Strážní andělé :

Některé moudré vědomí /duše/, tu i po smrti těla dobrovolně s námi zůstávají a bdí nad námi, a pomáhají nám jít tou správnou cestou k našemu naplnění... .
Jsou to naši strážní andělé... .

Tak jak nás zde na Zemi provází životem nějaká moudrá bytost ve kterou máme důvěru a oporu, tak i taková moudrá bytost - vědomí nám pomáhá, neboť i astrální svět je naší součástí a doplňuje naší celistvost.
V mnohém je zrcadlově podobný našemu vědomému /duchovnímu/ vyzařování lidí na Zemi, a jak vidíme ze svého okolí, je potřeba občas pomoc najít vhodné řešení - cestu.
Neo
Autor: Neo (24.10.2004 08:36)

12] Andele

Od kamaradky jsem dostala knizku Leciva sila andelu od Doreen Virtue, ktera je psychlozkou s jasnovidnymi schopnostmi. D. Virtue tvrdi, ze se andele inkarnuji do lidskeho tela a ona s nimi i pracuje, coz ji zpocatku velice prekvapilo, ze neco takoveho vubec existuje. Tyto lidi ( andely) rozdeluje do ctyr skupin; hvezdni lide ( popisuje jejich vzhled a chovani), inkarnovane elementarni duchy ( Kelticky puvod, zrzave vlasy, svetla plet, svetle oci), inkarnovani andele a takzvani Walk- ins. Walk-ins prebira telo druheho cloveka ( Walk- outs),ktery sve telo opustil pri autonehode a pod., dale po "domluve" s clovekem, ktery chce sve telo opustit a odejit do vecnosti.Je to nesmirne zajimava kniha, mela jsem skutecne pocit,ze tato zena vi o cem pise a jeji zazitky z praxe jsou opravdu skutecne, i kdyz mi to obcas vyrazelo dech.
Autor: Pavla A. (24.10.2004 14:34)

[15] Pro Žižku a Večernici

Ta kniha se jmenuje: Die Heilkraft der Engel.
Mam vsechny knihy, ktere vlastnim pouze v nemcine a o ceskem kniznim trhu nemam poneti, jelikoz neziji v ceske republice. Nastesti mam internet, ktery mne s ceskymi lidmi a jejich myslenkami spojuje.
Autor: Pavla A. (24.10.2004 18:52)


***
Pane Žižko,
nevím jestli měla moje jmenovkyně na mysli stejnou knihu, nebo nějakou další, ale mám zkušenost s knihou od Doreen Virtue Pozemští andělé (průvodce pro vtělené anděly, elementály, vesmírné bytosti, nové duše a zasvěcené). Je opravdu hodně zajímavá, i když asi někdo bude informace v knize uvedené "dělit dvěma i více" ). Pro zajímavost na astrologickém fóru: zasvěcení, tedy duše, které v minulých životech prošly rituálem zasvěcení do některé z tajných nauk, v tomto životě nápadně často projevují zájem o astrologii, duchovní léčení, jasnovidnost, výklad karet a podobně. Další zajímavá kniha od této autorky je Léčení s vílami, kromě jiných zajímavých názorů pro mě zcela novým pohledem nahlíží na ochranu životního prostředí. K oběma knihám byly vydané sady vykládacích karet, běží tu současně diskuse na toto téma a tohle je zajímavost pro doplnění. Stojí určitě za to vyzkoušet položit stejnou otázku klasickým tarotovým kartám a třeba těmto od D.Virtue, krásně se doplňují a ukazují pohled na věc z jiné strany.

Paní Večernici bych chtěla říci,

že mám podobné opakované zážitky s vnímáním duše zemřelého člověka, ne sice vizuální, ale přesto velmi živé. Poprvé se se mnou takto přišel rozloučit můj dědeček, ke kterému jsem měla velmi blízký vztah, první noc po své smrti, o které jsem ještě nevěděla. Potom jsem jeho blízkost měla možnost zažít ještě několikrát a teprve díky takovéto komunikaci jsem plně pochopila, jak hodně mě měl a stále má rád. A jeho "objetí" v době mého třetího těhotenství, kdy láska prostoupila celou mou bytostí včetně dosud nenarozené dcerky, patří k nejsilnějším zážitkům mého života.

Je pravda, že k takovým zážitkům patří strach a pochybnosti o správnosti vnímání. Zažila jsem hodně zvláštní věc (při konstelaci Pluto na asc. opozice Slunce na dsc.) na jednom hřbitově v severních Čechách, kdy jsem intenzivně cítila duši, která nedokázala odejít. Byl to zřejmě mladý muž, který zemřel při autonehodě (doslova jsem viděla levou zadní část nákladního auta, občas se mi o tom ještě zdá), a zůstala po něm žena a dítě, nevím určitě, jestli už narozené, každopádně jeho pocit zoufalství a odpovědnosti vůči nim jsem si prošla spolu s ním. Byla jsem dost vyplašená, naštěstí mi pomohl kamarád a společně jsme se mu pokusili ukázat cestu vzhůru a také možnost navštívit rodinu. Uvědomila jsem si, jak málo člověk o těchto věcech ví, a jak se cítí bezradný, pokud se na něj "někdo" "obrátí o pomoc". Citlivost člověka způsobuje, že je "osloven" zřejmě z nedostatku příležitosti kontaktovat někoho jiného, proto by mě moc zajímal názor ostatních, kdo máte podobné zkušenosti, co se dá správně v podobné situaci dělat.
Děkuji Pavla B.
Autor: Pavla B. (24.10.2004 17:35)

[19] Můj příspěvek

Nemůžu jinak než se také připojit k téhle zajimavé diskusi.
Jezdíme na chaloupku na Valašsko, která je po mých prarodičích. Po rekonstrukci půdy cca před 10 lety se některým dospělým začal v noci zjevovat duch-všem stejný.
Když se zjevil mně, probudila jsem se velkým chladem. Otočila jsem se a viděla menšího pána v černém obleku a klobouku. Vůbec jsem se nelekla i když ta situace byla úplně živá a řekla jsem mu běž pryč. Odešel. Já jsem se nebála, až ráno mě z toho otřepala zima. Později jsme se shodli s více členy rodiny na úplně stejné postavě, až na to, že jsme měli každý jiné pocity.
Začali jsme pátrat o historii domu a zjistili velmi zajímavé věci. Nicméně máme chaloupku rádi, je nám tam dobře a když na ní zveme své přátelé, říkáme jim "bydlí tady s námi duch, ale nic Vám neudělá".
Přeji všem krásný den.
Autor: Zuza (31.03.2005 07:25)

[20] "zeleny muzicek"

Velakrat som sa o astralnych bytostiach docitala v literature a vsade sa pisalo, ze astralne bytosti sa viazu k urcitemu miestu, ktore z tych ci onych pricin nemozu - nechcu opustit.
Mam ale trosku odlisny zazitok. Neviaze sa k ziadnym hektickym udalostiam v mojom zivote, ani k miestu, kde som byvala. Bolo to asi pred 6-7 rokmi, zacal sa mi zjavovat zeleny muzicek /aspon ja som ho tak v duchu nazvala/. Takmer kazdy vecer som ho v sere videla v rohu spalne. Bol malinky asi ako 7-8 rocne dieta, cely v zelenom, na hlave ciapku ako trpaslik. A len sedel "zaveseny" vzdy v rohu spalne s prekrizenymi nohami a hladel na mna. Dcera, s ktoru byvam nevidela nic. Tento zeleny muzicek vsak chodil so mnou, ci uz som bola u otca v inom meste alebo u kamaratky na chate. A nik ho nevidel - sem tam poculi len kroky a nic. Videla ho okrem mna len jedna moja kamaratka. Kedze som jej rozpravala, ze nemam prave najprijemnejsie pocity, niekolkokrat nahlas povedala, nieco na ten sposob, aby isiel prec a dal mi pokoj. A on, asi po roku naozaj niekde isiel prec, zmizol a viackrat som ho nevidela.
Neviem, ci to bola astralna bytost, alebo co - ci kto to bol, ani co chcel, nemala som nikdy odvahu prihovorit sa mu.
Poprosim o nazor, pokial niekto sa stretol s niecim podobnym.
Autor: Ada (31.03.2005 13:48)

[23] bytosti

Většinou bytosti na sebe berou podobu takovou, aby ti, kteří je mají uzřít nebyli vyděšeni. Jsou někteří lidé, schopní ustát skutečnou podobu bytosti.

V každém případě je třeba zachovat klid a položity základní otásku - KDO JSI? Pak se optat - CO TĚ KE MĚ PŘIVÁDÍ? Mnohdy si chtějí tyto bytosti prostě pokecat. Jsou bytosti, které si dělají rádi srandu - taková se třeba vydává za Kristusa - a lidé, promoření křesťasnskou ideologií jsou z toho auf že je oslovil kristus nebo jošua. V takovém případě je třeba zachovat chladnou hlavu a položit pár kontrolních otázek. I kdyby to byl skutečně "on", jsme si všichi rovni. Podle mě je to ale umělý objekt - "egregor", vygenerovaný za 2000 let usilovnou činností jistých mocenských struktur.
Autor: zizka (01.04.2005 08:57)

[24] pan zizka

No, dakujem, pan Zizka. Casto sa mi stava, ze v tichu pocujem kroky, ale nikoho nevidim, ze zahliadnem kus bielej alebo ciernej latky a ucitim vonu kvetov. Z toho vsetkeho viem identifikovat len svoju mamu, ktora zomrela pred 14 rokmi. To vzdy, ked ucitim vonu fialiek. Ked zomrela, nebola som pri nej ale cely vecer som vsade citila intenzivnu vonu fialiek a aj teraz sa to obcas stava.
Ale konkretnu bytost celu, s jasnymi konturami, som videla len vtedy. Podla vas to bol umely objekt..neviem, viete nieco blizsie o takychto objektoch, za akym ucelom nas navstevuju, ako boli stvoreni, co chcu..ci si tiez len robia srandu?
Vopred velmi dakujem za odpoved.
Autor: Ada (01.04.2005 11:55)

[26] Re:Astralni bytosti...

Dobre odpolede,

pred nekolika lety jsem narazila na velmi zajimave knihy od Karla Weinfurtera. Napsal za sveho zivota mnoho knih s okultni tematikou a jeho kniha "Okultni sily lasky" mne velice zaujala (koupila jsem ji pred par lety v knihkupectvi
Večernice
   # Zasláno: 23 Čec 2007 17:28
Citát


[26] Re:Astralni bytosti...

Dobre odpolede,

pred nekolika lety jsem narazila na velmi zajimave knihy od Karla Weinfurtera. Napsal za sveho zivota mnoho knih s okultni tematikou a jeho kniha "Okultni sily lasky" mne velice zaujala (koupila jsem ji pred par lety v knihkupectvi Dobra).

V soucasne dobe jsem si chtela koupit od dotycneho spisovatele jeste nekolik dalsich knizek - ale bohuzel autorska prava prodlouzili z 50 na 70 let a proto momentalne jeho knihy krome antikvariatu nejsou tolik k mani...

A s tim mam spojeny zajimavy zazitek. V jednom antikvariatu jsem se zeptala, jestli nahodou nemaji nejakou knihu od Karla Weinfurtera a prodavac mi rekl: "Podivejte se tam do toho regalu, ale skoro jiste tam asi nic nebude". Ja ale mela takovy zvlastni pocit se do toho regalu podivat a zacala jsem hledat alespon jednu jedinou knizku od tohoto spisovatele...A najednou jsem opravdu v tom regalu nasla knihu "Zazraky a jejich vyklad okultnimi naukami"...Radostne jsem zvolala: "A opravdu tu nejaka kniha od Weinfurtera byla!" Prodavac se na mne s prekvapenim podival a jeho prekvapeni bylo jeste vetsi v ten moment, kdy zjistil, jak se ta knizka jmenuje. Jen se rozpacite pousmal a zakroutil nevericne hlavou...

Kazdopadne zpatky k tematu astralnich bytosti...
Ve sve knize "Pameti okultisty" Karel Weinfurter v jedne z prvnich kapitol popisuje experiment, ktery provedl jeste coby student gymnazia. Sam se mimochodem take v teto knize zminuje o tom, ze k okultnim naukam ho vlastne privedl jejich ucitel katechismu (jestli se nepletu). Jako zvidavy mladik samozrejme take chtel spatrit astralni bytost. Pise, ze jestli-ze vice jak 24 hodin (myslim, ze pise 48) clovek sedi (ovsem se stale otevrenyma ocima!) v temne mistnosti tak je skoro zarucene, ze nejakou astralni bytost spatri...

V teto knize svych pameti take popisuje sve zacatky 'flirtovani s okultismem' a omyly, kterych se dopustil kvuli sve prehnane zvedavosti.

Ja osobne se musim priznat, ze po precteni asi dvou kapitol jsem se rozhodla je knihu vzpominek vymenit v knihkupectvi za jinou. Par dni po precteni te kapitoly o astralnich bytostech - jsem byla velice nerada probudit se v noci a divat se (by i jen par minut) do tmy...

V pripade, ze nekdo na nejakou astralni bytost narazi by podle mel zapalit svicku a pomodlit se za onu dusi.
Turquoise.
Autor: Turquoise (01.04.2005 13:03)
zizka
Člen
    # Zasláno: 23 Čec 2007 23:35 - Změnil/a: zizka
Citát


Nehmotné bytosti jsou různého původu. Namátkou - jsou to bytosti předlidské (které obývali zemi před živočišným druhem lidí, pak všelijak uvízlé lidské "duše" a v neposlední řadě mimozemské entity ale můžeme to být my sami - tzv. náš anděl stážný, jinými slovy naše vyšší JÁ, které se nějakým způsobem projevuje. .
Večernice
   # Zasláno: 24 Čec 2007 00:02
Citát
Zdravím vás Václave...a vítám na svém fóru...

jo a nejlépe to dokázala zjisti naše kočka...neb vždy se koukala a honila za něčem co jsem neviděli..


ataky náš Bobešek,,papušek...který spal jak dudek v klecince..a najednou zařval a vylítl jak střela ven - mel dvířka klecinky otevřeny( jak šílený) a vletěl si ke mně na rameno a tam se tupul k uchu a " syčel" na něco...

no to jsou věci..mezi nebem a zemí...které prostě " žijí s námi duelně...
 

Večernice
 


30. duben

Valpužina noc * noc sabatu * svátek čarodějek
 

S datumem 30. dubna se pojí dávný pohanský svátek Valpugy- pohanské kněžky, dle kterého vznikl pak název Valpužina noc, (Valpugina noc) kterou si poté křesťané spojovali s dnem, který patří rejům pouze temných sil ženského rodu- zlým Čarodějnicím . Ona tradice v našich zemích pak zlidověla v názvu Sabath. Od pradávna se věřilo, že jsou mezi Nebem a Zemí děje, které lidská Duše nemůže pochopit rozumem, ale pouze srdcem a něčím navíc. Číslo 30 má i v Kabale zvláštní místo, neb je spojeno s principem trojky velmi silného abstraktního vnímání a nuly- symbolu všeho nekonečného a to bylo vždy pro obyčejný lid něco čarovného. Odsud byl pak krůček k pověstem i pověrám, zvykům a tradicím, které zakořenily hluboce v povědomí národů a jejich krajových obyčejů. Třicítka ve spojení s hlubokou mystikou čísla sedm, které vzniká spojením 30 dne a 4 měsíce do 34 je dle Kabaly šifra Stvořitele Země a života na ní. Je to číslo znovuzrození a obnovy všeho živého, které tak opět znovu vstává z mrtvého. Je to symbol Vesny - Jara a tady tak vyrovnání sil dobra a zla. V tento den zlé čáry z podsvětí musí předat svou vládu definitivně dobru a Životu. Na Valpužinu noc se vyrovnávají síly vzduchu, vody země a ohně do magického působení nového počátku cyklu. Ženský živel, což je symbol živé vody, je tady dle starověkého matriarchátu posílen. Věřilo se, že v té době síly zla a temnoty se převtělují do vzduchu v podobě čarodějnic létajících na košťatech, které se slétají na jejich posvátný vrch konajíc obřady k posílení vlivu zla- což je Sabath. Ovšem v rámci rovnováhy dobra i zla, síla Matky Země – symbol hmoty- neb „ z prachu byl Člověk stvořen a v prach se obrátí“...je posílen toho dne životodárný oheň bájného Stvořitele, který jediný je schopen opět „ rožnout“ nový život a tak spálit staré na popel do nicoty. Proto se všude zapalovaly této tajuplné magické noci na mezích ohně a tančilo se kolem nich a prosilo o ochranu síly světla a země, o bohatou úrodu, zdraví a plodnost žen i zvířat...Letos připadá Valpužina noc na Lunu ve Vahách, která bude právě této noci spojena s Černou Lunou. Jakoby to byl otisk něčeho významně mocného zejména pro ženy. Ve skutečném spojení Světlé Luny ( symbol matky a emocí ) a Luny Černé ( symbol pokušení a nástrah) do rovnováhy. Je tady opět významně podtržen symbol žen. Rovněž jedinečný je otisk z Hvězd v podobě Posla šesticípé Hvězdy krále Šalamouna. Onen bájný Hexagram pod symbolem mystické 3 bude ve tři hodiny nad ránem tvořit právě z počátku ohně Berana( symbol Duše této čarodějné noci z AS), početí nového - 6 planet ( Luna, Jupiter, Venuše, Saturn, Pluton a Neptun)...sepnutých ve spojení, přes živel ohně a vzduchu. Což je princip rovnováhy sil od Stvořitele a Matky Země- v rámci symbolu posvátného šestiramenného trojúhelníku. Opět symbol vizionářské trojky. Lze taky si onen symbol Hexagramu vytvořit řazením šesti svíček do onoho šestiramenného trojúhelníku a doprostřed dát sedmou svíčku sólo v ukotvení, čímž vytvoříte magický otisk symbolu 34 a 7. Soustřeďte se na své přání a vizualizací hleděním do ohně svíček si zmaterializujete toto přání do budoucnosti... Dle tradic vodě patří barva zelená, zemi žlutá, vzduchu modrá a ohni červená. Proto dívenky a ženy ze znamení Raka, Štíra a Ryb by měly zapálit večer svíčku zelenou, ze znamení Býka, Panny a Kozorožce žlutou, ze znamení Blíženců, Vah a Vodnáře modrou a ze znamení Berana, Lva a Střelce červenou. Pokud zrovna ke svému Sluníčku ze Zvěrokruhu onu barvu svíčky nemáte, zapalte svíčku bílou. Je to barva pokory a víry ve svou ženskou sílu. Svíčka by měla být dost velká, aby hořela až do rána a měla by stát u hlavy postele, aby s vámi mohli komunikovat Andělé i vaši předkové. Sny této noci jsou zvláštně prorocké a právě v nich můžete spatřit jasně svou budoucnost. Nebo tady dostat odpověď na to, co vás trápí. Pokud budete se srdéčkem otevřeným pouze v dobrých myšlenkách usínat s takovým dotazem v mysli, Čarodějná Valpužina noc vám jistě dá odpověď...Krásné létání ve snech – milé Čarodějky
 


 

Magické datum 7.7.2007

Odpradávna lidi byli přitahovaní k výjimečným číselným kombinacím v určitých datech, které je svou zvláštností doslova fascinovali.

Naposledy to byly datumy 9.9.1999 a 22.2.2002. V prvním případě šlo o poslední silné magické datum končícího století a tak se svatbami se doslova roztrhl pytel. Byl tady ovšem dominantní materializmus a vesměs dávána přednost rozumu před emocemi.
U prvního magického datumu nového tisíciletí byla na prvním místě naopak abstrakce a důvěra v něco nadčasově mystického. Tady rozum dostal dokonale na frak a emoce zelenou.
Datum s třemi sedmičkami je ovšem naprosto jiné kafe. V tarotových kartách představuje sedmička Kočár odjíždějící do dálav. S podtržením dvojky z tisíciletí je to odjezd v požehnání slovíčka MY- čili odjezd v duelu. Neboli počátek nové etapy v životě. Navíc pod cejchem dvou strážných Andělů a to dvou nul.
Tenhle datum se skvěle hodí jak na svatby tak na početí všeho nového v mysli, coby definitivního rozhodnutí. Pokud potřebujeme najít v sobě odvahu na start k něčemu závažně osudovému, naplánujme si jej právě na tento mystický datum. Je více než pravděpodobné, že důkladným soustředěním se na to co chceme tento den změnit se nám podaří do života zařadit vše, po čem dlouho a intenzivně toužíme. Tento výjimečný datum si volí lidé na sňatek vesměs trochu extravagantní nátury, jako Vodnáři, Střelci, Váhy nebo Lvíčci a rovněž lidé, které přitahuje ze Zvěrokruhu nejvíce tajemno jako Štírci, Rybky, Blížence a rovněž Vodnáři. Věří, že sňatkem vážou k sobě osoby osudově jim předurčeny. V tomto výjimečném datu je rovněž silně zakomponována láska, emoce a cit. Děti tento den narozené budou mít hluboké sociální cítění, budou talentované , zejména hudebně a umělecky, rovněž je tady výrazný cit pro ladný pohyb a na neposledním místě nezapomeňme jejich zájem o vše tajemné a esoteriku. Není divu. Vždyť ono magično jim bylo předáno do vínku třemi 7- sudičkami v tento magický den.byl jim dán do vínku při narození magický den. Pouze finance jako dar z Vesmíru jsou tady poměrně slabě zastoupeny. Sedmička je rovněž starými mystiky považována za číslo štěstí. Když je v datu trojnásobně zastoupena-jakoby k nám přišlo štěstí třikrát. Pokud si jej vybereme za datum početí potomka, jdou k nám zpět naši předci, kteří nás velice milovali a byli nám za života velkou oporou. Pouze čekají, jestli jim přes magické datum 3 sedmiček dáme šanci se vrátit zpět. Toto datum má výrazně silný ženský náboj a tak je výzvou toho dne právě pro ženy. I když muži si u něj rovněž přijdou na své. Dalo by se tedy s notnou nadsázkou říct, že ženy tady budou rozdávat osudově karty na stůl a jsou tak pevně strůjci oněch příznivých a navíc i velmi originálních změn. Je tady převaha planet v živlu tradičně přisuzovaném ženám. Šalamounsky z toho vyplývá, že tady platí naprosto v plné míře ono známé řčení: Muž je sice hlavou rodiny, ale žena je krkem, který tou hlavou hýbe. A o tom tento sedmičkový datum je.
O síle ŽENY a schopnosti využít ryze ženským stylem všechny šance mystického dne doslova až na dřeň. Pokud příští rok na 1. Apríla nebo na Velikonoce k vám zaklepe čáp, měla by to být z valné části u slunečních znamení Raka, Štíra,Rybek holčička, u znamení Berana, Střelce a Lva zase klouček. Shrnuto a podtrženo ono mystické datum třech 7 je datumem v prvé řadě velmi plodným na početí všeho co počneme se srdcem ale pouze otevřeným dokořán. Tady jde ochrana našich strážných Andělů přes známé sudičky Vesmíru naprosto v pohodě. A je jedno jestli to co počneme s důvěrou a láskou bude nové dítko, nebo nové dílko v podobě startu do společného života s tím báječným drahouškem k zulíbání. Nebo taky definitivním završením určité etapy v našem životě a nastolení nové a to naprosto v čemkoliv. Kupříkladu tento den je vhodný k radikálnímu skoncování se všemi berličkami na kterých jsme závislí. Například cigaretách nebo vystávání večer před lednicí a mlsáním. Je velká šance, že zmobilizováním pevné vůle pod ochranou 7 vše i dodržíme. Výsledek by na sebe neměl dlouho čekat a radost pak bude umocněna trojnásobně jako ta mystická sedmička tohoto pozoruhodného dne.
Dnes jsou tak šance Vesmíru otevřeny pro všechny dokořán...