Tvé znamení Tvé znamení

Tvé znamení

 

Charakteristika znamení

 

Beran

 

Beran je impulsivní, přímočaré, bystré, družné ale rovněž velké naivní dítě Zvěrokruhu. U dlouhodobých vizí jej žene kupředu spíše zvědavost, než houževnatost. Berani žijí energii Marse, což je přítomností, o budoucnosti nepřemýšlí. Jejich životním krédem je činorodost a akčnost. Beran je největší umíněnec z celého Zvěrokruhu. To co sám chce, je jediné správné. Nesouhlasit s ním je vyhlášením osobní války. Změní se šmahem na gladiátora v plné polní a nemáte jinou šanci, pouze tasit zbraň. Vše ostatní je předem vyhozená energie. Z Beranů jsou nejlepší vojevůdci, skvěle se prezentují v armádních složkách, jsou vynikající sportovci, právníci, stavitelé ale rovněž manažeři- žraloci. Bohužel, málokdy se dokáže poučit ze svých chyb. V milostném tokání bývá Beran žhavě aktivní a výživně vynalézavý.Ve vztahu je citlivý a zranitelný. Jestliže se zamiluje, jde bezhlavě za svým srdcem jako kamikadze. Berana okouzlují vodníci, ale pro dlouhotrvající vztah je vhodnější drahoušek z ohně Střelce nebo Lva. Vyhnout by se měl Vahám, kterými je uhrančivě fascinován, ale na které pravidelně dojíždí.

* * *

Býk

Býk je jak oáza pohodlí uprostřed Sahary, nebo pěti hvězdičkový hotel.
Luxus, krása, umělecké nadání a kultivovanost Venuše, ale taky hamižnost a zatvrzelost Harpagona. Tato směs opojného pižma Šeherezády se snoubí s jádrem poctivé nátury, která si velmi dobře umí spočítat, zač je čeho loket. Býk v rodině drží kasu. Hodí se na post bankovního ředitele, realitního makléře, či podnikové účetní. Jsou vyhlášenými gurmány a z jejich řad fungují světově proslulí šéfkuchaři celebrit. Mají vkus, jsou znalci umění a fascinují je starožitnosti. Do vzácných kusů vkládají peníze, neb majetek coby pojem, uznávají jenom ten, na který si můžou šáhnout a říká jim pane. Abstrakce je pro ně podezřelé slovo, které jsou ochotni skloubit s Picassem a ne s akciemi na nějakém papíru. Právě společný majetek, ke kterému se často propracují výhodným sňatkem, je nakonec tím kouzelným proutkem, který zažehná manželskou krizi. Jsou požitkáři, tudíž by si neměli vypěstovat závislost na hustějším poflakování před naditou lednicí. Rozumí si s Raky, znervózňují je Štíři a k infarktu se propracují se Lvy a Vodnáři.

* * *


Blíženci

Rtuťovití představitelé bystrého a inteligentního Merkura jsou nasoukání do role věčně rozevlátého Prométhea. Učí se rychle a jejich předností je akční improvizace na místě samém. Mají dar řeči, která se ale může lehce přetavit na prázdnou užvaněnost. Je pro ně občas hustě obtížné zkrátit dlouhá souvětí na pouze holé věty. Ty racionální. Jsou skvělými baviči a tlukoucím srdcem každého večírku. Vynikají jako mluvčí firem, personální vedoucí, estrádní umělci, sportovní komentátoři, kterým říkávají kolegové láskyplně kulometčíci. V roli obchodníků jsou schopni prodat i ležáky, z kterých už čouhá mech, kapradí a pampelišky. Mají schopnost rozdělat padesát věci najednou, mít o každé přehled a to naprosto přesný, ale dokončit započaté je pro ně kolikrát nadlidský problém. Chybí jim trpělivost a schopnost soustředit se na podstatné. Tím výživně znervózňují zejména Panenky a Kozorožce. Pokud se tyto Hvězdné vzorky pohybují v roli jejich drahoušků, je málo pravděpodobné, že se společně propracují k důchodovému věku. Zato báječně si rozumí s Váhami a rozběhanými Střelci.

* * *


Rak

Rak je narozen pod patronací Luny. Emoce hýbou jeho životem hustě a výživně. V jeho nitru tluče láskyplné srdce, které miluje svůj domov, svého manžela a své děti. Jsou na prvním místě jeho priorit. Co je pro vás to nejlepší, ví ovšem nejlépe on sám. Vzepřít se jeho diktátorským požadavkům chce notnou dávku osobní odvahy. Funguje tak celoživotně v roli i cukru a biče. Má hluboké sociální cítění, rád doma kutí a miluje ruční práce. Jeho domov je vyšperkován starými alby a drobnostmi po babičce, které s láskou ošetřuje a vypráví o ní dětem, až se propracuje do dob ranného středověku. Má v duši moře trpělivosti a nadání předávat druhým poznání. Je skvělým kantorem, sociálním kurátorem, řádovou sestrou, či lékařem bez hranic. Ze svého partnera si úspěšně vyrobí modlu a časem visí na něm jak na věšáku. Fixační tendence pak rozprostírá postupně na všechny členy rodiny, takže posléze největším problémem je pro něj ustřihnout pupeční šňůru od dospělých dětí a nemontovat se jim do života. Skvěle si rozumí se Štírky, nesnáší Váhy a s despektem přehlíží Střelce a dle něj šílené Vodnáře.

* * *


Lev

Právě jste se propracovali ke královskému majestátu Ludvíku XIV. Jestli o tom pochybujete, máte smůlu. Král Slunce vás přehlídne jak ty družstevní lány a odkráčí středem. Dlužno říct že arogantně a bez skrupulí. Mezi jeho královské vlastnosti patří velkorysost, statečnost, štědrost a loajalita k podřízeným. Pokud dlouho netleskáte výčtu těchto báječných vlastností, přetřete si zrak! V minutě se promění v rozzuřeného predátora, kterému jděte moudře z cesty. K jeho oblíbeným činnostem patří se poté jít zavřít do truc špeluňky, kde rád zkamení v těžce uraženeckém demu. Pokud už máte oné exhibice dost, uvařte knedlo- vepřo -zelo. Tohle je spolehlivě vytáhne opět na světlo Boží a nahodí do primární použitelnosti. Bude z něj zase uvrněný kocourek, nebo mazlivá kočička. Je mazaný a chytrý jako opice. Rád se chlubí a předvádí v roli oslňujícího módního tvůrce, nebo oslňujícího akčního svůdce. Vše jiné, než vedoucí funkce, je pod jeho úroveň, ke které se časem úspěšně - prořve. Rád pobývá ve společnosti zábavných Vah a Střelců, přehlíží Vodnáře a Býky. Na Štíry je obzvlášť hustě alergický.


* * *


Panna

Solidnost Panenek je pověstná. Na rozdíl od permanentně rozvířených Blíženců, je tady Merkur pevně uvázán pouze do striktně mentální logiky. Rychle se dokáží přetavit do role malicherně klevetivých sucharů, z kterých hustě kype žabomyšnost, nasoukaná do pocitů všech křivd světa. Tohle je jejich speciální kladivo na čarodejnice, které spolehlivě utluče nadějný vztah. Pro ně není problém odchytit partnera, ale udržet si jej. Dlužno říct, že kdo včas umí vypnout uši a mávnout rukou nad jejich nářky o naprostých prkotinách, má vyhráno. Dostane od Nebes toho neobětavějšího drahouška, který jej okamžitě adoptuje a bude o něj pečovat jako o to dítko vlastní. Pro svou loajalitu vůči chlebodárcům jsou jim svěřeny i tajné záležitosti firem a tak fungují jako strážci zavedených značek či chráněných receptur. Dbají na důslednost a přesnost, takže jsou skvělými pedagogy a vychovateli. Jejich zálibou je zahrádka, byliny a zdravý životní styl. Nezřídka fungují v roli jeho průkopníků. Do úsměvu si pravidelně vletí s ohnivci-rohatci Zvěrokruhu a s leklými Rybami. Rádi pracují z Býky a druží se s Váhami.

* * *


Váhy

Nenechejte se zmást příjemnou fasádou těchto charismatických a kultivovaných bytůstek. Pod slupkou něžnosti a rozmarnosti je dobře zamaskovaná bystrá hlavička, která přesně ví co chce, za kolik to chce, proč to chce a zejména kde se k tomu určitě dorve. Váha má železnou vůli s pěstí v sametové rukavičce. Její Venuše je přetavena do uhrančivé Mata Hari a přesně ví, na které vaše slabé místo má zabrnkat. Vize je její rodnou hroudou a ví Bůh sám, Svatí i Rohatí, že je v tom mistr Zvěrokruhu. O její kráse se napsaly tuny románů a zástupy ctitelů leží dosud zkamenělí v prachu. Je si toho dobře vědoma. Na její dveře se tak pouze klepe. Její smysl pro tvary, kultivovanost, krásu, ladnost pohybů a schopnost vidět vše v barvách je pověstný a tak ji najdeme ve světě kumštu, módy, designu či architektury. Má silně nastaveno vnímání fér-play mantinelů. Exceluje v roli arbitrů, právníků nebo smírčích soudců. Nic nemůže více vytočit Váhu, jako přehlížení jejich zářných kvalit. Chvalte ji a bude vám zobat z ruky. Jinak bude malicherná, vztahovačná a pro vztah fakticky nepoužitelná. Skvěle to s ní umí Lvi, Štíři a Střelci. Dojíždí na Berany a Raky.

* * *
 


Štír

Plutona nám astronomové plebejsky sundali z planetární soustavy a degradovali na trpaslíka. Chyba lávky! Mars, Štíry rovněž vyjadřující, se pouze chechtá v pozadí. Štír je žijící legenda. Nůžky jeho vnímání jsou rozevřeny do propastí hlubin pekla Duše, nebo Božské blaženosti. Mezi tím je prázdno a nicota. Celý život osciluje na tenké niti vnímání Nirvány nebo Prokletí. Jeho typické černo-bílé vidění občas vidí rudě. Je to jeho osobní trikolora. Žádné jiné znamení nemá šanci dostat se tam, kde lehce on sesbírá informace. Proto je podezřelý, nenáviděn a proklínán. Má dar intuice Mefistotela i vizí Nostradama. Jeho rentgenové oči vás v mžiku prolustrují. Do naha. On ví. Ale mlčí. A tohle vás vytáčí. Je schopen vyhrabat zlaté vejce ze slupek plebejské povrchnosti. Pracuje v kriminalistice, špionáži, v roli soukromého očka. Je fantastický psycholog a znalec lidských Duší. Když je podveden nezapomíná a neodpouští. Je schopen velké Lásky a oddanosti, ale taky nenávisti až za hrob. Musí mít k protějšku respekt a vážit si jej. Jinak s ním pohrdá, zametá a provokuje svým pověstným sarkasmem. Legraci si dělá ze Lvů, testuje Býky a Vodnáře, vyhledává Berany, Váhy a Raky.

* * *


Střelec

Akčně rozběhaní mustangové na prériích Života mají vůbec problém přibrzdit u svého patrona Jupitera. U svého stálého drahouška pak zcela výjimečně. Jejich rozevlátá zvídavá, bystrá a družná povaha je tím činí nejpromiskuitnějšími vzorky Zvěrokruhu. Vždy radostně přiběhnou, zahvězdí a odběhnou. Jazyky se učí v poklusu a nutno říct, že tady mají talent. Tak jako na pohyb a sport. Stereotyp nesnášení, rádi filozofují, cestují, poznávají nové kraje, lidi a kulturu. Jsou přímočaří, zbrklí, netaktní a diplomacie je pro ně neznámé slovo. V životě nato často dojíždí. Pár slovy řeknou jak vás vidí a je to přesná trefa do černého. Že jste pak z toho na mrtvici, je pouze váš problém. Střelec vás už nevnímá, hrabe kopytem a právě vystřeluje do neznáma. Najdeme je v roli dopisujících cestovatelů, filozofů, theologů, mluvčích podniků, sportovních komentátorů, automobilových závodníků, masérů a učitelů jazyků. Rádi se přou. Občas sklouznou k pokrytectví, mlžení a alibizmu, zejména když je lustruje Štír nebo Panenka. Druží se s ohnivci Zvěrokruhu. Mají výživný guláš ve financích. Býci a Kozorozi pro ně fungují v roli Armády spásy.

* * *


Kozoroh

Starosvětská krása tohoto znamení je pověstná. Saturn tady nešetřil a vybavil své oblíbence železnou vůli, statečností, zodpovědností, loajalitou k tradicím, věrnosti ideálům, rodinnému klanu a vesměs i stálým drahouškům. Kozoroh je železobeton, který ctí řád rodinu a tradice. Je značně konzervativní. Je nasoukán do celoživotní role Angličana, který když má vyměnit po 50 ti letech dýmku, je z toho na mrtvici. Může občas působit jako studený psí čumák obrostlý lišejníkem. Je to pouze maskovací manévr, pod kterým tluče velké, hřejivé a láskyplné srdce. Emoce a Lásku ctí a chová se k ní pouze s respektem. Nenávidí malichernosti, emoční hysterčení, zasahování do soukromí a drby. Je milovníkem a sběratelem krásy a dokonale ji rozumí. Jeho náruživý sexuální apetit vyhasíná minutu před smrtí, často v pozici na koni. Má zvláštní vtah k železu, zbraním, historii, starožitnostem a letadlům. Najdeme jej v roli šéfů, mezi letci, chirurgy, uměleckými kováři, restaurátory či auto prodejci. Miluje peníze, prestiž a vzbuzuje přirozený respekt. Rozumí si s Býky a Berany, respektuje Štíry a Panny, přehlíží Ryby a Střelce.

* * *


Vodnář

Pokud jste vzorky tohoto báječného Exota Zvěrokruhu, * Večernice vám blahopřeje! Je to nejoriginálnější bytůstka, která je zrozena na barikádách čistokrevného jakobínského nasvícení, pevně třímajíc v rukou prapor ideálů o Rovnosti, Bratrství a Svobodě. Je to přísaha na celý Život. Poznatky new age jej výživně facinují a zuřivě je zavádí do života. Život bere jako nekončící párty na lodi Greenpease, kde radostně pomáhá zachraňovat mizející faunu. Je to tažný pták, kterého není problém odlovit, ale nasoukat do chomoutu. Tady vizionářsky zbystří a nenávratně odfrčí někoho opět zachraňovat. Jsou to nejbáječnější kamarádi Zvěrokruhu, čestní s velkorysým srdcem na dlani. Pro všechny. Jako individualita nemáte šanci. Těžce snášejí autority a se šéfy Lvi si brzo vletí do vlasů. Hodí se na svobodné povolání. Fungují v roli novinářů, montérů, lodních kapitánů, misionářů, vynálezců a oponentů konzervativních politických stran. Rádi štěbetají s Váhami, Blíženci a Střelci, nedůvěřují Štírům, panicky prchají od Raků, Panen a Býků. Často končí v dušičkovém skansenu Rybek, kde časem úspěšně zkamení.

* * *


Ryby


Průsvitné éterické bytůstky z vodních světů Neptuna, jsou žijící sci-fi Zvěrokruhu. Zemské a ohnivé znamení je luští jako obzvlášť výživnou křížovku. Jakým šíleným způsobem je zhmotnit a probudit aspoň částečně k životu. Nutno podotknout, že mazaná Ryba, než by přišila o ploutve, včas radarově zavětří a zmizne do svého dušičkového skanzenu. Coby bájná Siréna opět rozsvítí své nebesky krásné oči jako lucerničky uprostřed Svatojánské noci a intuitivně odloví pod pokličku další omámený vzorek. Mají dar jasnozřivost, senzibility a trpělivosti. Fungují v kolektivu v roli hluchých vrb a posledních žijících samaritánů. Jsou báječní psychologové, vyskytují se v sociální sféře, krizových centrech, nebo jako plačky na pohřbech. Jejich život je utkán z fantasmagorických představ a snů, z kterých občas se je snaží odlovit zhypnotizovaný šéf Panna a přimět aspoň částečně k rozumu. Zjistí, že byl tady krutě obluzen a podveden. Jako praktici jsou nepoužitelní, jako kumštýři a umělci nedostižní. Intuitivně vyhledávají Kozorožce, Štíry a Raky, které je časem úspěšně adoptují. A mají pak svatý klídek.
 

* * *

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

* * *

Zvěrokruh a domov

Pojďme si povídat jak nás vidí astrologové přes Hvězdy. Co si sebou neseme do bytečku jako otisk, v čem budeme v pohodě, na co budeme alergičtí. Proč jsme unaveni, máme neklidné sny nebo smutky na Duši...

Každý jsem se narodili v nějakém ze 12 znamení Zvěrokruhu a tak si sebou neseme specifický otisk toho, co se nám bude líbit, v čem budeme v pohodě, nebo na co budeme alergičtí. Dokonce se může stát, že kdo je citlivěji emočně nebo psychicky od Hvězd nastavěn, může po čase mít i deprese nebo i fyzické problémy. Je to jako známe rčení, že všeho moc škodí. Pojďme si popovídat jak vás dle Hvězdného otisku vidí astrologové.


Beran

Je ohnivý živel, patří mu mužská planeta Mars, miluje akčnost a přímost a tak potřebuje kolem sebe prvky které tento princip zajišťují a vytváří.
Má obyčejně rád rudou barvu a všechny barvy pastelové, někdy i výrazně kombinované v jasných čistých konturách. Hodí se k němu spíš hranaté prvky a tak nábytek může mít i ostřejší kontury , výraznější desing. Na stěnách spíš jeden- dva obrazy avantgardy, ale kvalitní, neb si potrpí na pochvalu od přátel, jakýže má báječný vkus.
Je rád, kdy může něčím šokovat, nebo provokovat k výměně názorů a tak obrazy nebo umění v jeho bytečku jsou skvělým tématem na rozproudění žhavě zajímavé diskuse.
Miluje pohodlnou lenošku, neb v ní rád a s chutí usíná. Ta by v jeho odpočivném koutě neměla chybět.
Potřebuje mít pocit změny a tak rád a s chutí inovuje interiér.
Je pravidlem, že není kutilem a tak otázka zařízení podléhá jeho momentální náladě, když se pro něco akčně rozhoduje.
Z tohoto důvodu by mělo být železným pravidlem, že kusy nábytku by měly být lehce doladitelné se stávajícím mottem interiéru.
Citlivě reaguje na severní stranu, kde by neměla stát ložnice. Spíš kuchyň nebo sociální zařízení. V případě, že je odpočinková místnost na sever a tady často lenoší nebo usíná, může se cítit poté více unavenější, nebo trpět nevysvětlitelnou migrénou, i přesto, že lékař neshledá žádnou fyzickou příčinu.
Osvěží jej vůně máty a citrusů, buď ve formě vonných tyčinek nebo aroma svíček, či olejů v lázni.Býk

Býk je zemské znamení, patří mu planeta Venuše, ale stojící pevně nohy na zemi a tak jej nejlépe vyjadřuje Venuše- Jitřenka.
Má rád pohodlí a měkké tvary, oblé teplé odstíny žluti, medu, okru, jantaru, hnědi s výrazným kontrastem bílé barvy.
Potřebuje za každou cenu pocit naprosté útulnosti až labužnictví, vychutnat si pohodlíčko se vším všudy. Miluje krásu a tvary, proto nábytek by měl být kvalitní, pevný a solidní. Nezřídka dává přednost starožitnostem, které s naprosto okouzlujícím vkusem naaranžuje s dokonalým mistrovstvím tam kde přesně vizuálně perfektně zapadnou.
Všechno co je měkoučké, jemné, něžné je jeho parketa, tak i potahy na sedačkách by měly být na dotek velmi příjemné aby se cítil dokonale spokojeně a uvolněně. Jeho královstvím a chloubou je ovšem kuchyně, kde tráví vědomě podstatný kus svého života.
Obyčejně skvěle vaří a taky je i dokonalý gurmán. Kuchyň by měla být výrazným středem bytu, kde může vždy nějak dojít odkudkoliv a mít pocit tzv. pupeční šňůry s tím, co nadevše miluje a to je dobrý pokrm.
Protože je požitkář každým coulem, rovněž koupelna by měla být velká a luxusní s velkým zrcadlem , neb se v ní časem nashromáždí přehlídka nezbytných parfému světových značek.
Vůně přímo zbožňuje. Spíš květinové těžší, s trochou pižma a opia.
Byt by měl být vylazen na východní stranu, nebo jihovýchodní, ke které přirozeně svým archetypem Býci -Jitřenky energeticky inklinují.Blíženec

Je vzdušný živel, rtuťovitý, pořád v mentálním i fyzickém pohybu. Jeho vládnoucí planeta je Merkur, planeta logiky a komunikace.
Z tohoto důvodu je jeho byt vesměs průchoďák pro spoustu přátel, kteří si u něj podávají dveře.
Nezbytnou součástí by tak měla být místnost pro hosty, kde bude dostatek postelí, aby je měl kde uložit.
Protože je obyčejně dvoufázový, jednou v dobré náladě, jednou zase v náladě pod psa, což je jeho slabina, měl by mít prostor ve svém bytě v radostných barvách a rovněž v barvách zklidňujících.
Doporučují se proto dva typy zařízení a to pastelové teplé veselé odstíny oranžové, žluté nebo zelené, včetně veselých malovaných obrázků- pastelů a velké sedačky se spoustou pohodlných polštářů, kde zapadne spokojeně při veselém klábosení s přáteli.
A jako kontrast místnost jednoduchá, bíle stěny, pár plakátů a nástěnka na přišpendlení vzkazů, účelně zařízená, ve stylu pracovny, stůl, židle, bohatě zásobená knihovna a pohodlný ušák na rozmýšlení. Tady ovšem nesmí chybět všechny vymoženosti komunikačních přístrojů, jako televize, hifi věž, počítač a na stole vždy pohodový mobil.
Dobře reaguje i na doplňky z umělé hmoty či syntetických materiálů.
Obyčejně dělá pět věcí najednou a nějakým zásahem prozřetelnosti i dobře. A tak místnost, kde nikdo nemůže a je jeho vysloveným separé je pro něj pro uchování pevného fyzického i duševního zdraví velmi důležitá, na nezbytné dobytí energie, v klidu v mysli, stabilizaci emocí a nálady.
Byt nemusí mít záclony, ale měl by být vzdušný, nábytek pouze účelový, obyčejně postupně doplňován jak je nezbytná nutnost.
Vůně pouze veselé, elektrizující, jako jsou sportovní značky známých firem.
Cítí se dobře tam, kde není vázán povinnostmi šedivé rutiny a může lehce improvizovat.
Byt by tuhle vlastnost měl vyjadřovat právě kontrastem ryze společenské místnosti a ryze soukromého separé. Vyhovuje mu členění bytu na východní a západní stranu. Na východní společenskou místnost, na západní pracovnu a ryzí soukromí.


Rak

Vodní živel Raka, kterému patří Luna vyjadřující emoce, je silně poután na své zázemí a rodinné příslušníky.
Měl by proto si od počátku budovat klasické rodinné sídlo, kde se budou všichni, nejenom on, cítit dobře. A to může splňovat i útulně a domácky zařízený byt.
Pocity spokojenosti ostatní jsou pocity spokojenosti jeho. Jako odraz v zrcadle.
Poněkud starosvětské zařízení částí nábytku není vůbec výjimkou, protože ten báječný stůl po mamince co jsem se všichni u něho jako rodina setkávali, nebo taburetka po babičce je přece tak fantastická a tolik emocí a vzpomínek se na něj vážou.
Rak tedy potřebuje být bytostně spojen se svým domovem a tak citlivě vybírat i vše, co navozuje především klid v Duši a srdéčku.
Žádné ostré hrany, ale oblé, spíš dřevo, hlína, přírodní materiály, len a bavlna, krajky, volány, květinové vzory a kolem teplá barva hnědi, mořské zeleně a tyrkyze v kontrastu s bílou. S kovem šetřit jako se šafránem. Je na něj dost studený.
Zato květiny živé, spojené se zimní zahradou, kde se může uplatnit i kámen hezky naaranžovaný jako relaxační koutek, je velmi doporučován.
Vůně spíš jemné fialky, šeříku nebo planých růží, které stabilizují optimizmus a večer klidné usínání.
Pro Raka je rovněž důležitá kuchyň, tady stmeluje rodinu a tady se vesměs rád s rodinou schází. Měla by být velká a příjemně zařízená domáckostí, včetně dekorací jako je ruční kávo mlýnek po prarodičích, kořenky či dečky od maminky.
Byt by měl být směrován na jih nebo západ a ložnice na tom nejklidnějším místě. Usínat by měl zásadně s hlavou směrující na sever. Bude se tak cítit po ranním vstávání dokonale svěží a odpočatý.


Lev

Další ohnivý živel, kterému ovšem patří Slunce.
Odpočinkové místnosti zásadně situovat na západ nebo severozápad.
Prosluněný byt ve společenských místnostech je zdrojem vitality a zdraví. Jeho byt by měl podporovat tyto energie,aby se v něm přirozeně „ dobíjel“ a tak zůstal v pohodě mysli a nesmutněl, či nebyl jako dokonale leklý komár.
Místnosti by měly být vzdušné, zařízené pár kusy naprosto luxusního nebo velmi kvalitního, nejraději značkového nábytku. Obrazy originály jsou naprostou samozřejmostí.
Stěny spíš bíle, aby nábytek a interiér tak dokonale vynikl.
Materiál dřevo, s kovem opatrně a spíš hodně skla a vitráží. V žádném případě ne syntetické materiály.
Hudba je jeho parketa a tak možnost jí nechat volně proudit jako křoví bytem je velmi žádoucí.
Koupelna je ovšem jeho slabůstkou a tak by měla být zařízena velkoryse, tady nešetřit, s možností výhledu na zahradu nebo aspoň s možností okna, které bude dekorováno živou zelení.
Vůně milují spíš těžší, éterické jako šlechtěné růže nebo orchidej a jsou rovněž nezbytnou součástí bytu.
V koupelně by rovněž mělo být výrazné zrcadlo, velká vana a zaručen pocit dokonalého pohodlí a luxusu.
V ložnici satén, damašek, velká manželská postel, která něco vydrží.
Barvy okrové žluti, medu, královské bordó, kontrasty něžně modré a šeříkově fialové, zlaté doplňky.
Tvary proměnlivé, spíš lehce kontrastní, pokud jde o ložnici, pouze oblé. Jemné nasvícení od spousty lampiček nebo svíček je krásně stabilizuje a dodává pocit klidu do mysli i Duše.
Nesnáší hlučnost, pouze měkkou a kvalitní hudbu i když sami jsou někdy dost hluční. Potřebují aby byt „rezonoval“ s jejich hlasem, aby měli pocit, že vše mají i tady „ pod kontrolou“.Panna

Zemské rozumné Panenky jsou spjati opět s planetou logiky a to Merkurem, ale na rozdíl do Blíženců jsou více stabilní a potřebuji klid na práci i oddych. Ten ve vlastních separé je alfou a omegou stabilizace nervů a vyladění se opět do psychické i fyzické rovnováhy.
Protože rádi kutí a sami si něco vytváří do bytečku, není výjimkou, že kusy nábytku nebo dekorace, výzdoba je jejich ruční práce, na kterou jsou náležitě hrdými.
Nesnáší obyčejně vše umělé, ale naopak přírodní materiál je jejich doména. Napodobeniny, syntetika, kov a plast tak do bytu kupují jen v rámci nezbytné funkčnosti a účelnosti.
Praktičnost se projevuje i v zařízení bytu, kdy nábytek je rovnoměrně ustavěn, aby se dobře ošetřoval, koberce kusové, spíš jako doplněk, závěsy nemusí ale dávají velkou pečlivost výběru kvalitních vzdušných záclon. Ovšem keramika to je jejich vášeň. Kuchyň je směsí přírodních materiálu. Přes dlaždice, textilní doplňky, nábytek z pravého dřeva, ne z imitace.
Teplo krbu je jejich snem a zář ohně, jako doplnění vitality přímo nutností. Je to paradox, ale funguje to u nich báječně. Intimita je to pravé slovo, co si mají ve svém bytečku dopřát.
Barvy přírodních odstínů, milují odstíny heny a taky zralé přírody a rádi mají barvy podzimu.
Mají si dopřát zahrádku, nebo aspoň balkon s kytičkami o které by se mohli denně start, kde by bylo proutěné křesílko na posezení nad čajem z meduňky či lipového květu, před zalehnutím do postele.
Vůně jemné, spíš levandule nebo lesa, jako borovice, smrk či pryskyřice. Ostré vůně nesnášejí neb u nich vyvolávají nervozitu kolem pupíku a migrény.
Domov by měl mít prostor na postupné doplňování vlastních výrobků jak na zeď tak i umístěním do interiéru.
Byt nebo aspoň odpočinkové místnosti, by měly být situovány na západ nebo jihozápad.
Váhy

Je to opět vzdušné znamení, které má ve své symbolice Venuši, ovšem tady noční- Večernici.
Má ráda tajemno a opar jedinečnosti.
Vůně, krása kvalita a barevnost je její doménou.
Miluje mořskou zeleň, tyrkysové odstíny, odstíny malachitu, stínohry achátů, vše nachově rudé, teplé, měkké, pohodlné a osobité. Originály.
Za svůj interiér je schopna doslova utratit i to poslední aby se mohla reprezentovat svým vkusem a taky si jej dosyta užít. Nezřídka si dopřává starožitnosti a taky doplňky stříbra či slitin, jako bronzové sošky, čili kov ji nedělá potíže. Je schopna tolerovat i ostré hrany, které skvěle dokáže skombinovat s oblostí jiných kusů nábytku. Je mistr dekorací a umístění všeho tak, aby jedinečně vyniklo. Těžké závěsy, krajkové záclony, orientální květinové vzory nebo plyš je rovněž v jejím vyjádření pohodlí a luxusního odpočívání.
Je labužník na vše na co oko pohlédne, vše si musí dokonale vychutnat užít dosyta a tak i další místnosti bytu budou dýchat její Duší.
Kuchyň či koupelnu nevyjímaje.
Je vnitřně ovšem dosti starosvětská a konzervativní, což je poměrně paradox, nikdo by to do ní neřekl. Je to jako její malé tajemství.
Nasvícení v bytě musí být proto příjemné, zklidňující, i barevných lamp, či skleněných vitráží jí dokonale stabilizuje. Měla by si dopřát pouze světla tlumené a uvolňující.
Nezbytností v bytě je šatní místnost. Tady velké zrcadlo, kde se může dokonale zkrášlit a vyladit do naprosté spokojenosti.
Vůně orientu a květin jsou její doménou a byt kouzelně provoněný je přímo nutností, Nesnáší pachy a průvan. Byt by měl být situován vhodně na jihozápad nebo západ.
S živými květinami v místnosti kde spí by se mělo šetřit, nebo je nemít vůbec. Je to její zvláštnůstka.
Tak jako velká citlivost na hudbu, schopnost se u ní dostat do vytržení a poté do báječně stabilizující - rovnováhy. Tady se naopak hudba do ložnice velmi doporučuje.


Štír

Vodní znamení kontrastů, jakým Štír bezesporu je, je ovšem pouze kontrastem především v Duši tohoto fantastického znamení. Tady ve vnitřním introspektivu vše prožívá doslova až na dřeň.
Aby byl ovšem schopen vstřebat a vytřídit bohatost těchto vjemů a prožitků, potřebuje naopak byt zařízen v naprosto klidném tónu.
Obyčejně je to štírovská černo-bílá kombinace, mezi kterými pojítkem jsou nutné všechny odstíny teplé šedi. Někdy s doplňky barvy temné purpury. Ne však ortodoxním pravidlem. Ale tyto kontrasty jsou tady nutné.
Solidní a vesměs striktně účelný nábytek. Pohodlný, aby se v něm dobře odpočívalo a rozmýšlelo.
Tak stráví doslova celé hodiny, takže pohodlné velké křeslo s podložkou na nohy je skoro železnou nutností.
Má rád ticho a klid. Šumy a hlasitá agresivněji hudba jej znervózňuje. Někdy proto si ani nepořizuje hifi věž, spíš dává přednost kvalitní televizi, sluchátkům, kde jsou všechny programy, tedy i CD či DVD.
Je poměrně starosvětský a dosti konzervativní. Lpí na věcech. Nerad mění nábytek. Proto by si měl pečlivě rozmyslet, co si do bytu pořídí, neboť se s tím bude těžce loučit a někdy jej tyto kusy budou sprovázet i celý život. Je spíš samorost a samotář.
Knihovna nebo dobře zásobené DVD-CD je jeho snem.
Nejdůležitější místnosti je ovšem ložnice a kuchyň, neb tady vesměs rád přijímá své návštěvy, nejdřív je stylem dokonalého gentlemana pohosti a potom se přesune do ložnice krásně pomazlit. To tuze rád.
Ložnice by měla být tedy luxusně vybavena s velkou postelí a měkkostí doplňků. Přírodní látky, žádná náhražka. Miluje i avangardu ve tvaru postele, není výjimkou kulatá nebo jinak technicky zajímavá. Má problémy s usínáním. Jsou nutné proto hustější závěsy, které dolaďují intimitu.
Reaguje citlivě na Lunu! Žaluziím se ovšem raději vyhne.
Čistý vzduch při spaní a pocit volnosti na čakře srdce při nadechnutí, je u něj velmi důležitý Pro stabilizaci emocí. Proto netrvá na vůních v bytě. Pokud je zvolí, tak jemně kořeněné, pižmové, se stopou tabáku, nebo orientálních čajů. Spíš si ovšem dopřeje čistý vzduch a kvalitní osobní parfém, pokud hodlá někde zaujmout.
Střelec

Rozběhaný a vervní Střelec potřebuje především doběhnout, sednout a zklidnit se. Stabilizovat.
Jupiter, který mu vládne má krásně oranžově žlutou barvu a ta jej ale v životě činí více neklidnějším a roztěkanějším.
Proto by měl volit chladnější odstíny do svého separé, kde by se dokázal uvolnit a večer pak v klidu usnout.
Má rád lidi a taky je často u něj plno přátel.
Společenská místnost je proto pro něj nutností, aby měl pocit, že je všemi obklopen a nic mu neuniká ze zorného úhlu pohledu.
Je velmi vnímavý na hovor a hudbu a tak kvalitní hifi- věž je přímo nutností.
Rád má zvířata a tak místečko pro psa nebo kočku, či alespoň rybičky, by mělo být v bytě samozřejmostí.
U něj je zvláštností, že tam kde ulehne, usne a vyspí se. Nedělá mu proto potíž nemít ložnici, ale pouze spací kout v pracovně. Tady je velmi adaptabilní a vesměs tolerantní i k potřebám rodiny. V zájmu klidu a stabilizace je ochoten se uskrovnit a místnost navíc přenechat raději dětem.
Má rád zeleň a přírodu a tak by v byt mělo být dostatek rostlin, kytiček nebo nábytku ze dřeva. Miluje masivní nábytek přírodních odstínu, někdy jenom mořený s dekorem letokruhů, jako jedinou ozdobou,.
Rovněž keramika, obklady a krb v místnosti je jedním z velmi stabilizujících prvků klidu jeho Duše.
Spokojí se i s menšími prostory, kde dokáže mistrně využít kde jaký koutek.
Protože nerad uklízí, tak jako rtuťovití Blíženci, měl by se vyvarovat zbytečně velkému množství drobností, na které sedá prach a je nutno je pořád udržovat.
Z barevných kombinací mu jevíc sedí každý odstín nebeské modři, malachitová zeleň a barvy jantaru a teplé hnědi a okru. Měl by se vyvarovat sytě červené a oranžové , ta na něj působí dráždivě, zejména v ložnici, nebo kde pobývá často.
Zvláštností jsou samorosty coby doplňky do bytu a pravé kožešiny jako předložky. Vůně lesa, stromů a keřů, včetně eukalyptu jej krásně stabilizují do klidu v oblasti 3 čakry- plexu solaris. Se zrcadli a doplňky z ostře lesklých předmětů šetřit jako se šafránem.
Byt by měl být směřován na jih nebo jihovýchod.Kozoroh

Stabilní zemští Kozorožci jsou pod patronací Saturna, planety řádu a solidnosti. I jejich separé by mělo synchronizovat s touto potřebností, aby se cítili především v bezpečí.
Neradi se otevírají druhým a tak platí tady okřídlené. Můj dům= můj hrad.
Intimita a oddělení od zneklidňujícího „ ruchu“ ostatních, je životní nutností.
Pro svůj konzervativní naturel vyhledávají solidní nábytek, který něco vydrží i vícečetné stěhování, pokud je to potká.
Klasické tvary, žádná avantgarda, vesměs ryzí dřevěné kusy, někdy i starožitnosti. Jako kontrast milují ovšem do interiéru kov a tak nezřídka vidíme na zdích zbraně, nebo umělecky kovaná světla jako doplňky. Výrazných pár dekorací je jejich oblibou a v přeplácanosti na stěnách i policích se nepotrpí. Závěsy a záclony mají v oblibě, neb nemají rádi, když někdo vidí do jejich soukromí. Často u nich nalezneme věci po prarodičích, které s láskou opatrují a udržují.
Krb a oheň je další zvláštností, kterou se snaží dostat do svého sídla jako jednu ze základních nutností zařízení. Když tak aspoň svícen plný plápolajících svíček je schopen je vyladit do klidu mysli a stabilizovat jejich chmury či pochybnosti o světe. Měli by si dopřát tak co nejvíc relaxace nad ohněm a v teple, v ušáku s plédem přes později revmatická kolena, s šálkem kvalitní skotské či báječného čaje z meduňky.
Proto byt by měl být situován na jich nebo jihovýchod. Jsou citlivý na studený kámen a zejména v kombinaci s chladným kovem, pokud je součástí sezení, nebo místa, kde spí či dlouhodobě odpočívají.
Hodně Kozorožců dává přednosti fialové a jejich odstínům a jemným pastelovým barvám duhy. Ovšem na podkladě bílé.
Není zvláštností obložení stěn dřevem.. Vytváří tím komorní atmosféru pohody, domáckosti a bezpečí.
Jsou v Duši velmi něžní a tak tyto projekce uplatňují vizuálně do svého okolí přes interiér.
I když nám můžou připadat osobností chladní a odtažití.
Milují nadevše svou ložnici a svou kuchyň.
Vůně levandule je krásně stabilizuje a byt posazen na západ či jihozápad poté vylaďuje energetické meridány pro zdraví a dlouhověkost.Vodnář

Tento veskrze zajímavý vzdušný živel paří největšímu exotu Zvěrokruhu. V dobrém.
Je to veskrze zajímavá osůbka, které všem vidí jaksi jinak než ostatní, o vše se zajímá s neutuchajícím nadšením a dokáže vidět i to co jiní nepostřehnou, nebo v řešení nevidí. Originalita každým coulem.
Potřebují kolem sebe „moře“ volného prostoru a to nejenom pro volné pobíhání po bytě, ale taky pro pocit lehkosti mysli a svobody Ducha.
Všechny výdobytky moderní techniky u nich nesmí chybět a tak jejich byt je vždy, co se týče této specifičnosti vybavení, často obnovován.
Rádi se přátelí, vyměňují si nápady, jsou skvělými společníky a tak není divu, že jejich prvním kusem nábytku je stůl a židle kde si budou moci sednout a družit se.
Dominantou bytu by měl být proto velký kulatý stůl ve stylu Krále Artuše a dost židlí kolem, aby bylo dost místa na poklábosení s přáteli či členy rozvětvené rodiny, kteří si u něj doslova podávají dveře.
Styl ale není vyhraněný. Tvary můžou být jak oblé tak hranaté, tady záleží na jednotlivém nastavění konkrétního Vodnáře.
Mají rádi přírodní motivy a materiál a ten dokáži mistrně skombinovat s ocelovým desingem moderny spotřebičů či užitných předmětů. Tohle je jejich zvláštnost.
Kombinují všechny živly v bytě. Lidi se u nich cítí přesto svobodně a volně a rádi se vracejí.
Rádi tvoří pikantní gastronomické minutky z repertoáru kuchařek celého světa, tady pak jako extra pozornost svým hostům. A tak kuchyň a její dokonalé zřízení je podmínkou pro spokojené vodnářské bydlení.
Jako druhý nejdůležitější prvek bytu je pracovna, kde musí být dost prostoru pro počítač a velký pracovní stůl na haldy lejster a poznámek. Rádi si tady rovněž umísťují pohodlnou pohovku, kde sní o těch naprosto úžasných světlých zítřcích, spřádají své Uranovské vize, rozmýšlejí a odpočívají.
Silné a výrazné nasvícení zejména v pracovních částech bytu je u nich nezbytností.
Reaguji citlivě na elektřinu, pozor na tzv. dračí žíly( energetické zlomy v bytě od zásuvek, vodovodních trubek), zejména při umístění postele .V šeru bývají podrážděni, chybí jim tady světlo a pocit uvolnění.
Z barev dávají přednost tlumeným, elegantním odstínům zeleně, lesa a přírody, včetně šedi v kontrastu s bílou a kovovou.
Milují sklo a vitráže.
Z vůní zase éterickým, opiovým a tabákovým. Závěsy a záclony nemusí. Zato pohodlný vlněný běhoun na zem, ano.
Byt by měl být dobře tepelně izolován, jsou náchylní na průvan a studené nohy.
Místnosti by neměly být proti sobě okny, tohle je znervózňuje, aniž by věděli proč tomu tak je.
Spát by měli u zdi, ne pod oknem, mívají pak těžké sny a budí se.
Vyhovuje jim východní a jižní strana.Ryby

Poslední znamení Zvěrokruhu je opět vodní a vládne mu planeta Neptun. Je to vládce moří a tak není divu, že milují vodu a vše co je s ní spojeno.
Kapradiny, květinová zahrádka s jezírkem, skalničky, škeble jako doplňky bytu nebo alespoň keramický vodopád na elektřinu vedle pohovky. Vnímání vizí zurčícího potůčku uprostřed mítiny je dostane do naprosté pohody. Takhle relaxují, sní s otevřenými očima a dobíjejí přirozeně energii. Nasávají ji všemi póry v těle jako houba v dešti. Tohle je jejích specifičnosti.
Keramika, skleněné doplňky, stůl, vitráže s jemným světlením hrou barevných kontrastů a snových vizí je přesně tím javorovým, co potřebují na stabilizaci, mysli, ducha i srdéčka.
Hudba a vůně jsou nutným doplňkem, proto by neměla chybět v žádném případě jako nutná stabilizace v separé každé Rybky.
Měkké tvary a hebkost dotyku vnímání je rovněž důležitý prvek pro jejich křehké vnímání. Vystříhat se proto umělým hmotám a kovu, na který reagují navíc elektrizujícím způsobem, pokud je v bytě přemnožen.
Ložnice nebo místnost, kde se můžou cítit sami sebou bez omezujícího vlivu ostatních, coby rušivého faktoru, je naprosto pro jejich psychické a fyzické zdraví důležitá. Je navíc stěžejní součástí jejich ukotvení zpět do reality, kde po snění v důvěrně intimních prostorách opět jsou schopni fungovat dál v šedi reálného života.
Pokud nebude u nich zvládnutý princip vody a světla v domově, sklouzávají k závislostem vody jako prvku sebe destrukce, což je náběh na nekontrolovatelné pití alkoholových nápojů, nebo přehánění v kouření.
Bílá barva má pro ně magnetizující a léčivé účinky. A taky doplňky kontrastu syté fialové, stříbrné, tyrkysové, řas a něžných barev mořských korálů a taky barvu modře-nočního nebe. Měli by si jich dopřát v bytě co nejvíce.
Z vůni je stabilizuje jasmín, vůně jara a mořské soli.
Taky koupelna je důležitým centrem kde se dokáží stabilizovat a odpočinout. Pohodlná velká vana a příjemné obklady barev moře a odstínu mořských řas.
Byt by měl být situován na severovýchod nebo severozápad. Hlava by měla směřovat zásadně na západ.
Rybky jsou citlivé na příliv a odliv vody oceánů a barometrický tlak.
V ložnici by mělo být chladněji, mají velmi živé sny a ráno se tak z nich probouzejí ve větší pohodě.
*
Pernová

-------------------------------------------------------------------------------------------------------